The Hastings Beach Houses

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för The Hastings Beach Houses

Nära stranden
Exteriör
Hus Basic | Vardagsrum | 60-tums platt-tv med digitalkanaler och LED-tv
Utomhuspool
Hus Basic | Vardagsrum | 60-tums platt-tv med digitalkanaler och LED-tv

Recensioner

8,8 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Tvättjänster
  • Kök

Utforska området

Se på karta
30 Hastings Street, Noosa Heads, QLD, 4567
  • Place, Hastings Street
    ‪3 min till fots‬
  • Place, Noosa Beach
    ‪5 min till fots‬
  • Place, Nationalparken Noosa
    ‪9 min till fots‬
  • Airport, Maroochydore, QLD (MCY-Sunshine Coast)
    ‪31 min med bil‬

Rumsalternativ

Villa Superior

  • 80 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 2 enkelsängar

Familjehus

  • 2 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 queensize-säng, 2 enkelsängar och 1 bäddsoffa (dubbel)

Hus Basic

  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 2 enkelsängar

Hus Standard

  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 2 enkelsängar

Hus Basic

  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 2 enkelsängar

Familjehus

  • 2 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 queensize-säng, 2 enkelsängar och 1 bäddsoffa (dubbel)

Liknande boenden

Om boendet

The Hastings Beach Houses

Rökfria The Hastings Beach Houses är ett hotell med en utomhuspool, kemtvätt och tvättmöjligheter. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Dessutom erbjuds expressutcheckning och gasgrillar. Städning är tillgänglig en gång i veckan.
The Hastings Beach Houses erbjuder 24 rum med tvättmaskin/torktumlare och kaffe- och tebryggare. Dessa individuellt inredda och möblerade rum har separat sittutrymme. Sängarna har sängtillbehör av högsta kvalitet. Rummen på detta hotell med 3,5 stjärnor har kök med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar eller dusch.

Detta hotell i Sunshine Coast erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 25+ Mbps. 60-tums LED-tv med digitalpremiumkanaler. Dessutom har rummen strykjärn/strykbräda och takfläkt. Städning sker varje vecka.

Detta hotell har bland annat en utomhuspool.
The Hastings Beach Houses ligger i Noosa Heads, nära populära attraktioner som Hastings Street och Noosa Beach. Detta hotell har 3,5 stjärnor och välkomnar gäster med 24 rum och bekvämligheter som en utomhuspool, gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Rum
Här får du tillgång till gratis wi-fi och en 60-tumss LED-tv med digitalkanaler. Samtliga sängar har sängtillbehör av högsta kvalitet. Dessutom erbjuds bekvämligheter som kök, tvättmaskin/torktumlare och sittutrymmen. Städning är tillgänglig en gång i veckan.
På boendet
Gäster på The Hastings Beach Houses har tillgång till bland annat en utomhuspool, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och expressutcheckning. För den som kör bil erbjuds avgiftsfri parkering. Receptionspersonalen kan hjälpa dig med kemtvätt eller tvättjänster och ge lokala restaurangtips. Här har gäster dessutom tillgång till en terrass, tvättmöjligheter och utomhusgrillar.
Som gäst på The Hastings Beach Houses har du tillgång till utomhuspool, en terrass och utomhusgrill. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. The Hastings Beach Houses lockar med tvättmöjligheter, kemtvätt och expressutcheckning. Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Detta hotell i Sunshine Coast har 3,5 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 25+ Mbps
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och täckt parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Att göra

  • Utomhuspool

Familjevänligt

  • Barnpassning (tilläggsavgift)
  • Kylskåp på rummet
  • Kök i rummet
  • Mikrovågsugn på rummet
  • Separat badrum
  • Tvättmaskin/torktumlare på rummet
  • Tvättmöjligheter
  • Utomhuspool

Bekvämligheter

  • Reception öppen under begränsade tider
  • Tvättmöjligheter

Gästtjänster

  • Kemtvätt/tvättservice
  • Städning varje vecka

Utomhus

  • Grill
  • Terrass
  • Utomhusmöbler
  • Vid bukten

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss
  • Mattor i rum
  • Tunn matta i rum

Mer

  • 24 byggnader
  • 3 våningar
  • Rökfritt boende

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Sängtillbehör av högsta kvalitet

Badrum

  • Badkar eller dusch

Underhållning

  • 60-tums LED-tv med digitala premiumkanaler

Mat och dryck

  • Brödrost
  • Elektrisk vattenkokare
  • Frys
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Kök
  • Mikrovågsugn
  • Mixer
  • Spishäll
  • Städredskap
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Mer

  • Enskild inredning
  • Enskild möblering
  • Separat sittutrymme
  • Strykjärn/strykbräda
  • Takfläkt
  • Torktumlare
  • Tvättmedel

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 18.00.
Kontaktfri incheckning erbjuds
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 21 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds
Snabb utcheckning tillgänglig

Incheckningsinstruktioner

Boendet tar ut en avgift på 1 procent av beloppet för kreditkortsbetalningar.
Receptionen är öppen alla dagar 08.30–18.00.
Incheckning sker på annan plats än boendet. För att checka in, ta dig till [Accom Noosa Shop 7 41 Hastings Street Noosa Heads].
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 24 timmar före ankomst. Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Om du ankommer till boendet efter stängning måste du checka in på en annan plats: [Accom Noosa Shop 7 41 Hastings Street Noosa Heads]
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
Om du planerar att ankomma efter 14.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider)

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns att hyra för AUD 45.0 per dag.
  • Spjälsängar finns att hyra för AUD 100.0 per vecka.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Spjälsäng (babysäng): AUD 100.0 per vecka
  • Avgift för extrasäng: AUD 45.0 per dag
  • För kreditkortsbetalningar tillkommer en avgift på 1 procent

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Oljud utanför kan höras in på rummen.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: brandsläckare och rökdetektor.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet rengörs av städpersonal
Receptionen har öppet varje dag från 08.30 till 18.00.
Incheckning sker inte på boendet, utan gäster måste gå till Accom Noosa Shop 7 41 Hastings Street Noosa Heads
Gäster som anländer efter stängning måste checka in på följande adress: Accom Noosa Shop 7 41 Hastings Street Noosa Heads
Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Före ankomst måste gäster registrera dig online via en säker länk. Gäster ombeds att förse boendet med sitt statligt utfärdade foto-id före ankomst. Gäster som anländer efter 14.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 24 timmar före ankomst. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Observera att det här boendet kan neka särskilda bokningar vid gruppevenemang eller fester, vilket inkluderar möhippor och svensexor.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.
  • Alkohol serveras inte på The Hastings Beach Houses.

Boendet kallas även

Hastings Apartment Noosa Head
Hastings Noosa Head
Hastings Beach Houses Apartment Noosa Heads
Hastings Beach Houses Apartment
Hastings Beach Houses Noosa Heads
Hastings Beach Houses
The Hastings Beach Houses Hotel
The Hastings Beach Houses Noosa Heads
The Hastings Beach Houses Hotel Noosa Heads