Hel semesterbostad

The Japanese House by Bridge Retreats

Fotogalleri för The Japanese House by Bridge Retreats

Ett modernt hus med en swimmingpool, stora fönster och en uteplats.
Ett sovrum med en stor säng, ett träfärgat sänggavel, väggmålningar, två sänglampor och en krukväxt.
Ett modernt vardagsrum med en hörnsoffa, ett soffbord i trä och en traditionell japansk lykta.
Ett modernt badrum med två stora handfat, en spegel och en dörr av trä.
Ett modernt hus med en träfasad, stora glasfönster och en stensatt gångväg som leder fram till entrén.

Recensioner

9,8 av 10,
Enastående

Hel bostad

5 badrumSovplats för 2045 kvm

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Tvättjänster
  • Grill
  • Eldstad
Det nuvarande priset är 13 121 kr
inklusive skatter och avgifter
11 aug. – 12 aug.

Utforska området

Se på karta
Airport Rd, Ras Al Khaimah
  • Place, Saqr Park
    ‪6 min med bil‬
  • Place, Jungle Bungle
    ‪10 min med bil‬
  • Place, Al Qasr Al Ghamedh
    ‪11 min med bil‬
  • Airport, Ras al Khaimah (RKT-Ras al Khaimah Int.)
    ‪11 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

The Japanese House by Bridge Retreats

Denna villa är en villa där gäster erbjuds tillgång till en utomhuspool, en barnpool och tvättmöjligheter. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som kolgrillar och en varuautomat. Villan ståtar med eldstad och erbjuder gratis wi-fi och 5 badrum. Boendet har dessutom platt-tv, dusch och strykjärn/strykbräda.
Denna villa har rum med eldstad och tofflor. Platt-tv finns på rummen.

Badrummen har dusch och gratis toalettartiklar. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Dessutom har rummen strykjärn/strykbräda och mörkläggningsgardiner. Städning sker dagligen.

En utomhuspool och barnpool finns på området.
Denna villa ligger 4,1 km från Saqr Park och en kvarts bilfärd från Jungle Bungle. Varje villa med 3 stjärnor har eldstad, platt-tv och lokal matleveranstjänst.
Rum
Villan har 5 badrum. Här erbjuds gäster både platt-tv och gratis wi-fi. I badrummen finns gratis toalettartiklar och tofflor. Dessutom ingår bekvämligheter som eldstad, strykbräda och lokal matleveranstjänst.
På boendet
På denna villa har gäster tillgång till en utomhuspool, barnpool och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. För den som kör bil erbjuds avgiftsfri parkering. Här har gäster dessutom tillgång till tvättmöjligheter, lokal matleveranstjänst och utomhusgrillar.
Denna villa erbjuder gäster tillgång till en utomhuspool och barnpool. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Utomhusgrill, varuautomat och tvättmöjligheter finns på denna villa. Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på denna villa med 3 stjärnor i Ras Al Khaimah.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Poolleksaker
  • Tillgång till pool dygnet runt
  • Utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i villan: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Gratis parkering i närheten inom 2 meter
  • Parkering på gatan
  • Avgiftsfri, säker och täckt parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Barnpool
  • Poolleksaker
  • Spel för barn
  • Studsmatta

Sovrum

  • Sovrum

Badrum

  • 5 privata badrum
  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tofflor
  • Tvål

Utrymmen

  • Eldstad
  • Insektsnät för fönster

Underhållning

  • Platt-TV

Utomhus

  • Fritidsområde utomhus
  • Kolgrill
  • Utomhusmöbler

Tvätt

  • Tvättmöjligheter

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Platser anvisade för rökning

Tjänster och inrättningar

  • Elektriska adapters
  • Matleveranstjänst
  • Mörkläggningsgardiner
  • Restaurangguider
  • Strykjärn/strykbräda
  • Städning dagligen
  • Varuautomat
  • Virtuell reception

Att göra

  • Barnpool

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster som planerar att anlända utanför de normala incheckningstiderna kommer att få ett e-postmeddelande inom 24 timmar före ankomst med incheckningsinstruktioner och portkod – värden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Portkod, värd möter dig

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning tillåten i avsedda områden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Stadsskatt: 15.00 AED per boende per natt
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras på boendet. Avgiften är AED 15.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 15.00 per natt för varje extra sovrum.
  • En skadedeposition på AED 1000 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster ombeds att förse boendet med sitt statligt utfärdade foto-id före ankomst. Gäster som anländer utanför de vanliga incheckningstiderna måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner och portkod. Värden möter gästerna vid ankomst. En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Poolen är tillgänglig dygnet runt.

Boendet kallas även

The Japanese House by Bridge Retreats
The Japanese House by Bridge Retreats Villa
The Japanese House by Bridge Retreats Ras Al Khaimah
The Japanese House by Bridge Retreats Villa Ras Al Khaimah