Hel lägenhet·Privat värd

Al Mare Apartment

Fotogalleri för Al Mare Apartment

En balkong med ett bord och två stolar, med utsikt över en sjö eller ett annat vattendrag och ett berg i fjärran.
En kustvy med en brygga, båtar och ett berg i fjärran.
Ett sovrum med en säng, ett nattduksbord, en byrå, ett fönster med utsikt över havet och en vägg dekorerad med marintema.
En kustvy med en pir som sträcker sig ut i havet, förtöjda båtar och ett bergigt landskap i bakgrunden.
En nattbild av en hamn med förtöjda båtar, byggnader med upplysta fönster och en framträdande röd byggnad i förgrunden.

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Hel lägenhet

1 sovrumSovplats för 470 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Utsikt mot havet

Utforska området

Se på karta
Via del Mare n. 170, Sorrento, NA, 80067
  • Place, Sorrentos strand
    ‪2 min till fots‬
  • Place, Sorrento linbana
    ‪11 min till fots‬
  • Place, Piazza Tasso
    ‪13 min till fots‬
  • Airport, Naples (NAP-Naples Intl.)
    ‪82 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Al Mare Apartment

Denna lägenhet erbjuder gäster flerspråkig personal. Lägenheten har stor kyl/frys, ugn, spishäll och mikrovågsugn i köket. Gäster kan slappa framför en platt-tv med digitalkanaler och boendet har även tvättmaskin och sittutrymme.
Denna lägenhet har rum med espressobryggare och kaffe- och tebryggare. Rummen har balkonger. Rummen har separat sittutrymme och matbord. Kök har stor kyl/frys, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap.

Badrummen har badkar/dusch med regndusch, bidéer och hårtorkar. Platt-tv med digitalkanaler.

Denna lägenhet i Centrala Sorrento ligger nära Sorrentos strand och mindre än en kvarts promenad från populära sevärdheter som Piazza Tasso. Varje lägenhet har kök, balkong och sittutrymme.
Rum
Lägenheten har uppvärmning, kök och balkong, och erbjuder gott om plats med sovrum och sittutrymme. Gäster kan koppla av vid en platt-tv med digitalkanaler. I badrummen finns regndusch, hårtorkar och bidéer. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som tvättmaskin, espressobryggare och matbord.
På boendet
Flerspråkig personal svarar gärna på dina frågor.
På denna lägenhet har gäster tillgång till flerspråkig personal. Receptionen har öppet dygnet runt.

Rökning tillåts på särskilt anvisade platser på denna lägenhet i Sorrento .

Hotellbekvämligheter

Parkering och transport

  • Parkering i närheten (EUR 30 per dag)

Kök

  • Brödrost
  • Elektrisk vattenkokare
  • Espressobryggare
  • Grytor och köksredskap
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Stor kyl/frys
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Matplats

  • Matbord

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls
  • Sovrum

Badrum

  • Bidé
  • Dusch över badkar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Regndusch

Utrymmen

  • Matbord
  • Separat sittutrymme

Underhållning

  • Platt-tv med digitala kanaler

Utomhus

  • Balkong

Tvätt

  • Tvättmaskin

Komfort

  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Platser anvisade för rökning

Tjänster och inrättningar

  • Flerspråkig personal

Höjdpunkter i området

  • Nära havet
  • Vid bukten
  • Vid vattnet

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 72 timmar före ankomst – värden tar emot dig.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning tillåten i avsedda områden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Deposition: EUR 100 per boende, per vistelse
  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 0.00 per person per natt upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 18 år.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 4.00 per person per natt upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 18 år.
  • Avgift för städning: 50 EUR per boende och per vistelse

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för närliggande parkering: EUR 30 per per dag (200 meter bort)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster måste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 72 timmar före ankomst. Värden möter gästerna vid ankomst.
Boendets registreringsnummer IT063080C2RP8QVMIZ

Bra att veta

  • Alla gäster, även barn, måste närvara vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner på plats kan inte överskrida EUR 5000, på grund av nationella bestämmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna från din bokningsbekräftelse.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.

Boendet kallas även

AL MARE APARTMENT Sorrento
AL MARE APARTMENT Apartment
AL MARE APARTMENT Apartment Sorrento