Privat vÀrd

Sky By The River

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Sky By The River

Svit Royal - balkong - utsikt mot floden | Terrass/Patio
Svit Royal - balkong - utsikt mot floden | Vardagsrum | Platt-tv
Deluxe trippelrum | Vardagsrum | Platt-tv
Deluxe dubbelrum - 1 queensize-sÀng - balkong | 1 sovrum, skrivbord, ljudisolering och gratis wi-fi
Entréinterör

Recensioner

9,4 av 10,
EnastÄende

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Frukost tillgĂ€nglig
  • Kök
  • StĂ€dning
  • Parkering ingĂ„r
  • Luftkonditionering
  • Gratis wi-fi

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
3 vakhushti bagrationi, Tbilisi, 0154
  • Tbilisi State University
    â€Ș2 min med bil‬
  • Frihetstorget
    â€Ș5 min med bil‬
  • Sankt Georgsstatyn
    â€Ș5 min med bil‬
  • Tbilisi (TBS-Tbilisi Intl.)
    â€Ș21 min med bil‬

Rumsalternativ

Superior tvÄbÀddsrum - balkong - utsikt mot floden

  • Utsikt mot floden
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsĂ€ngar

Superior trippelrum - balkong - utsikt mot floden

  • Utsikt mot floden
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng och 1 bĂ€ddsoffa (enkel)

Svit Royal - balkong - utsikt mot floden

  • 76 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • Utsikt mot floden
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng och 1 bĂ€ddsoffa (queensize)

Junior dubbelrum

  • Utsikt mot staden
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng

Deluxe trippelrum

  • 4 kvadratmeter
  • Utsikt mot floden
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng och 1 bĂ€ddsoffa (enkel)

Deluxe dubbelrum eller tvÄbÀddsrum - balkong - utsikt mot floden

  • Utsikt mot floden
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsĂ€ngar

Deluxe dubbelrum - 1 queensize-sÀng - balkong

  • 25 kvadratmeter
  • Utsikt mot staden
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng

Liknande boenden

Om boendet

Sky By The River

Hotell med centralt lÀge som erbjuder avgiftsfri parkering i anslutning till ett shoppingcenter i Tbilisi
Detta hotell har en snackbar/deli, ett kafé och hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och avgiftsfri parkering. Handdukarna byts pÄ begÀran
Sky By The River erbjuder 13 luftkonditionerade rum med tofflor och hÄrtork. Rummen har balkonger. Rummen har separat sittutrymme samt skrivbord och köksöar. Rummen pÄ detta hotell med 3 stjÀrnor har pentry med mikrovÄgsugn, separat middagsplats och diskmaskin. Badrummen har dusch.

GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi. Platt-tv finns pÄ rummen. Byte av handdukar och byte av lakan kan fÄs pÄ begÀran. StÀdning sker dagligen.

Sky By The River ligger i Didube, en kort promenad frÄn sevÀrdheter som Mushthaidi trÀdgÄrd och Boris Paitjadze-stadion. Detta hotell med 3 stjÀrnor har 13 rum och stÄtar med ett kafé samt gratis wi-fi pÄ rummet och avgiftsfri parkering. Hotellet ligger centralt i Tbilisi, i anslutning till ett shoppingcenter och en kort promenad frÄn Tbilisi Sports Palace och Casino Adjara.
Restaurangalternativ
Kontinental frukost Àr tillgÀnglig dagligen mellan 08.00 och 11.00 mot en avgift. BestÀll nÄgot att dricka pÄ deras kafé.
Rum
En 40-tumss platt-tv stÄr för underhÄllningen, och gÀster kan hÄlla sig uppkopplade med gratis wi-fi. Badrummen har hÄrtorkar och tofflor. Pentry, balkonger och middagsplatser erbjuds dessutom. Handdukarna byts pÄ begÀran
PĂ„ boendet
GÀster pÄ Sky By The River har tillgÄng till gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen. GÀster har tillgÄng till avgiftsfri parkering, samt flygplatstransfer (tillgÀnglig dygnet runt) för USD 50 per rum enkel resa. Receptionspersonalen kan hjÀlpa dig med bokning av guidade turer och biljetter och ge lokala restaurangtips.
BekvÀmligheter
  • Gratis wi-fi pĂ„ rummet och i allmĂ€nna utrymmen
  • Gratis parkering under tak
  • Flygtransfer (avgift tillkommer)
Det finns kafé pÄ plats, men Àven snackbar/deli. Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen. Transport till/frÄn flygplatsen (tillgÀnglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. Det finns parkeringsplatser som Àr gratis.

Rökning tillÄts endast pÄ sÀrskilda platser pÄ detta hotell med 3 stjÀrnor i Tbilisi.

Mot en avgift kan gÀster dagligen Àta kontinental frukost och 08.00 till 11.00.

SprÄk

Arabiska, engelska, georgiska och ryska

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i alla rum: gratis wi-fi
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt vid schemalagda tider och pĂ„ begĂ€ran mot en tillĂ€ggsavgift
  • Avgiftsfri och tĂ€ckt parkering pĂ„ omrĂ„det

Mat och dryck

  • Kontinental frukost tillgĂ€nglig dagligen 08.00–11.00 mot en avgift: USD 15 för vuxna ochUSD 15 för barn
  • Ett kafĂ©/fik
  • Snackbar/deli

FamiljevÀnligt

  • Ljudisolerade rum
  • MikrovĂ„gsugn pĂ„ rummet
  • MinikylskĂ„p
  • Pentry i rummet
  • Separat middagsplats i rummet
  • Snackbar/deli

BekvÀmligheter

  • Reception öppen under begrĂ€nsade tider

GÀsttjÀnster

  • Byte av handdukar pĂ„ begĂ€ran
  • Byte av lakan pĂ„ begĂ€ran
  • HjĂ€lp med bokning av guidade turer och biljetter
  • StĂ€dning varje dag

TillgÀnglighetsanpassning

  • Ingen hiss
  • TrĂ€golv i rum

Mer

  • Platser anvisade för rökning

BekvÀmligheter pÄ rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahĂ„lls

Badrum

  • Dusch
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork
  • Privat badrum
  • Schampo
  • Tandborste och tandkrĂ€m (pĂ„ begĂ€ran)
  • Toalettpapper
  • Tofflor
  • TvĂ„l

UnderhÄllning

  • 40-tums Platt-TV

Mat och dryck

  • Diskmaskin
  • Köksö
  • MikrovĂ„gsugn
  • MinikylskĂ„p
  • Pentry
  • Separat middagsplats
  • StĂ€dredskap

Mer

  • Ljudisolerade rum
  • Luftkonditionering
  • Separat sittutrymme
  • Skrivbord

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 14.00. Checka in fram till: 15.00.
Sen incheckning i mÄn av tillgÄng
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

GÀster erbjuds transport frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). GÀster mÄste kontakta boendet med reseinformation i förvÀg med hjÀlp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.
Receptionen Ă€r öppen alla dagar 09.00–00.00.
Receptionen Àr bemannad under begrÀnsade tider.

Åtkomst till boendet

Reception (begrÀnsade öppettider)

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • SpjĂ€lsĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för kontinental frukost: USD 15 för vuxna och USD 15 för barn
  • Avgift för flygtransfer: USD 50 per rum (enkel resa)

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Sky By The River erbjuder transfer frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekrÀftelsen. Receptionen har öppet varje dag frÄn 09.00 till 00.00.
Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.

Bra att veta

  • Om du behöver visum för inresa till landet kan vissa boenden hjĂ€lpa dig med nĂ„gra av handlingarna som behövs för din ansökan. Boendet kan ta betalt för dessa tjĂ€nster Ă€ven om du avbokar din vistelse. Eventuella avtal görs uteslutande mellan boendet och dig. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna i din bokningsbekrĂ€ftelse.

Boendet kallas Àven

Sky By The River Hotel
Sky By The River Tbilisi
Sky By The River Hotel Tbilisi