Hotel XYZ

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Hotel XYZ

Bar vid poolen
Fyrbäddsrum (Fabulous) | Minibar, värdeförvaringsskåp på rummet, skrivbord och extrasängar
Restaurang
Utomhuspool
Reception

Recensioner

8,4 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Bubbelpool
  • Spa
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
510 kr
inklusive skatter och avgifter
28 dec. – 29 dec.

Utforska området

Se på karta
P. Zamora St., Tacloban, Leyte, 6500
  • Place, CAP Building
    ‪1 min till fots‬
  • Place, Taclobans stadshus
    ‪8 min till fots‬
  • Place, Madonna of Japan
    ‪12 min till fots‬
  • Airport, Tacloban (TAC-Daniel Z. Romualdez)
    ‪25 min med bil‬

Rumsalternativ

Standard tvåbäddsrum (Fine)

8,4 av 10
Mycket bra
(6 recensioner)
  • 17 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Dubbelrum (Fine)

8,2 av 10
Mycket bra
(10 recensioner)
  • 17 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Premium-rum - 2 enkelsängar

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • 21 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Deluxe-rum - 1 queensize-säng (Fantastic)

8,8 av 10
Utmärkt
(11 recensioner)
  • 21 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Fyrbäddsrum (Fabulous)

8,0 av 10
Mycket bra
(3 recensioner)
  • 48 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 queensize-säng ELLER 1 kingsize-säng och 2 enkelsängar

Liknande boenden

Om boendet

Hotel XYZ

Hotell i Tacloban med 3 restauranger och fullständigt spa
Detta hotell är en rökfri anläggning och ståtar med 3 restauranger, ett fullständigt spa och ett fitnesscenter. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Här erbjuds dessutom bland annat en bar/lounge, en bastu och ett kafé.
Hotel XYZ erbjuder 56 luftkonditionerade rum med minibar och värdeförvaringsskåp. LED-tv finns på rummen.

Rummen har delvis öppna badrum. Badrummen har dusch, tofflor, bidéer och gratis toalettartiklar. Detta hotell i Tacloban erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Städning sker dagligen.

Detta hotell har bland annat en bubbelpool, bastu och fitnesscenter.
Detta hotell har ett fullständigt spa där gästerna kan njuta av olika behandlingar. Här erbjuds tjänster som massage.
Hotel XYZ ligger i Downtown Tacloban, nära CAP Building och mindre än tio minuters promenad från Taclobans stadshus. Detta hotell med 3 stjärnor har 56 rum och ståtar med 3 restauranger, ett fullständigt spa och gratis wi-fi på rummet.
Restaurangalternativ
Detta hotell har 3 restauranger, vilket passar utmärkt när du vill ha något att äta. Du kan stanna kvar på rummet och beställa mat från rumsservice eller utforska hotellet och koppla av med något att dricka i deras bar eller kafé. Frukostbuffé är tillgänglig dagligen mellan 06.00 och 10.00 mot en avgift.
Rum
Gäster har tillgång till gratis wi-fi och en LED-tv. Badrummen har hårtorkar, gratis toalettartiklar, bidéer och tofflor. Dessutom erbjuds minibarer, värdeförvaringsskåp och skrivbord.
På boendet
Gäster på Hotel XYZ erbjuds ett fullständigt spa, ett fitnesscenter och en bastu. Här erbjuds avgiftsfri parkering, samt flygplatstransfer (tillgänglig på begäran) för PHP 500 per person enkel resa. Personalen i receptionen är tillgänglig dygnet runt och hjälper dig gärna med conciergetjänster, bagageförvaring samt kemtvätt/tvättjänster. Detta hotell med spa har dessutom gratis wi-fi i allmänna utrymmen, en bubbelpool och business-service.
Bekvämligheter
  • Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
  • Avgiftsfri parkering
  • Restaurang
  • Spa
Hotel XYZ erbjuder gäster tillträde till ett fullständigt spa, en bubbelpool och bastu. Det finns 3 restauranger och kafé på plats.Du kan njuta av en drink på baren/loungen. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen.

Bekvämligheter för affärsresenärer som business-service och mötesrum erbjuds. Fitnesscenter, spatjänster och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer finns tillgängliga på Hotel XYZ som passar dem som reser i arbetet. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig på begäran) erbjuds mot en avgift. Parkeringsplatser finns på området och tilldelas efter principen först till kvarn.

Detta hotell i Tacloban har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Mot en avgift kan gäster dagligen äta frukostbuffé och 06.00 till 10.00.
Hotel XYZ har 3 restauranger.
Boendet har rumsservice (under begränsade tider).

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur (tilläggsavgift) från 06.00 till 22.00 vid schemalagda tider och på begäran
  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Frukostbuffé tillgänglig dagligen 06.00–10.00 mot en avgift: PHP 385 för vuxna ochPHP 197,50 för barn
  • 3 restauranger
  • En bar/lounge
  • Ett kafé/fik

Att göra

  • Bastu
  • Bubbelpool
  • Fullständigt spa
  • Gym

Familjevänligt

  • Extrasäng (tilläggsavgift)

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Gratis dagstidningar i lobbyn
  • Reception öppen dygnet runt
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen

Gästtjänster

  • Conciergetjänster
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Kemtvätt/tvättservice
  • Städning varje dag

Business-service

  • Business-service
  • Mötesrum

Fullständigt spa

  • Massage

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Hiss
  • Tillgänglighetsanpassat (kan finnas begränsningar)

Mer

  • 1 byggnad
  • 10 våningar
  • Byggdes 2013
  • Reception
  • Rökfritt boende

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Extrasäng (tilläggsavgift)
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Bidé
  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum
  • Tofflor

Underhållning

  • LED-tv

Mat och dryck

  • Begränsad rumsservice
  • Minibar

Mer

  • Anslutande rum tillgängliga
  • Luftkonditionering
  • Skrivbord
  • Värdeförvaringsskåp

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 12.00.
Tidig incheckning i mån av tillgång
Avgift för tidig incheckning: PHP 1000.00
Kontaktfri incheckning erbjuds

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds
Sen utcheckning i mån av tillgång
Avgift för sen utcheckning: PHP 1000.00

Incheckningsinstruktioner

Boendet erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet 72 timmar innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera hämtning.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns att hyra för PHP 1400.0 per dag.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för frukostbuffé: PHP 385 för vuxna och PHP 197.5 för barn
  • Avgift för flygtransfer: PHP 500 per person (enkel resa)
  • Avgift för tidig incheckning: PHP 1000.00 (endast i mån av tillgång)
  • Avgift för sen utcheckning: PHP 1000.00 (endast i mån av tillgång)
  • Avgift för extrasäng: PHP 1400.0 per dag

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: kolmonoxiddetektor, brandsläckare, rökdetektor, säkerhetssystem och förbandslåda.
Hotel XYZ erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen 72 timmar innan ankomsten med uppgifter om din ankomst. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • I mån av tillgång kan anslutande rum efterfrågas genom att kontakta boendet med hjälp av numret på din bokningsbekräftelse.

Boendet kallas även

Hotel XYZ
Hotel XYZ Tacloban
XYZ Hotel
XYZ Tacloban
Hotel XYZ Tacloban, Leyte Island
Hotel XYZ Hotel
Hotel XYZ Tacloban
Hotel XYZ Hotel Tacloban