Hotel de la Gare

Fotogalleri för Hotel de la Gare

Exteriör
Comfort trippelrum - 3 enkelsängar | Individuell inredning, unika möbler, skrivbord och arbetsyta för laptop
Superior dubbelrum - 1 queensize-säng | Individuell inredning, unika möbler, skrivbord och arbetsyta för laptop
Restaurang
Restaurang

Recensioner

8,4 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Frukost tillgänglig

Utforska området

Se på karta
19 Rue Julia et Maurice Marcou, Surgeres, Charente-Maritime, 17700
  • Place, Surgeres stadshus
    ‪13 min till fots‬
  • Place, Helenes torn
    ‪13 min till fots‬
  • Place, Vieux Port
    ‪38 min med bil‬
  • Airport, La Rochelle – Île de Ré Airport (LRH), La Rochelle, Frankrike
    ‪40 min med bil‬

Rumsalternativ

Comfort-rum - 1 dubbelsäng

8,4 av 10
Mycket bra
(9 recensioner)
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Familjerum - flera sängar

  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 enkelsäng

Comfort trippelrum - 3 enkelsängar

8,0 av 10
Mycket bra
(1 recension)
  • 3 sovplatser
  • 3 enkelsängar

Superior dubbelrum - 1 queensize-säng

9,4 av 10
Enastående
(3 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Comfort tvåbäddsrum - 2 enkelsängar

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Liknande boenden

Om boendet

Hotel de la Gare

Detta hotell är en rökfri anläggning och ståtar med en restaurang, gratis dagstidningar och en trädgård. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Städning är tillgänglig på begäran.
Hotel de la Gare erbjuder 30 luftkonditionerade rum med gratis dagstidningar. Dessa individuellt inredda och möblerade rum inkluderar skrivbord. Platt-tv finns på rummen.

Badrummen har dusch. Detta hotell i Surgeres erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Städning sker dagligen.

Hotel de la Gare ligger 10,3 km från Marais Poitevins regionala naturpark. Detta hotell med 3 stjärnor har 30 rum och välkomnar gäster med en restaurang, gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Restaurangen passar utmärkt om du vill äta något gott.
Rum
Här erbjuds gäster en platt-tv och kan dessutom hålla sig uppkopplade med gratis wi-fi. Dessutom erbjuds gratis dagstidningar, skrivbord och garderob. Städning på begäran
På boendet
På Hotel de la Gare har gäster tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, gratis dagstidningar och en terrass. Avgiftsfri parkering är tillgänglig. LOCALIZEDetta hotell är en rökfri anläggning och har dessutom en trädgård.
Det finns restaurang på plats. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Hotel de la Gare lockar med en terrass, trädgård och gratis dagstidningar i lobbyn. Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Detta hotell i Surgeres har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotel de la Gare har en restaurang.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Parkering efter utcheckning på området (EUR 5 per dag)
  • Begränsad parkering på området
  • Tillgänglighetsanpassad parkering finns tillgänglig

Mat och dryck

  • En restaurang

Familjevänligt

  • Ljudisolerade rum

Bekvämligheter

  • Gratis dagstidningar i lobbyn

Gästtjänster

  • Städning varje dag

Utomhus

  • Terrass
  • Trädgård

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Gång utan trappsteg till ingången
  • Ingen hiss
  • Tillgänglighetsanpassad parkering
  • Tillgänglighetsanpassat (kan finnas begränsningar)

Mer

  • Rökfritt boende

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles

Underhållning

  • Platt-TV

Mer

  • Arbetsområde för laptop
  • Enskild inredning
  • Enskild möblering
  • Gratis dagstidningar varje dag
  • Ljudisolerade rum
  • Luftkonditionering
  • Skrivbord
  • Värme

Regler

Incheckning

Checka in från: 17.00. Checka in fram till: 20.00.
Tidig incheckning i mån av tillgång
Avgift för tidig incheckning: EUR 15
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Sen utcheckning i mån av tillgång
En avgift tas ut för sen utcheckning

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen måndag till fredag (17.00–20.00) och lördag till söndag (17.00–20.00).
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 17.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen om du har några frågor.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Husdjur: EUR 6 per husdjur, per dag
  • Endast katter och hundar tillåts
  • Upp till 2 per rum (maxvikt: 10 kg per husdjur)
  • Husdjur får inte lämnas utan uppsikt
  • Mat- och vattenskålar erbjuds
  • Endast vissa rum
  • Du kan be om ett rum där husdjur tillåts genom att höra av dig till boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen
  • Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stats-/lokalskatt på 3.50 procent tas ut

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgifter för parkering efter utcheckning: EUR 5 per dag
  • Avgift för husdjur: EUR 6 per husdjur per dag
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar
  • Avgift för tidig incheckning: EUR 15 (endast i mån av tillgång)
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Gäster bör kontakta boendet i förväg för att boka spjälsängar.
Boendet accepterar kreditkort, ANCV Chèques-Vacances och kontanter.
Receptionen är öppen under dessa tider:
  • Måndag–fredag: 17.00–20.00
Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 17.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen om du har några frågor.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Kontanttransaktioner på plats kan inte överskrida EUR 1000, på grund av nationella bestämmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna från din bokningsbekräftelse.
  • Husdjur tillåts endast i vissa rum. Dessa kan ordnas genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen (relaterade kostnader går att hitta i sektionen för avgifter).

Boendet kallas även

Hotel de la Gare Hotel
Hotel de la Gare Surgeres
Hotel de la Gare Hotel Surgeres