Hotel Lago Grey
Boendeklass: 3.5
Fotogalleri för Hotel Lago Grey





Recensioner
9,09,0 av 10,
Underbart
Populära bekvämligheter
- Frukost ingår
- Parkering ingår
- Restaurang
- Bar
- Tvättjänster
- Städning
Det nuvarande priset är 2 595 kr
2 595 kr
6 sep. – 7 sep.
Utforska området

Sector Lago Grey S/N, Torres del Paine, Magallanes y Antartica Chilena, 8320000
- Torres del Paine nationalparkPlace, Torres del Paine nationalpark1 min till fots
- Cuernos del Paine utsiktsplatsPlace, Cuernos del Paine utsiktsplats52 min med bil
- Lago PehoePlace, Lago Pehoe55 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Standard dubbelrum - 1 queensize-säng

Standard dubbelrum - 1 queensize-säng
- 20 kvadratmeter
- 2 sovplatser
- 1 queensize-säng
Öppna alla foton för Superior dubbelrum - 1 kingsize-säng

Superior dubbelrum - 1 kingsize-säng
- Utsikt mot sjön
- 30 kvadratmeter
- 2 sovplatser
- 1 kingsize-säng
Öppna alla foton för Standard dubbelrum - flera sängar (Twin)

Standard dubbelrum - flera sängar (Twin)
- 20 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 2 sovplatser
- 2 stora enkelsängar
Öppna alla foton för Superior dubbelrum - flera sängar (Twin)

Superior dubbelrum - flera sängar (Twin)
10,010,0 av 10
Enastående
1 recension
(1 recension)
- Utsikt mot sjön
- 30 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 2 sovplatser
- 2 stora enkelsängar
Liknande boenden

Rio Serrano Hotel + Spa
Torres del Paine
Rio Serrano Hotel + Spa
Torres del Paine
- Pool
- Frukost ingår
- Spa
- All inclusive tillgängligt
4.5 av 5, Underbart, 528 recensioner
4,5
Underbart
528 recensioner
Priset är 2 413 kr
2 413 kr
29 sep. – 30 sep.

AURALTA Patagonia I Elohi Collection
Torres del Paine
AURALTA Patagonia I Elohi Collection
Torres del Paine
- Frukost ingår
- Spa
- Parkering ingår
- Restaurang

Morrena Lodge
Torres del Paine
Morrena Lodge
Torres del Paine
- Frukost ingår
- Restaurang
- Städning
4.6 av 5, Underbart, 181 recensioner
4,6
Underbart
181 recensioner

Hotel Simple Patagonia
Natales
Hotel Simple Patagonia
Natales
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Bar
5.0 av 5, Enastående, 200 recensioner
5
Enastående
200 recensioner
Priset är 2 537 kr
2 537 kr
20 sep. – 21 sep.

Best Western Patagonia
Natales
Best Western Patagonia
Natales
- Bubbelpool
- Frukost ingår
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
4.7 av 5, Enastående, 84 recensioner
4,7
Enastående
84 recensioner

Hotel del Paine
Torres del Paine
Hotel del Paine
Torres del Paine
- Frukost ingår
- Parkering ingår
- Restaurang
- Bar
4.2 av 5, Väldigt bra, 143 recensioner
4,2
Väldigt bra
143 recensioner
Priset är 3 114 kr
3 114 kr
7 sep. – 8 sep.

Loft By Toore Patagonia
Natales
Loft By Toore Patagonia
Natales
- Frukost ingår
- Kök
- Gratis wi-fi
- Städning
4.9 av 5, Enastående, 18 recensioner
4,9
Enastående
18 recensioner
Priset är 1 453 kr
1 453 kr
21 sep. – 22 sep.

Weskar Patagonian Lodge
Natales
Weskar Patagonian Lodge
Natales
- Frukost ingår
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Restaurang
4.6 av 5, Underbart, 342 recensioner
4,6
Underbart
342 recensioner
Priset är 889 kr
889 kr
31 aug. – 1 sep.

Hostería Pionero
Torres del Paine
Hostería Pionero
Torres del Paine
- Frukost ingår
- Parkering ingår
- Restaurang
- Bar
4.0 av 5, Väldigt bra, 81 recensioner
4,0
Väldigt bra
81 recensioner
Priset är 2 210 kr
2 210 kr
31 aug. – 1 sep.

Pampa Lodge
Torres del Paine
Pampa Lodge
Torres del Paine
- Bubbelpool
- Frukost ingår
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
Om boendet
Hotel Lago Grey
Rökfria Hotel Lago Grey är ett hotell som erbjuder en restaurang, en bar/lounge och en snackbar/deli. Dessutom erbjuds gratis frukostbuffé, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som ett kafé, kaffe/te i allmänt utrymme och conciergetjänster.
Hotel Lago Grey erbjuder 60 rum med värdeförvaringsskåp och gratis toalettartiklar. LCD-tv finns på rummen. Badrummen har badkar/dusch. Städning erbjuds dagligen och hårtork kan fås på begäran. Gratis spjälsängar finns på begäran.
Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Hotel Lago Grey ligger 2,9 km från Gråsjön. Detta hotell med 3,5 stjärnor har 60 rum och ståtar med gratis frukost och en restaurang, samt avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Gratis frukostbuffé ingår under din vistelse och serveras dagligen mellan 07.00 och 10.00. Avnjut en utsökt måltid på restaurangen eller slå dig ned med en drink i deras bar. Beställ något att dricka på deras kafé.
Rum
En LCD-tv står för underhållningen under vistelsen. Som standard erbjuds bekvämligheter som värdeförvaringsskåp och gratis toalettartiklar.
På boendet
På Hotel Lago Grey har gäster tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, kaffe i allmänt utrymme och tvättmöjligheter. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering. Personalen i receptionen är tillgänglig dygnet runt och hjälper dig gärna med kemtvätt/tvättjänster, bagageförvaring samt conciergetjänster. Detta hotell är en rökfri anläggning och har dessutom en trädgård.
Förutom restaurang och kafé finns snackbar/deli på plats. Du kan njuta av en drink på baren/loungen. Gratis frukost finns tillgänglig dagligen. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen.
Hotel Lago Grey lockar med trädgård, kaffe i allmänt utrymme och conciergetjänster. Det är gratis att parkera.
Detta hotell i Torres del Paine har 3,5 stjärnor och tillåter inte rökning.
Gäster kan äta gratis frukostbuffé dagligen från 07.00 till 10.00.
Hotel Lago Grey har en restaurang.
Hotellbekvämligheter
Internet
- Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi
Parkering och transport
- Avgiftsfri och otäckt parkering på området
- Begränsad parkering på området
Mat och dryck
- Gratis frukostbuffé tillgänglig alla dagar 07.00–10.00
- En bar/lounge
- En restaurang
- Ett kafé/fik
- Kaffe och te i gemensamma utrymmen
- Snackbar/deli
Att göra
- Båtturer
Familjevänligt
- Snackbar/deli
- Spjälsäng på rummet
- Tvättmöjligheter
Bekvämligheter
- Bagageförvaring
- Reception öppen dygnet runt
- Tvättmöjligheter
- Värdeförvaringsskåp i receptionen
Gästtjänster
- Conciergetjänster
- Kemtvätt/tvättservice
- Städning varje dag
Utomhus
- I en nationalpark
- Trädgård
- Vid en sjö
Tillgänglighetsanpassning
- Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
- Väl upplyst gång till ingången
Mer
- Rökning ej tillåten
Bekvämligheter på rummet
Sovrum
- Gratis spjälsäng
Badrum
- Dusch över badkar
- Gratis toalettartiklar
- Handdukar tillhandahålles
- Hårtork (på begäran)
- Privat badrum
Underhållning
- LCD-tv
Mer
- Värdeförvaringsskåp
Regler
Incheckning
Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.
Minimiålder för incheckning - 15 år
Utcheckning
Utcheckning innan 11.00
Incheckningsinstruktioner
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Åtkomst till boendet
Bemannad reception
Husdjur
- Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på Hotel Lago Grey
Barn och extrasängar
- Barn är välkomna.
- Extrasängar finns inte tillgängliga.
- Gratis spjälsängar!
Betalningstyper
Viktig information
Avgifter
Gäster ska betala följande avgifter på boendet:
- Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: chilensk moms (19 %). Utländska resenärer som betalar med i en utländsk valuta (t.ex. USD) och som visar upp ett giltigt pass och turistvisum som visar att de inte är bosatta i Chile kan slippa betala moms.
Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.
Att hålla koll på
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Bra att veta
- Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.
Boendet kallas även
Hotel Lago
Hotel Lago Grey
Hotel Lago Grey Torres Del Paine
Lago Grey
Lago Grey Hotel
Lago Grey Torres Del Paine
Hotel Lago Grey Hotel
Hotel Lago Grey Torres del Paine
Hotel Lago Grey Hotel Torres del Paine