Hel semesterbostad

Villa Ataya

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Villa Ataya

Villa - 2 sovrum | Privat pool
Villa - 2 sovrum | Eget pentry | Stort kylskåp, mikrovågsugn, ugn och spishäll
Villa - 2 sovrum | Vardagsrum | Tv
Villa - 2 sovrum | 2 sovrum, värdeförvaringsskåp på rummet, gratis wi-fi och sängkläder
Villa - 2 sovrum | Vardagsrum | Tv

Hel bostad

2 sovrum2 badrumSovplats för 4

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska området

Se på karta
Jl. Jempiring, Kaliasem, Lovina, Kaliasem, Lovina, Buleleng, Sukasada, Bali, 81152
  • Place, Lovina Beach
    ‪8 min med bil‬
  • Place, Lovina Beach Monument
    ‪8 min med bil‬
  • Place, Baruna Dive Center
    ‪10 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Villa Ataya

Villa med privat pool och pentry i Sukasada
Denna villa erbjuder gäster avgiftsfri parkering och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Villan ståtar med privat pool och erbjuder gratis wi-fi och pentry. Här erbjuds gäster 2 badrum och kylskåp, samt bekvämligheter som mikrovågsugn och tv.
Denna villa har luftkonditionerade rum med privata pooler och värdeförvaringsskåp. Rummen i denna villa med 3,5 stjärnor har pentry med stor kyl/frys, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap.

Badrummen har dusch med regndusch, bidéer och gratis toalettartiklar. Denna villa i Sukasada erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 50+ Mbps. Dessutom har rummen riskokare och takfläkt. Uppbäddningsservice varje kväll ingår och bekvämligheter som finns tillgängliga på begäran inkluderar massage på rummet.

Denna villa ligger mindre än fem kilometer från Lovina Beach och Lovina Beach Monument. Varje villa med 3,5 stjärnor har privat pool, pentry och kylskåp.
Rum
Villan har luftkonditionering, pentry och 2 badrum, och erbjuder gott om plats med 2 sovrum. En 50-tumss tv står för underhållningen, och gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. I badrummen finns regndusch, gratis toalettartiklar och bidéer. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som privat pool, riskokare och takfläkt.
På boendet
Denna villa erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen och en vattenautomat. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering.
Bekvämligheter
  • Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
  • Gratis bevakad parkering
På denna villa finns vattenautomat. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Det är gratis att parkera.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på denna villa med 3,5 stjärnor i Sukasada.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Massage på rummet
  • Privat pool

Internet

  • Tillgängligt i villan: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och säker parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kokvrå

  • Brödrost
  • Frys
  • Grytor och köksredskap
  • Mikrovågsugn
  • Mixer
  • Mixer
  • Riskokare
  • Spishäll
  • Stor kyl/frys
  • Ugn
  • Vattenautomat

Matplats

  • Kockservice

Sovrum

  • 2 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 2 privata badrum
  • Bidé
  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Regndusch

Underhållning

  • 50-tums tv

Utomhus

  • Helt inhägnat
  • Utomhusmöbler

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Takfläkt

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Ingen hiss (endast en våning)
  • Platser anvisade för rökning

Tjänster och inrättningar

  • Uppbäddningsservice
  • Värdeförvaringsskåp

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Vattenautomat

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 21.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner – värden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Renoveringar och stängningar

I enlighet med lokala bestämmelser måste alla besökare stanna på boendet under det hinduiska nyårets dag av tystnad, Nyepi, under ett dygn (med start kl. 06.00). Nyepi infaller oftast i mars eller april (datumen ändras varje år). In- och utcheckning sker inte under detta dygn. Ngurah Rai Airport (Bali International Airport) är också stängd under Nyepi.

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på denna villa

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Rökning tillåten

Rökning tillåten i avsedda områden

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Värden möter gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

Villa Ataya Villa
Villa Ataya Sukasada
Villa Ataya Villa Sukasada