Hel semesterbostad

Casa Ritoque 026

2.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Casa Ritoque 026

Terrass/Patio
Boendets fasad - kväll/natt
Stort kylskåp, mikrovågsugn, espressobryggare och grytor/köksredskap
Rum
Vardagsrum

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Kök

Utforska området

Se på karta
Altamira, Villa de Leyva, Boyaca, 154001
  • Place, Casa Museo Luis Alberto Acuna
    ‪7 min till fots‬
  • Place, Antonio Nariños husmuseum
    ‪7 min till fots‬
  • Place, Plaza Mayor De Villa De Leyva
    ‪8 min till fots‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Casa Ritoque 026

Denna stuga erbjuder gäster avgiftsfri parkering. Dessa boenden har espressobryggare och kök med kylskåp och mikrovågsugn.
Kök har stor kyl/frys, mikrovågsugn, grytor/köksredskap och espressobryggare. Badrummen har dusch.
Casa Ritoque 026 ligger mindre än tio minuters promenad från Plaza Mayor De Villa De Leyva och Casa Museo Luis Alberto Acuna. Denna stuga har rum med kök, stor kyl/frys och mikrovågsugn.
Rum
Alla boenden har kök med kylskåp och mikrovågsugnar. Espressobryggare är också tillgängliga.
På boendet
På Casa Ritoque 026 har gäster bland annat tillgång till en terrass. För den som kör bil erbjuds avgiftsfri parkering.
På Casa Ritoque 026 har gäster tillgång till en terrass. Receptionen har öppet dygnet runt.Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Avgift för städning: 40 USD per boende och per vistelse
  • Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: colombiansk moms (19 %). Utländska resenärer som betalar med ett utländskt kort eller via banköverföring från ett annat land och som visar upp ett giltigt pass samt turistvisum som visar att de inte är bosatta i Colombia kan slippa betala moms. Undantaget gäller endast bokningar av paketresor för turister (boende plus någon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • För besökare som reser med barn kan boendet kräva att få se följande dokument: Vid incheckning kan en föräldrar som reser till Colombia med barn under 18 år behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En släkting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande där båda föräldrarna godkänner resan, med attesterad signatur och kopia av båda föräldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av föräldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förälder behöva visa attesterat godkännande av resan, som signerats av den andra föräldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samråda med det colombianska konsulatet för att få mer information.

Boendet kallas även

Casa Ritoque 026 House Villa de Leyva
Casa Ritoque 026 Villa de Leyva
Casa Ritoque 026 Villa Leyva
Casa Ritoque 026 Cottage
Casa Ritoque 026 Villa de Leyva
Casa Ritoque 026 Cottage Villa de Leyva