Hel semesterbostad

Singgah Di Ubud 2

2.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Singgah Di Ubud 2

Ett rum med ett träpanelat tak, en flätad fåtölj, ett litet bord med en växt och ett stort träskåp.
Ett rum med en träbänk, en vävd pall, en mönstrad matta och en grill.
Ett sovrum med en säng, en garderob i trä, en stege och en skjutdörr i glas som leder ut till ett utomhusområde.
Ett kompakt kök med ett träbord och stolar, ett kylskåp och en krukväxt.
En hall med ett träpanelat tak, ett centralt skåp med geometriska mönster och en matplats med ett bord och stolar.

Recensioner

8,4 av 10,
Mycket bra

Hel bostad

1 sovrumSovplats för 38 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Luftkonditionering
  • Städning

Utforska området

Se på karta
Jl. Penestanan, Sayan, Kecamatan Ubud, Ubud, Bali, 80571
  • Place, Bali Bird Walks
    ‪8 min till fots‬
  • Place, Blanco Museum
    ‪10 min till fots‬
  • Place, Campuhan Ridge Walk
    ‪11 min till fots‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Singgah Di Ubud 2

Denna villa är en rökfri anläggning, där gäster erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Villan har kylskåp, regndusch och gratis flaskvatten. Hårtork, dusch och skrivbord finns också.
Denna villa erbjuder 2 luftkonditionerade rum med gratis flaskvatten och hårtork. Gäster har tillgång till delat/gemensamt kök. Badrummen har badkar eller dusch med regndusch och gratis toalettartiklar. Städning sker dagligen.
Denna villa ligger en kort promenad från Campuhan Ridge Walk och ett par kilometer från populära attraktioner som Ubuds kungliga palats. Varje villa har kylskåp.
Rum
Villan har luftkonditionering och sovrum. I badrummen finns regndusch, hårtorkar och gratis toalettartiklar. Dessutom ingår bekvämligheter som kylskåp, gratis flaskvatten och skrivbord.
På boendet
På denna villa har gäster tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster erbjuds flygtransfer till hotellet (tillgänglig på begäran). Personalen svarar gärna på frågor under din vistelse, och erbjuder receptionstjänster under begränsade tider.
Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Flygtransfer till hotellet (tillgänglig på begäran) erbjuds mot en avgift.

Denna villa i Ubud tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området
  • Transfer från flygplatsen (tilläggsavgift) under begränsade tider på begäran

Mat och dryck

  • Kylskåp
  • Tillgång till delat kök

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls
  • Sovrum

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Regndusch

Underhållning

  • Kabelkanaler/satellitkanaler

Arbetsutrymmen

  • Skrivbord

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Gratis vatten på flaska
  • Reception öppen under begränsade tider
  • Städning dagligen

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 1 våning
  • 2 enheter

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 17.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Gäster erbjuds transport från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet med reseinformation i förväg med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Receptionen är öppen alla dagar 14.00–17.00.
Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Renoveringar och stängningar

I enlighet med lokala bestämmelser måste alla besökare stanna på boendet under det hinduiska nyårets dag av tystnad, Nyepi, under ett dygn (med start kl. 06.00). Nyepi infaller oftast i mars eller april (datumen ändras varje år). In- och utcheckning sker inte under detta dygn. Ngurah Rai Airport (Bali International Airport) är också stängd under Nyepi.

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider)

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på denna villa

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Deposition för skador: IDR 350000 per vistelse

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Denna villa erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen. Receptionen har öppet varje dag från 14.00 till 17.00.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Boendets registreringsnummer 68200, 1297001412656
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

Singgah Di Ubud 2 Ubud
Singgah Di Ubud 2 Villa
Singgah Di Ubud 2 Villa Ubud