Hel semesterbostad
The Carraighs
3.0-stjÀrnigt boende
Fotogalleri för The Carraighs





Recensioner
1010 av 10,
EnastÄende
PopulÀra bekvÀmligheter
- Pool
- Kök
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
Utforska omrÄdet

4 Askop Ridge, Askop Road, The Crags, Western Cape, 6602
- Elefantreservat
- Birds of Eden (fĂ„gelhus)âȘ12 min med bilâŹ
- Arch Rock BeachâȘ27 min med bilâŹ
- Plettenberg Bay (PBZ)âȘ34 min med bilâŹ
Rumsalternativ
Liknande boenden

Trogon House and Forest spa
Trogon House and Forest spa
The Crags
- Pool
- Jacuzzi
- Frukost ingÄr
- Spa
4.8 av 5, EnastÄende, 7 recensioner
4,8
EnastÄende
7Â recensioner

Fairview House
Fairview House
Keurboomstrand
- Pool
- Frukost ingÄr
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
5.0 av 5, EnastÄende, 3 recensioner
5
EnastÄende
3Â recensioner
Om boendet
The Carraighs
Stuga med privat pool nÀra Barnyard Theatre
Denna stuga Àr en rökfri anlÀggning som erbjuder gÀster en utomhuspool, expressincheckning och expressutcheckning. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och avgiftsfri parkering. HÀr har gÀster Àven tillgÄng till hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer, en trÀdgÄrd och utomhusgrill. Stugan har 2 sovrum, gratis wi-fi och gratis fast internet. GÀster erbjuds exklusiva bekvÀmligheter som privat pool, och i köket finns stor kyl/frys och ugn. StÀdning Àr tillgÀnglig en gÄng i veckan.
Denna stuga erbjuder 2 rum med privata pooler och vÀrdeförvaringsskÄp. Rummen har terrasser. SÀngarna har sÀngtillbehör av högsta kvalitet. Rummen i detta fritidshus med 3 stjÀrnor har kök med stor kyl/frys, spishÀll, mikrovÄgsugn och separat middagsplats.
Badrummen har badkar och dusch, gratis toalettartiklar och hÄrtorkar. Detta fritidshus i The Crags erbjuder gratis fast internetuppkoppling och wi-fi. Dessutom har rummen kaffe- och tebryggare och strykjÀrn/strykbrÀda. StÀdning sker varje vecka.
Detta fritidshus har bland annat en utomhuspool.
Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgÀngliga pÄ plats eller i nÀrheten. Avgifter kan tillkomma.
Denna stuga ligger 1,8 km frÄn Barnyard Theatre. Denna stuga med 3 stjÀrnor har 2 rum och stÄtar med privata pooler pÄ rummet samt en utomhuspool och gratis wi-fi pÄ rummet.
Rum
Stugan har uppvÀrmning, kök och terrass, och erbjuder gott om plats med 2 sovrum och middagsplats. GÀster hÄller koll under vistelsen med gratis wi-fi och fast internet, och kan dessutom koppla av vid en tv. Samtliga sÀngar har sÀngtillbehör av högsta kvalitet och i badrummen finns hÄrtork och gratis toalettartiklar. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som privat pool, kaffebryggare och bÀrbar flÀkt. StÀdning Àr tillgÀnglig en gÄng i veckan.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ denna stuga har tillgÄng till bland annat en utomhuspool, gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och expressincheckning. Om du kör har du tillgÄng till avgiftsfri parkering. Den vÀnliga personalen kan erbjuda hjÀlp med guidade turer och biljettbokning och bagageförvaring. HÀr har gÀster dessutom tillgÄng till expressutcheckning, en terrass och en trÀdgÄrd.
BekvÀmligheter
- Gratis wi-fi pÄ rummet och i allmÀnna utrymmen
- Avgiftsfri parkering
- Utomhuspool
Som gÀst pÄ denna stuga har du tillgÄng till utomhuspool, en terrass och utomhusgrill. Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen. Denna stuga lockar med hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer, trÀdgÄrd och expressincheckning. Det Àr gratis att parkera.
Detta fritidshus i The Crags har 3 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.
Regler
Incheckning
Checka in frÄn: 14.00. Checka in fram till: 20.00.
Snabb incheckning tillgÀnglig
MinimiÄlder för incheckning - 20 Är
Utcheckning
Utcheckning innan 10.00
Snabb utcheckning tillgÀnglig
Incheckningsinstruktioner
Detta boende har ingen reception.
GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen om du har nÄgra frÄgor.
Husdjur
- Inga djur tillÄtna
Barn och extrasÀngar
- Barn Àr vÀlkomna.
- ExtrasÀngar finns inte tillgÀngliga.
- SpjÀlsÀngar finns att hyra för ZAR 100.0 per dag.
Betalningstyper
Viktig information
Extra tillval
De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.
- SpjÀlsÀng (babysÀng): ZAR 100.0 per dag
Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.
Att hÄlla koll pÄ
Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
GÀster bör kontakta boendet i förvÀg för att boka spjÀlsÀngar.
Boendet accepterar kreditkort.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ĂvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
PÄ detta boende finns bland annat följande sÀkerhetsdetalj: förbandslÄda.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Observera att kulturella normer och gÀstpolicyer kan skilja sig i olika lÀnder och pÄ olika boenden. De policyer som listas Àr boendets egna.
Detta boende har ingen reception. Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt. GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner. Kontakta boendet med hjÀlp av uppgifterna i bokningsbekrÀftelsen om du har nÄgra frÄgor.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.
Boendet kallas Àven
Carraighs Hotel The Crags
Carraighs The Crags
Carraighs
The Carraighs Cottage
The Carraighs The Crags
The Carraighs Cottage The Crags