Hotel Real Estrella

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Hotel Real Estrella

Exteriör
Frukost
Classic-rum | Strykjärn/strykbräda, gratis wi-fi och sängkläder
Interiör
Boendets fasad

Recensioner

7,4 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Städning
  • Reception dygnet runt

Utforska området

Se på karta
Matamoros Oriente 611, Colonia Torreon Centro, Torreón, COAH, 27000
  • Place, Manto de La Virgen
    ‪5 min med bil‬
  • Place, Bosque Urbano Torreon
    ‪5 min med bil‬
  • Place, Galerías Laguna
    ‪9 min med bil‬
  • Airport, Francisco Sarabia International Airport (TRC), Coahuila, Méxiko
    ‪8 min med bil‬

Rumsalternativ

Dubbelrum

  • 6 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Dubbelrum för 1 person

  • 6 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Classic-rum

  • 6 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Liknande boenden

Om boendet

Hotel Real Estrella

Rökfria Hotel Real Estrella är ett hotell med dygnet runt-öppen reception, hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och avgiftsfri parkering. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen.
Hotel Real Estrella erbjuder 12 luftkonditionerade rum med strykjärn/strykbräda och gratis toalettartiklar. 32-tums platt-tv med kabelkanaler.

Badrummen har dusch. Detta hotell i Torreón erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Städning sker dagligen.

Hotel Real Estrella ligger 3,3 km från Manto de La Virgen och mindre än tio minuters bilfärd från Bosque Urbano Torreon. Detta hotell med 3 stjärnor har 12 rum och ståtar med gratis wi-fi på rummet, avgiftsfri parkering och en dygnet runt-öppen reception.
Rum
Här får du tillgång till gratis wi-fi och en 32-tumss platt-tv med kabelkanaler. Strykjärn/strykbräda och gratis toalettartiklar erbjuds som standard.
På boendet
På Hotel Real Estrella har gäster tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering. Receptionen är bemannad dygnet runt för att hjälpa dig med tillgång till värdeskåp, bokning av guidade turer och biljetter samt bagageförvaring.
På Hotel Real Estrella har gäster tillgång till hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Detta hotell i Torreón har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Låsbara skåp
  • Reception öppen dygnet runt

Gästtjänster

  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Städning varje dag

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor

Mer

  • Rökfritt boende

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Privat badrum
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Underhållning

  • 32-tums platt-tv med kabelkanaler

Mer

  • Luftkonditionering
  • Strykjärn/strykbräda

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 18.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 13.00

Incheckningsinstruktioner

Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Kontakta boendet minst 48 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 18.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på Hotel Real Estrella

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Gäster måste kontakta boendet minst 48 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 18.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

Hotel Real Estrella Hotel
Hotel Real Estrella Torreón
Hotel Real Estrella Hotel Torreón