Hel lÀgenhet
The Cove Noosa
4.5-stjÀrnigt boende
Fotogalleri för The Cove Noosa





Recensioner
9,09,0 av 10,
Underbart
PopulÀra bekvÀmligheter
- Pool
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Parkering tillgÀnglig
- TvÀttjÀnster
- Kök
Utforska omrÄdet

Corner of Park & Little Cove Road, Noosa Heads, QLD, 4567
- Nationalparken NoosaPlace, Nationalparken NoosaâȘ2 min till fotsâŹ
- Hastings StreetPlace, Hastings StreetâȘ5 min till fotsâŹ
- Noosa BeachPlace, Noosa BeachâȘ5 min till fotsâŹ
- Maroochydore, QLD (MCY-Sunshine Coast)Airport, Maroochydore, QLD (MCY-Sunshine Coast)âȘ33 min med bilâŹ
Rumsalternativ
Liknande boenden

Peppers Noosa Resort and Villas
Peppers Noosa Resort and Villas
Noosa Heads
- Pool
- Spa
- Barnpool
- Parkering ingÄr
4.4 av 5, Fantastiskt, 1Â 000Â recensioner
4,4
Fantastiskt
1Â 000Â recensioner
Priset Àr 2 070 kr
2Â 070Â kr
inklusive skatter och avgifter
19 mars â 20 mars

RACV Noosa Resort
RACV Noosa Resort
Noosa Heads
- Pool
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
- Restaurang
4.8 av 5, EnastÄende, 1 786 recensioner
4,8
EnastÄende
1Â 786Â recensioner
Priset Àr 3 369 kr
3Â 369Â kr
inklusive skatter och avgifter
19 mars â 20 mars

The Islander Noosa Resort
The Islander Noosa Resort
Noosaville
- Pool
- Bubbelpool
- Barnpool
- Parkering ingÄr
4.6 av 5, Underbart, 710Â recensioner
4,6
Underbart
710Â recensioner

South Pacific Resort & Spa Noosa
South Pacific Resort & Spa Noosa
Noosaville
- Pool
- Bubbelpool
- Kök
- TvÀttmaskin
4.6 av 5, Underbart, 1Â 020Â recensioner
4,6
Underbart
1Â 020Â recensioner
Priset Àr 2 213 kr
2Â 213Â kr
inklusive skatter och avgifter
15 mars â 16 mars

Noosa Lakes Resort
Noosa Lakes Resort
Tewantin
- Pool
- Kök
- TvÀttmaskin
- Torktumlare
4.3 av 5, Fantastiskt, 1Â 742Â recensioner
4,3
Fantastiskt
1Â 742Â recensioner
Priset Àr 1 853 kr
1Â 853Â kr
inklusive skatter och avgifter
7 mars â 8 mars

The Sebel Noosa
The Sebel Noosa
Noosa Heads
- Pool
- Bubbelpool
- Kök
- TvÀttmaskin
4.5 av 5, Underbart, 1Â 485Â recensioner
4,5
Underbart
1Â 485Â recensioner
Priset Àr 2 517 kr
2Â 517Â kr
inklusive skatter och avgifter
31 mars â 1 apr.

Colonial Resort Noosa
Colonial Resort Noosa
Noosaville
- Pool
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
- Restaurang
4.6 av 5, Underbart, 326Â recensioner
4,6
Underbart
326Â recensioner

Ivory Palms Resort
Ivory Palms Resort
Noosaville
- Pool
- Bubbelpool
- TvÀttmaskin
- Torktumlare
4.3 av 5, Fantastiskt, 833Â recensioner
4,3
Fantastiskt
833Â recensioner
Priset Àr 1 811 kr
1Â 811Â kr
inklusive skatter och avgifter
11 mars â 12 mars

Noosa Shores Resort
Noosa Shores Resort
Noosa Heads
- Pool
- Kök
- TvÀttmaskin
- Torktumlare
4.5 av 5, Underbart, 283Â recensioner
4,5
Underbart
283Â recensioner

Noosa Place Resort
Noosa Place Resort
Noosaville
- Pool
- Bubbelpool
- Kök
- TvÀttmaskin
4.6 av 5, Underbart, 447Â recensioner
4,6
Underbart
447Â recensioner
Priset Àr 2 201 kr
2Â 201Â kr
inklusive skatter och avgifter
22 mars â 23 mars
Om boendet
The Cove Noosa
Denna lÀgenhet Àr en rökfri anlÀggning och stÄtar med en utomhuspool, parkering och tvÀttmöjligheter. HÀr ingÄr wi-fi i allmÀnna utrymmen. HÀr har gÀster Àven tillgÄng till hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer, utomhusgrill och ett vÀrdeförvaringsskÄp i receptionen. Varje lÀgenhet har kylskÄp, ugn, spishÀll och mikrovÄgsugn i köket. GÀster kan slappa framför en platt-tv med dvd-spelare och boendet har Àven tvÀttmaskin/torktumlare och kaffe- och tebryggare. StÀdning Àr tillgÀnglig pÄ begÀran.
The Cove Noosa erbjuder 22 luftkonditionerade rum med tvÀttmaskin/torktumlare och dvd-spelare. Rummen har balkonger/terrasser. Dessa individuellt inredda och möblerade rum inkluderar matbord. Platt-tv med betalfilmer. Rummen i denna lÀgenhet med 4,5 stjÀrnor har kök med kylskÄp, spishÀll, mikrovÄgsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar eller dusch, gratis toalettartiklar och hÄrtorkar.
GÀster har tillgÄng till wi-fi pÄ rummen mot en tillÀggsavgift. Boendet tillhandahÄller vÀrdeförvaringssk Äp och telefon; gratis lokalsamtal ingÄr (restriktioner kan förekomma). Dessutom har rummen espressobryggare och kaffe- och tebryggare. StÀdning sker pÄ begÀran.
Denna lÀgenhet har bland annat en utomhuspool.
The Cove Noosa i Noosa Heads ligger mindre Àn fem minuters promenad frÄn Noosa Beach och mindre Àn en kvarts promenad frÄn populÀra attraktioner som Hastings Street. Denna lÀgenhet med 4,5 stjÀrnor har 22 rum, vilka stÄtar med kök, balkonger och kylskÄp.
Rum
Varje lÀgenhet har individuell inredning, kök och balkong eller terrass. GÀster fÄr tillgÄng till wi-fi och en platt-tv med dvd-spelare och betalfilmer. I badrummen finns hÄrtorkar och gratis toalettartiklar. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som tvÀttmaskin/torktumlare, espressobryggare och gratis lokalsamtal. StÀdning pÄ begÀran
PĂ„ boendet
GÀster pÄ The Cove Noosa har tillgÄng till bland annat en utomhuspool, gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och tvÀttmöjligheter. GÀster har tillgÄng till avgiftsfri parkering i nÀrheten, samt flygplatstransfer (tillgÀnglig dygnet runt) för AUD 90 per fordon enkel resa. Receptionspersonalen kan hjÀlpa dig med förvaring av vÀrdesaker, bokning av guidade turer och biljetter och bagageförvaring. Denna lÀgenhet vid stranden har dessutom utomhusgrillar.
Som gÀst pÄ The Cove Noosa har du tillgÄng till utomhuspool, utomhusgrill och hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer. Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen. Transport till/frÄn flygplatsen (tillgÀnglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. The Cove Noosa i lyxstil lockar med tvÀttmöjligheter och vÀrdeförvaringsskÄp i receptionen. Ett begrÀnsat antal parkeringsplatser finns tillgÀngliga mot en avgift, enligt principen först till kvarn.
Denna lÀgenhet i Sunshine Coast har 4,5 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.
Regler
Incheckning
Checka in frÄn: 14.00. Checka in fram till: 16.00.
Sen incheckning i mÄn av tillgÄng
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är
Utcheckning
Utcheckning innan 10.00
Incheckningsinstruktioner
GÀster erbjuds transport frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). GÀster mÄste kontakta boendet med reseinformation i förvÀg med hjÀlp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.
Receptionen Ă€r öppen alla dagar 08.30â16.00.
Receptionen Àr bemannad under begrÀnsade tider.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg
Ă tkomst till boendet
Reception (begrÀnsade öppettider)
Husdjur
- Husdjur Àr ej tillÄtna, men assistanshundar Àr vÀlkomna
Barn och extrasÀngar
- Barn Àr vÀlkomna.
- ExtrasÀngar finns att hyra för AUD 15.0 per natt.
- SpjÀlsÀngar finns att hyra för AUD 15.0 per dag.
Betalningstyper
Viktig information
Avgifter
GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:
- Avgift för stÀdning: 120 AUD per boende och per vistelse
Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.
Extra tillval
De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.
- Avgift för flygtransfer: AUD 90 per fordon (enkel resa)
- SpjÀlsÀng (babysÀng): AUD 15.0 per dag
- Avgift för extrasÀng: AUD 15.0 per natt
Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.
Att hÄlla koll pÄ
Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ĂvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
PÄ detta boende finns bland annat följande sÀkerhetsdetaljer: brandslÀckare, sÀkerhetssystem och förbandslÄda.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
The Cove Noosa erbjuder transfer frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekrÀftelsen. Receptionen har öppet varje dag frÄn 08.30 till 16.00.
Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.
Bra att veta
- Poolen Àr tillgÀnglig frÄn 08.00 till 20.00.
- Endast registrerade gÀster Àr tillÄtna pÄ rummen.
Boendet kallas Àven
Cove Noosa Apartment
Cove Noosa
The Cove Noosa Apartment
The Cove Noosa Noosa Heads
The Cove Noosa Apartment Noosa Heads