LĂ€genhetshotell

Fuente Mayor Reñaca

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Fuente Mayor Reñaca

Exteriör
Frukostbuffé varje dag (USD 13 per person)
LÀgenhet Standard - flera sÀngar - icke-rökare | Vardagsrum | 43-tums smart-tv med digitalkanaler, tv och Netflix
SÀngtillbehör av högsta kvalitet och memory foam-madrasser
Inomhuspool och en sÀsongsöppen utomhuspool

Recensioner

8,0 av 10,
Mycket bra

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Gym
  • Pool
  • Rumsservice
  • Reception dygnet runt
  • Frukost tillgĂ€nglig
  • Kök

Utforska omrÄdet

Map
215 Sotomayor, Vina del Mar, RegiĂłn de ValparaĂ­so, 2520000
  • Playa El Encanto
    â€Ș5 min till fots‬
  • Vina del Mar Casino
    â€Ș9 min med bil‬
  • Wulff slott
    â€Ș10 min med bil‬

Rumsalternativ

LÀgenhet Standard - flera sÀngar - icke-rökare

  • 54 kvm
  • 2 sovrum
  • Sovplats för 5
  • 1 queensize-sĂ€ng och 2 enkelsĂ€ngar

Studio Standard - 1 kingsize-sÀng - icke-rökare

  • 38 kvm
  • Studio
  • Sovplats för 2
  • 1 kingsize-sĂ€ng

Liknande boenden

Om boendet

Fuente Mayor Reñaca

LÀgenhetshotell i Vina del Mar med fitnesscenter och sÀsongsöppen utomhuspool
Rökfria Fuente Mayor Reñaca Àr ett lÀgenhetshotell som erbjuder en inomhuspool, ett fitnesscenter och en sÀsongsöppen utomhuspool. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och avgiftsfri parkering. Dessutom erbjuds conciergetjÀnster, kemtvÀtt och tvÀttmöjligheter. Varje lÀgenhet har stor kyl/frys, ugn, spishÀll och mikrovÄgsugn i köket. En smart-tv med digitalkanaler stÄr för underhÄllningen, och gÀster kan se en nyslÀppt film och sova gott med memory foam-madrasser och sÀngtillbehör av högsta kvalitet.
Fuente Mayor Reñaca har 55 rum som har ingÄng frÄn loftgÄng samt laptopanpassade vÀrdeförvaringsskÄp och riskokare. Rummen har balkonger. SÀngarna har memory foam-madrasser och sÀngtillbehör av högsta kvalitet. Rummen pÄ detta lÀgenhetshotell med 3 stjÀrnor har kök med stor kyl/frys, spishÀll, mikrovÄgsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har dusch med regndusch, gratis toalettartiklar och hÄrtorkar.

Detta lÀgenhetshotell i Vina del Mar erbjuder sina gÀster gratis wi-fi. 43-tums smart-tv med digitalkanaler, nya filmer och Netflix. StÀdning sker dagligen.

En inomhuspool och en sÀsongsöppen utomhuspool finns pÄ omrÄdet. HÀr finns Àven fitnesscenter.
Fuente Mayor Reñaca ligger en kort promenad frÄn Playa El Encanto och mindre Àn tre kilometer frÄn Playa Las Salinas. Detta lÀgenhetshotell med 3 stjÀrnor har 55 rum och erbjuder en inomhuspool, gratis wi-fi pÄ rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Frukostbuffé serveras dagligen mellan 07.30 och 10.30 mot en avgift. Passa pÄ att bestÀlla nÄt gott frÄn rumsservice.
Rum
Varje lÀgenhet har ljudisolering, kök och balkong. HÀr fÄr gÀster tillgÄng till gratis wi-fi och en 43-tumss smart-tv med digitalkanaler och nya filmer. GÀster sover gott i sÀngar med memory foam-madrasser och sÀngtillbehör av högsta kvalitet och i badrummet finns regndusch, hÄrtork och gratis toalettartiklar. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som bÀddsoffa, riskokare och laptopanpassat vÀrdeförvaringsskÄp.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ Fuente Mayor Reñaca har tillgÄng till en inomhuspool, ett fitnesscenter och gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen. GÀster har tillgÄng till avgiftsfri parkering, samt flygplatstransfer (tillgÀnglig dygnet runt) för USD 127 per fordon enkel resa. Receptionen Àr öppen dygnet runt och har flersprÄkig personal som gÀrna hjÀlper dig med förvaring av vÀrdesaker, conciergetjÀnster och kemtvÀtt/tvÀttjÀnster. HÀr har gÀster dessutom tillgÄng till mötesrum, en sÀsongsöppen utomhuspool och en terrass.
BekvÀmligheter
  • Gratis wi-fi pĂ„ rummet och i allmĂ€nna utrymmen
  • Avgiftsfri parkering
  • Inomhuspool
  • Fitnesscenter
Fuente Mayor Reñaca erbjuder gÀster tillgÄng till en sÀsongsöppen utomhuspool, en inomhuspool och fitnesscenter. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi. Transport till/frÄn flygplatsen (tillgÀnglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. En terrass, flersprÄkig personal och hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer finns tillgÀngliga pÄ Fuente Mayor Reñaca. Parkeringsplatser finns pÄ omrÄdet och tilldelas efter principen först till kvarn.

Detta lÀgenhetshotell i Vina del Mar har 3 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.

Mot en avgift kan gÀster dagligen Àta frukostbuffé och 07.30 till 10.30.
Boendet har rumsservice.

SprÄk

Engelska, franska och spanska

HotellbekvÀmligheter

Strand

  • Strand i nĂ€rheten

Pool/spa

  • Inomhuspool
  • SĂ€songsöppen utomhuspool

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering pĂ„ omrĂ„det med begrĂ€nsad höjd
  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt pĂ„ begĂ€ran mot en tillĂ€ggsavgift
  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det
  • TillgĂ€nglighetsanpassad parkering finns tillgĂ€nglig

FamiljevÀnligt

  • Barn bor gratis (lĂ€s mer)

Kök

  • Grytor och köksredskap
  • MikrovĂ„gsugn
  • Riskokare
  • SpishĂ€ll
  • Stor kyl/frys
  • Ugn

Matplats

  • FrukostbuffĂ© tillgĂ€nglig dagligen 07.30–10.30 mot en avgift: USD 13 för vuxna ochUSD 13 för barn
  • Rumsservice

Sovrum

  • BĂ€ddsoffa
  • Memory foam-madrass
  • PremiumsĂ€ngklĂ€der

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork
  • Privat badrum
  • Regndusch

UnderhÄllning

  • 43-tums Smart-tv med digitala kanaler
  • Netflix
  • Nya filmer
  • StreamingtjĂ€nster

Utomhus

  • Balkong
  • Terrass
  • TrĂ€dgĂ„rd

TvÀtt

  • KemtvĂ€tt/tvĂ€ttservice
  • TvĂ€ttmöjligheter

Arbetsutrymmen

  • Mötesrum

Husdjur

  • Endast assistanshundar (inga husdjur tillĂ„tna)

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Om du behöver tillgĂ€nglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjĂ€lp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • Hiss
  • Stödhandtag nĂ€ra toalett
  • TillgĂ€nglighetsanpassad parkering
  • TillgĂ€nglighetsanpassning (kan finnas begrĂ€nsningar)
  • TillgĂ€nglighetsanpassning pĂ„ rummet
  • Rökfritt boende

TjÀnster och inrÀttningar

  • Bagageförvaring
  • ConciergetjĂ€nster
  • FlersprĂ„kig personal
  • HjĂ€lp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Laptopanpassat vĂ€rdeförvaringsskĂ„p
  • MörklĂ€ggningsgardiner
  • Portier/piccolo
  • Reception öppen dygnet runt
  • StĂ€dning varje dag
  • VĂ€rdeförvaringsskĂ„p i receptionen

Att göra

  • Gym

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)
  • FörbandslĂ„da
  • SĂ€kerhetssystem
  • BrandslĂ€ckare

AllmÀn information

  • 55 enheter
  • IngĂ„ng frĂ„n loftgĂ„ng
  • Ljudisolering
  • TrĂ€dgĂ„rd

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
Tidig incheckning i mÄn av tillgÄng
Tidig incheckning Àr tillgÀnglig mot en avgift
Sen incheckning i mÄn av tillgÄng
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

GÀster erbjuds transport frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). GÀster mÄste kontakta boendet med reseinformation i förvÀg med hjÀlp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.
Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Husdjur Ă€r ej tillĂ„tna, men assistanshundar Ă€r vĂ€lkomna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • Barn bor gratis! Ett barn upp till 1 Ă„r bor gratis vid bruk av ordinarie sĂ€ngar.
  • ExtrasĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Du kan behöva betala följande kostnader pĂ„ boendet: chilensk moms (19 %). UtlĂ€ndska resenĂ€rer som betalar med ett utlĂ€ndskt kort eller via banköverföring och som visar upp ett giltigt pass och turistvisum kan slippa betala moms (19 %).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för frukostbuffĂ©: USD 13 för vuxna och USD 13 för barn
  • Avgift för flygtransfer: USD 127 per fordon (enkel resa)
  • Avgift för flygtransfer per barn: USD 127 (Ă„lder frĂ„n 2 till 12 Ă„r)
  • Tidig incheckning Ă€r tillgĂ€nglig mot en avgift (i mĂ„n av tillgĂ€nglighet)

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
PÄ detta boende finns bland annat följande sÀkerhetsdetaljer: brandslÀckare, sÀkerhetssystem och förbandslÄda.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Boendet rengörs av stÀdpersonal
Fuente Mayor Reñaca erbjuder transfer frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekrÀftelsen. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Den sĂ€songsöppna poolen Ă€r tillgĂ€nglig mellan oktober och februari.
  • Poolen Ă€r tillgĂ€nglig frĂ„n 10.00 till 19.00.
  • Ett barn som Ă€r upp till 1 Ă„r bor gratis i förĂ€lders eller vĂ„rdnadshavares rum om inga extrasĂ€ngar anvĂ€nds.

Boendet kallas Àven

Fuente Mayor Reñaca Aparthotel Viña del Mar
Fuente Mayor Reñaca Aparthotel
Fuente Mayor Reñaca Viña del Mar
Fuente Mayor Reñaca Aparthotel Vina del Mar
Fuente Mayor Reñaca Aparthotel
Aparthotel Fuente Mayor Reñaca Vina del Mar
Vina del Mar Fuente Mayor Reñaca Aparthotel
Aparthotel Fuente Mayor Reñaca
Fuente Mayor Reñaca Vina del Mar
Fuente Mayor Renaca Vina Del
Fuente Mayor Reñaca Aparthotel
Fuente Mayor Reñaca Vina del Mar
Fuente Mayor Reñaca Aparthotel Vina del Mar