Hotel HospederĂ­a San Carlos Villa de Leyva

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Hotel Hospedería San Carlos Villa de Leyva

Terrass/Patio
SittomrÄde i lobbyn
Boendets fasad - kvÀll/natt
Lobbylounge
Superior fyrbÀddsrum - flera sÀngar | SÀngtillbehör av högsta kvalitet, memory foam-madrasser och minibar

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • FöretagstjĂ€nster
  • TvĂ€ttjĂ€nster
  • Rumsservice

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
Carrera 9 No 5-44, Villa de Leyva, Boyaca, 154001
  • Place, Antonio Nariños husmuseum
    â€Ș8 min till fots‬
  • Place, Casa Museo Luis Alberto Acuna
    â€Ș11 min till fots‬
  • Place, Plaza Mayor De Villa De Leyva
    â€Ș11 min till fots‬

Rumsalternativ

Superior dubbelrum - 1 dubbelsÀng

8,0 av 10
Mycket bra
(1 recension)
  • Utsikt mot trĂ€dgĂ„rden
  • 16 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng

Superior trippelrum

  • Utsikt mot trĂ€dgĂ„rden
  • 20 kvadratmeter
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng och 1 enkelsĂ€ng

Superior fyrbÀddsrum - flera sÀngar

  • Utsikt mot trĂ€dgĂ„rden
  • 30 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng och 2 enkelsĂ€ngar

Liknande boenden

Om boendet

Hotel HospederĂ­a San Carlos Villa de Leyva

Detta hotell Àr en rökfri anlÀggning och stÄtar med kaffe/te i allmÀnt utrymme, conciergetjÀnster och kemtvÀtt. HÀr erbjuds Àven gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen, avgiftsfri parkering och gratis mottagning. Dessutom erbjuds tvÀttmöjligheter, dygnet runt-öppen reception och ett bibliotek.
Hotel Hospedería San Carlos Villa de Leyva har 16 rum som har ingÄng frÄn loftgÄng samt minibar och gratis toalettartiklar. SÀngarna har memory foam-madrasser och sÀngtillbehör av högsta kvalitet. Kuddmeny finns tillgÀnglig. 32-tums LED-tv med kabelkanaler och dvd-spelare. Badrummen har dusch med regndusch. UppbÀddningsservice erbjuds varje kvÀll, stÀdning sker dagligen och allergitestade sÀngklÀder finns pÄ begÀran.
Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgÀngliga pÄ plats eller i nÀrheten. Avgifter kan tillkomma.
Hotel Hospedería San Carlos Villa de Leyva ligger mindre Àn tio minuters promenad frÄn Antonio Nariños husmuseum och Paleontologiskt museum. Detta hotell med 3 stjÀrnor har 16 rum, vilka stÄtar med minibar, LED-tv och memory foam-madrass.
Restaurangalternativ
Du kan bestÀlla mat frÄn rumsservice eller trÀffa andra gÀster pÄ en gratis mottagning med manager, som anordnas varje dag.
Rum
Din 32-tumss LED-tv har kabelkanaler och dvd-spelare. Samtliga sÀngar med memory foam-madrasser har sÀngtillbehör av högsta kvalitet och kuddmenyer, och i badrummen finns regnduschar och gratis toalettartiklar. Minibar ingÄr ocksÄ.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ Hotel Hospedería San Carlos Villa de Leyva har tillgÄng till gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen, mötesrum och kaffe i allmÀnt utrymme. GÀster har tillgÄng till avgiftsfri parkering, samt flygplatstransfer (tillgÀnglig dygnet runt) för COP 800000 per fordon tur och retur. Receptionen Àr bemannad dygnet runt för att hjÀlpa dig med conciergetjÀnster, kemtvÀtt/tvÀttjÀnster samt bagageförvaring. HÀr finns dessutom ett bibliotek, expressincheckning och expressutcheckning.
Gratis mottagning med manager erbjuds dagligen. Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen. Transport till/frÄn flygplatsen (tillgÀnglig dygnet runt) och lokaltransport finns tillgÀngliga mot en avgift. Bibliotek, en terrass och hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer finns tillgÀngliga pÄ Hotel Hospedería San Carlos Villa de Leyva. Det finns parkeringsplatser som Àr gratis.

Detta hotell i Villa de Leyva Àr i kolonial stil och tillÄter inte rökning.

Mottagning med manager arrangeras gratis varje dag pÄ detta hotell.
Plaza Cafe – brasserie med utsikt över trĂ€dgĂ„rden som endast serverar frukost. GĂ€sterna kan bestĂ€lla drinkar i baren och Ă€ta utomhus om vĂ€dret tillĂ„ter.
Boendet har rumsservice (under begrÀnsade tider).

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i alla rum: internet med modem (tillĂ€ggsavgift)
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt pĂ„ begĂ€ran mot en tillĂ€ggsavgift
  • Transport i nĂ€romrĂ„det (tillĂ€ggsavgift)
  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det
  • TillgĂ€nglighetsanpassad parkering finns tillgĂ€nglig

Mat och dryck

  • Gratis mottagning med hotellmanager varje dag
  • Kaffe och te i gemensamma utrymmen

Restauranger pÄ omrÄdet

  • Plaza Cafe

Att göra

  • Bibliotek

FamiljevÀnligt

  • Dvd-spelare
  • TvĂ€ttmöjligheter

BekvÀmligheter

  • Bagageförvaring
  • Reception öppen dygnet runt
  • TvĂ€ttmöjligheter
  • VĂ€rdeförvaringsskĂ„p i receptionen

GÀsttjÀnster

  • ConciergetjĂ€nster
  • HjĂ€lp med bokning av guidade turer och biljetter
  • KemtvĂ€tt/tvĂ€ttservice
  • StĂ€dning varje dag
  • UppbĂ€ddningsservice

Business-service

  • Mötesrum

Utomhus

  • Terrass
  • TrĂ€dgĂ„rd

TillgÀnglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgĂ€nglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjĂ€lp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • Ingen hiss
  • Skyltar med punktskrift
  • TillgĂ€nglighetsanpassad parkering
  • TillgĂ€nglighetsanpassad vĂ€g

Mer

  • 2 byggnader
  • 2 vĂ„ningar
  • Bankettsal
  • Byggdes 1985
  • Kolonial arkitektur
  • Rökfritt boende

BekvÀmligheter pÄ rummet

Sovrum

  • Allergitestade sĂ€ngklĂ€der
  • Kuddmeny
  • Memory foam-madrass
  • SĂ€ngtillbehör av högsta kvalitet

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • Privat badrum
  • Regndusch

UnderhÄllning

  • 32-tums LED-tv med kabelkanaler
  • Dvd-spelare

Mat och dryck

  • BegrĂ€nsad rumsservice
  • Minibar

Mer

  • IngĂ„ng frĂ„n loftgĂ„ng
  • Mobilnyckel

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
Snabb incheckning tillgÀnglig

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds
Snabb utcheckning tillgÀnglig

Incheckningsinstruktioner

GÀster erbjuds transport frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). GÀster mÄste kontakta boendet med reseinformation i förvÀg med hjÀlp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.
Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar Ă€r tillĂ„tna pĂ„ Hotel HospederĂ­a San Carlos Villa de Leyva

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • ExtrasĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.
  • SpjĂ€lsĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Du kan behöva betala följande kostnader pĂ„ boendet: colombiansk moms (19 %). UtlĂ€ndska resenĂ€rer som betalar med ett utlĂ€ndskt kort eller via banköverföring frĂ„n ett annat land och som visar upp ett giltigt pass samt turistvisum som visar att de inte Ă€r bosatta i Colombia kan slippa betala moms. Undantaget gĂ€ller endast bokningar av paketresor för turister (boende plus nĂ„gon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för flygtransfer: COP 800000 per fordon (tur och retur)

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
Kontantfria transaktioner erbjuds
PÄ detta boende finns bland annat följande sÀkerhetsdetalj: brandslÀckare.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Hotel Hospedería San Carlos Villa de Leyva erbjuder transfer frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekrÀftelsen. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • För besökare som reser med barn kan boendet krĂ€va att fĂ„ se följande dokument: Vid incheckning kan en förĂ€ldrar som reser till Colombia med barn under 18 Ă„r behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En slĂ€kting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande dĂ€r bĂ„da förĂ€ldrarna godkĂ€nner resan, med attesterad signatur och kopia av bĂ„da förĂ€ldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av förĂ€ldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förĂ€lder behöva visa attesterat godkĂ€nnande av resan, som signerats av den andra förĂ€ldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samrĂ„da med det colombianska konsulatet för att fĂ„ mer information.
  • Endast registrerade gĂ€ster Àr tillĂ„tna pÄ rummen.
  • Husdjur och assistanshundar Ă€r inte tillĂ„tna pĂ„ plats.

Boendet kallas Àven

HospederĂ­a San Carlos Villa de Leyva
Hotel HospederĂ­a San Carlos Villa de Leyva
Hotel HospederĂ­a San Carlos Villa Leyva Villa de Leyva
Hotel HospederĂ­a San Carlos Villa Leyva
HospederĂ­a San Carlos Villa Leyva Villa de Leyva
Hotel HospederĂ­a San Carlos Villa Leyva Villa de Leyva
Hotel HospederĂ­a San Carlos Villa Leyva
HospederĂ­a San Carlos Villa Leyva Villa de Leyva
HospederĂ­a San Carlos Villa Leyva
Hotel Hotel HospederĂ­a San Carlos Villa de Leyva Villa de Leyva
Villa de Leyva Hotel HospederĂ­a San Carlos Villa de Leyva Hotel
Hotel Hotel HospederĂ­a San Carlos Villa de Leyva
Hotel HospederĂ­a San Carlos Villa de Leyva Villa de Leyva
Hospederia Carlos Leyva Leyva
Hospederia Carlos Leyva Leyva
Hotel HospederĂ­a San Carlos Villa de Leyva Hotel
Hotel HospederĂ­a San Carlos Villa de Leyva Villa de Leyva
Hotel HospederĂ­a San Carlos Villa de Leyva Hotel Villa de Leyva