Hotel Frida

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Hotel Frida

Smakrum
Reception
Exteriör
Byggnadens upplÀgg
Trippelrum för familj (Attic) | Minibar, skrivbord, arbetsyta för laptop och gratis barnsÀngar

Recensioner

8,8 av 10,
UtmÀrkt

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Frukost tillgĂ€nglig
  • Bar
  • TvĂ€ttjĂ€nster
  • StĂ€dning

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
7 Erekle II Turn Street, Tbilisi, 0180
  • Place, Fredsbron
    â€Ș2 min till fots‬
  • Place, Tbilisi stadshus
    â€Ș6 min till fots‬
  • Place, Nariqala forntidsfĂ€stning
    â€Ș6 min till fots‬
  • Airport, Tbilisi (TBS-Tbilisi Intl.)
    â€Ș17 min med bil‬

Rumsalternativ

Standard dubbelrum - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 19 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng

Superior dubbelrum eller tvÄbÀddsrum - balkong - utsikt mot floden

  • 28 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-sĂ€ng ELLER 2 enkelsĂ€ngar

Trippelrum för familj (Attic)

  • 35 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-sĂ€ng och 1 enkelsĂ€ng

Superior dubbelrum eller tvÄbÀddsrum

  • 26 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-sĂ€ng ELLER 2 enkelsĂ€ngar

Liknande boenden

Om boendet

Hotel Frida

Detta hotell Àr en rökfri anlÀggning som erbjuder gÀster en vingÄrd, en bar/lounge och kemtvÀtt. HÀr ingÄr wi-fi i allmÀnna utrymmen. Dessutom erbjuds tvÀttmöjligheter, dygnet runt-öppen reception och expressincheckning.
Hotel Frida erbjuder 5 luftkonditionerade rum med minibar och gratis flaskvatten. Platt-tv med satellitkanaler.

Badrummen har dusch, gratis toalettartiklar och hÄrtorkar. Detta hotell i Tbilisi erbjuder sina gÀster gratis wi-fi. StÀdning sker dagligen.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgÀngliga pÄ plats eller i nÀrheten. Avgifter kan tillkomma.
Hotel Frida ligger i Centrala Tbilisi, nÀra Fredsbron och mindre Àn tio minuters promenad frÄn populÀra attraktioner som Tbilisi stadshus. Detta hotell med 3 stjÀrnor har 5 rum och stÄtar med en bar/lounge, en vingÄrd och gratis wi-fi pÄ rummet.
Restaurangalternativ
Kontinental frukost Àr tillgÀnglig dagligen mellan 09.00 och 11.00 mot en avgift. Efter en lÄngdag Àr deras bar en perfekt plats att koppla av med nÄgot att dricka.
Rum
GÀster erbjuds gratis wi-fi och en platt-tv med satellitkanaler. Badrummen har hÄrtorkar och gratis toalettartiklar. Dessutom erbjuds bekvÀmligheter som kylskÄp, minibarer och skrivbord.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ Hotel Frida erbjuds en vingÄrd, gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och expressincheckning. GÀster erbjuds flygplatstransfer (tillgÀnglig dygnet runt) för GEL 50.00 per fordon enkel resa. I receptionen Àr flersprÄkig personal tillgÀnglig dygnet runt för att hjÀlpa dig med kemtvÀtt/tvÀttjÀnster, bokning av guidade turer och biljetter och bagageförvaring. HÀr finns dessutom expressutcheckning, gratis dagstidningar och tvÀttmöjligheter.
PÄ omrÄdet ligger en vinodling.Hotel Frida lockar med flersprÄkig personal, hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer och gratis dagstidningar i lobbyn. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi. Du kan njuta av en drink pÄ baren/loungen. Transport till/frÄn flygplatsen (tillgÀnglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. Hotel Frida lockar med eldstad i lobbyn, tvÀttmöjligheter och kemtvÀtt.

Detta hotell i Tbilisi Àr i georgiansk stil och tillÄter inte rökning.

Mot en avgift kan gÀster dagligen Àta kontinental frukost och 09.00 till 11.00.

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i alla rum: gratis wi-fi
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering pĂ„ omrĂ„det
  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt pĂ„ begĂ€ran mot en tillĂ€ggsavgift

Mat och dryck

  • Kontinental frukost tillgĂ€nglig dagligen 09.00–11.00 mot en avgift: GEL 20 per person
  • En bar/lounge

Att göra

  • Cykeluthyrning
  • VingĂ„rd

FamiljevÀnligt

  • ExtrasĂ€ng (tillĂ€ggsavgift)
  • KylskĂ„p pĂ„ rummet
  • SpjĂ€lsĂ€ng pĂ„ rummet
  • TvĂ€ttmöjligheter

BekvÀmligheter

  • Bagageförvaring
  • Gratis dagstidningar i lobbyn
  • Reception öppen dygnet runt
  • TvĂ€ttmöjligheter

GÀsttjÀnster

  • FlersprĂ„kig personal
  • HjĂ€lp med bokning av guidade turer och biljetter
  • KemtvĂ€tt/tvĂ€ttservice
  • StĂ€dning varje dag

Utomhus

  • Vid flodpromenaden

TillgÀnglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgĂ€nglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjĂ€lp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • Ingen hiss
  • LedstĂ€nger i trappor

Mer

  • 1 byggnad
  • 4 vĂ„ningar
  • Byggdes 2016
  • Eldstad i lobbyn
  • Georgiansk arkitektur
  • Rökfritt boende

BekvÀmligheter pÄ rummet

Sovrum

  • ExtrasĂ€ng (tillĂ€ggsavgift)
  • Gratis spjĂ€lsĂ€ng
  • Lakan tillhandahĂ„lls

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork
  • Privat badrum

UnderhÄllning

  • Platt-tv med satellitkanaler

Mat och dryck

  • Gratis vatten pĂ„ flaska
  • KylskĂ„p
  • Minibar

Mer

  • ArbetsomrĂ„de för laptop
  • Luftkonditionering
  • Skrivbord
  • VĂ€rme

Regler

Incheckning

Incheckning frÄn 14.00
Snabb incheckning tillgÀnglig
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00
Snabb utcheckning tillgÀnglig

Incheckningsinstruktioner

Boendet erbjuder transfer frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). GÀster mÄste kontakta boendet 24 timmar innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera hÀmtning.
Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar Ă€r tillĂ„tna pĂ„ Hotel Frida

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • ExtrasĂ€ngar finns att hyra för GEL 80.0 per dag.
  • Gratis spjĂ€lsĂ€ngar!

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för kontinental frukost: GEL 20 per person (ungefĂ€rligt pris)
  • Avgift för flygtransfer: GEL 50.00 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 4)
  • Avgift för extrasĂ€ng: GEL 80.0 per dag

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
GÀster bör kontakta boendet i förvÀg för att boka spjÀlsÀngar och extrasÀngar.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
PÄ detta boende finns bland annat följande sÀkerhetsdetalj: brandslÀckare.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Hotel Frida erbjuder transfer frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet genom att ringa numret i bokningsbekrÀftelsen 24 timmar innan ankomsten med uppgifter om din ankomst. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Om du behöver visum för inresa till landet kan vissa boenden hjĂ€lpa dig med nĂ„gra av handlingarna som behövs för din ansökan. Boendet kan ta betalt för dessa tjĂ€nster Ă€ven om du avbokar din vistelse. Eventuella avtal görs uteslutande mellan boendet och dig. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna i din bokningsbekrĂ€ftelse.
  • Husdjur och assistanshundar Ă€r inte tillĂ„tna pĂ„ plats.

Boendet kallas Àven

Hotel Frida Tbilisi
Frida Tbilisi
Hotel Frida Hotel
Hotel Frida Tbilisi
Hotel Frida Hotel Tbilisi