Hel lägenhet

Apartamentos Teilen

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Apartamentos Teilen

En swimmingpool med blått ljus på natten, omgiven av solstolar och en byggnad med tända lampor.
Utsikt från rummet
Ett hotellrum med en säng, ett nattduksbord, en lampa och en dörr.
Trädgård
En nattbild av en trädgård med en pool, ett överbyggt område och en liten byggnad med belysning.

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska området

Se på karta
Av. Julio Argentino Roca 331, Villa General Belgrano, Córdoba, 5194
  • Place, Villa General Belgrano historiska museum och kulturcenter
    ‪7 min till fots‬
  • Place, Casa De La Historia y La Cultura del Bicentenario
    ‪10 min till fots‬
  • Place, Villa General Belgrano stadshus
    ‪11 min till fots‬

Rumsalternativ

Studiosvit Comfort

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Loft Comfort

  • 1 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 queensize-säng, 3 stora enkelsängar och 1 bäddsoffa (enkel)
  • Gratis wi-fi

Lägenhet Comfort

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 bäddsoffa (dubbel)
  • Gratis wi-fi

Svit Comfort

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Apartamentos Teilen

Apartamentos Teilen är en lägenhetsbyggnad där gäster erbjuds tillgång till en utomhuspool, avgiftsfri parkering och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Varje lägenhet har kylskåp, mikrovågsugn, gratis wi-fi plus platt-tv med kabelkanaler. Här finns bekvämligheter som spishäll, kaffe- och tebryggare och dusch.
Apartamentos Teilen erbjuder 4 luftkonditionerade rum med kaffe- och tebryggare och gratis toalettartiklar. På rummet finns kylskåp och mikrovågsugn. Badrummen har dusch.

Denna lägenhet i Villa General Belgrano erbjuder sina gäster gratis wi-fi. 32-tums platt-tv med kabelkanaler.

Denna lägenhet har bland annat en utomhuspool.
Apartamentos Teilen ligger mindre än tio minuters promenad från Villa General Belgrano historiska museum och kulturcenter och José Fernandez-torget. Denna lägenhet har 3 stjärnor och välkomnar gäster med 4 rum och bekvämligheter som en utomhuspool, gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Rum
Varje lägenhet har luftkonditionering och erbjuder bekvämligheter som mikrovågsugn, kylskåp och ugn. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 32-tumss platt-tv med kabelkanaler. Dessutom ingår bekvämligheter som spishäll, kaffebryggare och gratis toalettartiklar.
På boendet
En utomhuspool och gratis wi-fi i allmänna utrymmen erbjuds på Apartamentos Teilen. Om du kör bil erbjuds avgiftsfri parkering.
På Apartamentos Teilen har gäster tillgång till utomhuspool. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på denna lägenhet med 3 stjärnor i Villa General Belgrano.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Privat badrum
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Underhållning

  • 32-tums platt-tv med kabelkanaler

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Platser anvisade för rökning

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 4 enheter

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Boendet tar ut en avgift på 10 procent av beloppet för kreditkortsbetalningar.
Detta boende har ingen reception.
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 23.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på Apartamentos Teilen

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: argentinsk moms (21 %). Utländska resenärer som visar upp ett giltigt pass eller utländskt ID-kort tillsammans med kvitto på immigrationsinresa utfärdat av Argentinas nationella migrationsdirektorat, och som betalar med ett utländskt kort eller via banköverföring från ett annat land än Argentina, kan slippa betala moms. Detta undantag gäller endast boende, inklusive bokningar där frukost ingår.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • För kreditkortsbetalningar tillkommer en avgift på 10 procent

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 23.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

APARTAMENTOS TEILEN Apartment
APARTAMENTOS TEILEN Villa General Belgrano
APARTAMENTOS TEILEN Apartment Villa General Belgrano