Lägenhetshotell

King David standard two bedroom 24

4.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för King David standard two bedroom 24

En modern skyskrapa med en böjd fasad och flera våningar.
En modern lägenhet med kök, matplats och vardagsrum. Den har ett stort fönster med utsikt över staden, ett matbord med stolar och en soffa.
Ett modernt kök med ett matbord i trä, två stolar och en inbyggd ugn.
En rymlig entréhall med lädersoffor, en receptionsdisk och en stor kristallkrona.
Ett sovrum med en stor säng, utsikt över stadsbilden genom fönster som sträcker sig från golv till tak, och en kristallkrona.

Lägenhetshotell

2 sovrum1 badrumSovplats för 480 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Husdjursvänligt
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Reception dygnet runt
  • Utsikt mot bergen

Utforska området

Se på karta
12 Merab Aleksidze St, Tbilisi, Tbilisi, 0171
  • Place, Chateau Mukhrani
    ‪3 min till fots‬
  • Place, Tbilisi State University
    ‪9 min till fots‬
  • Place, Tbilisi Sports Palace
    ‪10 min till fots‬
  • Airport, Tbilisi (TBS-Tbilisi Intl.)
    ‪20 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

King David standard two bedroom 24

Detta lägenhetshotell är ett lägenhetshotell där gäster erbjuds tillgång till dygnet runt-öppen reception, bankomat/banktjänster och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Lägenheten har stor kyl/frys, ugn, spishäll och mikrovågsugn i köket. Här erbjuds gäster middagsplats och sittutrymme, samt bekvämligheter som gratis wi-fi och diskmaskin. Städning är tillgänglig på begäran.
Detta lägenhetshotell har luftkonditionerade rum med värdeförvaringsskåp och tofflor. Rummen har separat sittutrymme och skrivbord. Rummen på detta lägenhetshotell med 4 stjärnor har kök med stor kyl/frys, spishäll, mikrovågsugn och separat middagsplats.

Badrummen har dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 50+ Mbps). Städning sker på begäran.

Detta lägenhetshotell ligger i Gamla Tbilisi, nära Besleti-bron och mindre än tio minuters promenad från Chateau Mukhrani. Varje lägenhet med 4 stjärnor har kök, middagsplats och sittutrymme.
Rum
Lägenheten har luftkonditionering, kök och erbjuder gott om plats med 2 sovrum, middagsplats och sittutrymme. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi. I badrummen finns hårtorkar, gratis toalettartiklar och tofflor. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som värdeförvaringsskåp, strykbräda och skrivbord. Städning på begäran
På boendet
Detta lägenhetshotell erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen och en bankomat. Personalen i receptionen kan hjälpa dig dygnet runt med dina önskemål.
På detta lägenhetshotell finns bankomat/banktjänster. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Familjevänligt

  • Badbalja
  • Barnstol
  • Barnvagn

Kök

  • Diskmaskin
  • Grytor och köksredskap
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Stor kyl/frys
  • Ugn

Sovrum

  • 2 sovrum

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tofflor
  • Tvål

Utrymmen

  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme

Arbetsutrymmen

  • Skrivbord

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Husdjur välkomna
  • Avgift: USD 100 per boende per vistelse

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss

Tjänster och inrättningar

  • Reception öppen dygnet runt
  • Strykjärn/strykbräda
  • Städning (på begäran, mot en avgift)
  • Uttagsautomat
  • Värdeförvaringsskåp

Höjdpunkter i området

  • Nära en tunnelbanestation
  • Nära en tågstation

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Städning (på begäran)

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Husdjur: USD 100 per boende, per vistelse

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Kontantdeposition: USD 300 per boende, per vistelse
  • Avgift för städning: 20 USD per boende och per vistelse
  • En skadedeposition på USD 300 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för husdjur: USD 100 per boende per vistelse
  • Avgift för städning: USD 20 per vistelse, kan variera beroende på vistelselängd
  • Avgift för barnstol: 20 USD per vistelse

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar endast kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Om du behöver visum för inresa till landet kan vissa boenden hjälpa dig med några av handlingarna som behövs för din ansökan. Boendet kan ta betalt för dessa tjänster även om du avbokar din vistelse. Eventuella avtal görs uteslutande mellan boendet och dig. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna i din bokningsbekräftelse.

Boendet kallas även

King David standard two bedroom 24 Tbilisi
King David standard two bedroom 24 Aparthotel
King David standard two bedroom 24 Aparthotel Tbilisi