Arena di Serdica Hotel
5.0-stjärnigt boende
Fotogalleri för Arena di Serdica Hotel





Recensioner
8,88,8 av 10,
Utmärkt
Populära bekvämligheter
- Spa
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
- Gym
- Frukost tillgänglig
Utforska området

2-4, Budapest street, Sofia, 1000
- Alexander Nevski-katedralenPlace, Alexander Nevski-katedralen3 min till fots
- Sofias centrala mineralbadPlace, Sofias centrala mineralbad5 min till fots
- Bulgariens parlamentPlace, Bulgariens parlament7 min till fots
- Sofia (SOF)Airport, Sofia (SOF)12 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Juniorsvit - 1 kingsize-säng

Juniorsvit - 1 kingsize-säng
- 56 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 3 sovplatser
- 1 kingsize-säng
Öppna alla foton för Svit Deluxe - 1 kingsize-säng

Svit Deluxe - 1 kingsize-säng
- 66 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 3 sovplatser
- 1 kingsize-säng
Öppna alla foton för Classic-rum

Classic-rum
- 34 kvadratmeter
- 3 sovplatser
- 1 kingsize-säng
Öppna alla foton för Executive-rum - 1 kingsize-säng

Executive-rum - 1 kingsize-säng
- 44 kvadratmeter
- 3 sovplatser
- 1 kingsize-säng
Liknande boenden

Villas Magnolia – All Inclusive
Villas Magnolia – All Inclusive
Albena
- All inclusive
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Parkering tillgänglig

Villa Letizia near Pirin Golf Resort
Villa Letizia near Pirin Golf Resort
Razlog
- Kök
- Husdjursvänligt
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi

Afrodita 2
Afrodita 2
Nessebar
- Pool
- Barnpool
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering

Evelin Deluxe House
Evelin Deluxe House
Plovdivs centrum
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Tvättjänster
- Städning
1.0 av 5, 1 recension
1,0
1 recension
Priset är 723 kr
723 kr
inklusive skatter och avgifter
5 mars – 6 mars

Zornitza Family Estate Relais & Chateaux
Zornitza Family Estate Relais & Chateaux
Sandanski
- Pool
- Frukost ingår
- Spa
- Husdjursvänligt
5.0 av 5, Enastående, 33 recensioner
5
Enastående
33 recensioner

Central Plaza Hotel
Central Plaza Hotel
Centrala Sofia
- Frukost ingår
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
3.7 av 5, Bra, 176 recensioner
3,7
Bra
176 recensioner

Hotel Oasis
Hotel Oasis
Albena
- Pool
- All inclusive
- Gratis wi-fi
- Restaurang
3.2 av 5, 7 recensioner
3,2
7 recensioner

3 BDR Top Center Artistic Apartment - 115 m2
3 BDR Top Center Artistic Apartment - 115 m2
Centrala Sofia
- Kök
- Tvättmaskin
- Torktumlare
- Gratis wi-fi
4.5 av 5, Underbart, 2 recensioner
4,5
Underbart
2 recensioner

Wave Resort – Ultra All Inclusive
Wave Resort – Ultra All Inclusive
Pomorie
- På privat strand
- Pool
- Frukost ingår
- All inclusive
4.6 av 5, Underbart, 20 recensioner
4,6
Underbart
20 recensioner

Casa di Fiore SPA & Medical Hotel
Casa di Fiore SPA & Medical Hotel
Kranevo
- På privat strand
- Pool
- Bubbelpool
- Spa
4.5 av 5, Underbart, 21 recensioner
4,5
Underbart
21 recensioner
Om boendet
Arena di Serdica Hotel
Hotell i lyxstil, med 2 restauranger och spatjänster
Detta hotell är en rökfri anläggning och erbjuder gäster 2 restauranger, ett fitnesscenter och en bar/lounge. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som en snackbar/deli, en bastu och parkering.
Arena di Serdica Hotel erbjuder 63 rum med minibar och värdeförvaringsskåp (laptopanpassade). Rummen har separat sittutrymme. LCD-tv med kabelkanaler. Badrummen har badkar, badrockar, tofflor och gratis toalettartiklar.
Detta hotell i Sofia erbjuder gratis fast internetuppkoppling och wi-fi. Skrivbord och telefon finns. Dessutom har rummen hårtork och mörkläggningsgardiner. Städning sker dagligen.
Detta hotell har bland annat bastu och fitnesscenter.
Gäster kan skämma bort sig med en spabehandling på plats. Här finns 2 behandlingsrum. Här erbjuds tjänster som djupmassage, klassisk massage, ansiktsbehandlingar och kroppsinpackningar. En mängd behandlingar erbjuds, såsom aromaterapi och hydroterapi.
Arena di Serdica Hotel ligger i Centrala Sofia, nära Amfiteatern i Serdica och Gula kullerstensgatan. Detta hotell med 5 stjärnor har 63 rum och ståtar med 2 restauranger samt gratis wi-fi på rummet och ett fitnesscenter.
Restaurangalternativ
Detta hotell har 2 restauranger: LA TERRAZZA DI SERDICA, där man specialiserar sig på italienska köket och serverar middag, samt LA TRIBUNA med utsikt mot trädgården. Beställ nåt gott från rumsservice dygnet runt för att stilla hungern utan att lämna rummet, eller släck törsten på boendets bar. Kontinental frukost är tillgänglig dagligen mellan 07.30 och 10.00 mot en avgift.
Rum
Här får gäster tillgång till LCD-tv med kabelkanaler, och håller sig uppkopplade med gratis wi-fi och fast internet. Badrummen har hårtorkar, gratis toalettartiklar, badrockar och tofflor. Sittutrymmen, minibarer och laptopanpassade värdeförvaringsskåp är också tillgängliga.
På boendet
Gäster på Arena di Serdica Hotel har tillgång till ett fitnesscenter, en bastu och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. För den som kör finns det parkering för EUR 10.22 per natt, annars erbjuds flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för EUR 20.44 per person enkel resa. I receptionen är flerspråkig personal tillgänglig dygnet runt för att hjälpa dig med förvaring av värdesaker, kemtvätt/tvättjänster och conciergetjänster. Detta hotell i lyxstil har dessutom mötesrum, business-service och kaffe/te i allmänt utrymme.
Bekvämligheter
- Gratis wi-fi och fast internet på rummet och i allmänna utrymmen
- Restaurang
- Fitnesscenter
- Spatjänster
Arena di Serdica Hotel erbjuder gäster tillgång till bastu och fitnesscenter. Det finns 2 restauranger och deli på plats. Du kan njuta av en drink på baren/loungen. I allmänna utrymmen finns gratis fast internetuppkoppling och wi-fi.
Business-service, mötesrum och limousine- och taxibokning erbjuds. Spatjänster, flerspråkig personal och kaffe i allmänt utrymme finns på Arena di Serdica Hotel i lyxstil. Lokaltransport inom 100 km och transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) finns tillgängliga mot en avgift. Ett begränsat antal parkeringsplatser finns tillgängliga mot en avgift, enligt principen först till kvarn.
Detta hotell i Sofia har 5 stjärnor och tillåter inte rökning.
Mot en avgift kan gäster dagligen äta kontinental frukost och 07.30 till 10.00.
LA TERRAZZA DI SERDICA - restaurang som specialiserar sig på italienska köket och endast serverar middag. Bokning krävs.
LA TRIBUNA - bistro som specialiserar sig på internationell gastronomi och serverar frukost, lunch och middag. Här kan gäster njuta av en vacker utsikt över trädgården. Öppet alla dagar
Sen måltidsservice tillgänglig från rumsservice dygnet runt.
Hotellbekvämligheter
Internet
- Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi och fast internet
- Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi och fast internet
Parkering och transport
- Parkering på området med begränsad höjd
- Flygtransfer tur och retur dygnet runt på begäran mot en tilläggsavgift
- Transport i närområdet (tilläggsavgift) upp till 100 km
- Transport från tågstationen (tilläggsavgift)
- Transport till shoppingcenter (tilläggsavgift)
- Limousine- och taxibokning
- Parkering på området (EUR 10,22 per natt)