Belle Boutique

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Belle Boutique

En välvd entré med en glasdörr, en skylt med en logotyp i form av bokstaven ”B”, och ett litet trappsteg som leder upp till dörren.
En hall med trägolv, en krukväxt, två fåtöljer och en spegel med en inramad tavla.
En hall med en trappa, ett avlastningsbord med växter och en inramad tavla på väggen.
Ett hotellrum med en säng, ett skrivbord, en stol, en tv och ett fönster med gardiner.
En hall med ett fiskbensmönstrat golv, en soffa, ett skrivbord med en lampa, inramade tavlor och krukväxter.

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Frukost tillgänglig
  • Städning

Utforska området

Se på karta
Triq Windsor, Sliema, Malta
  • Place, Exiles Beach
    ‪2 min till fots‬
  • Place, Sliema Promenade
    ‪3 min till fots‬
  • Place, Saint Julian's Bay
    ‪5 min till fots‬
  • Airport, Luqa (MLA-Malta Intl.)
    ‪18 min med bil‬

Rumsalternativ

Daisy

8,4 av 10
Mycket bra
(5 recensioner)
  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Sunflower

8,0 av 10
Mycket bra
(1 recension)
  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Lilly

9,6 av 10
Enastående
(4 recensioner)
  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Jasmine

8,0 av 10
Mycket bra
(1 recension)
  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Tulip

9,2 av 10
Underbart
(5 recensioner)
  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Rose

10,0 av 10
Enastående
(3 recensioner)
  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Poppy

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Bluebell

7,4 av 10
Bra
(3 recensioner)
  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Belle Boutique

Detta bed and breakfast är en rökfri anläggning, där gäster erbjuds expressincheckning och gratis wi-fi i allmänna utrymmen.
Belle Boutique erbjuder 8 luftkonditionerade rum med hårtork och gratis toalettartiklar. 43-tums platt-tv med kabelkanaler.

Badrummen har dusch. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Städning sker dagligen.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Belle Boutique ligger mindre än fem minuters promenad från Sliema Promenade, och på mindre än en kvart kan du promenera till populära sevärdheter som Saint Julian's Bay. Detta bed and breakfast med 3,5 stjärnor har 8 rum, vilka ståtar med vattenkokare och platt-tv.
Restaurangalternativ
Frukost serveras dagligen mellan 07.30 och 10.30 mot en avgift.
Rum
Här får du tillgång till gratis wi-fi och en 43-tumss platt-tv med kabelkanaler. Badrummen har hårtorkar och gratis toalettartiklar. Bekvämligheter som vattenkokare och skrivbord erbjuds dessutom.
På boendet
På Belle Boutique har gäster tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen och expressincheckning.
På Belle Boutique finns expressincheckning. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen.

Detta bed and breakfast i Sliema har 3,5 stjärnor och tillåter inte rökning.

Mot en avgift kan gäster dagligen äta frukost från 07.30 till 10.30.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Mat och dryck

  • Daglig frukost tillgänglig 07.30–10.30 mot en avgift: EUR 8,50 per person

Bekvämligheter

  • Virtuell reception

Gästtjänster

  • Städning varje dag

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss
  • Klinkergolv i rum

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum

Underhållning

  • 43-tums platt-tv med kabelkanaler

Mat och dryck

  • Elektrisk vattenkokare

Mer

  • Luftkonditionering
  • Skrivbord
  • Uppvärmning

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00.
Avgift för sen incheckning: EUR 100 för incheckning mellan 11.00 och 19.00
Snabb incheckning tillgänglig
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster som planerar att anlända utanför de normala incheckningstiderna kommer att få ett e-postmeddelande inom 24 timmar före ankomst med incheckningsinstruktioner och portkod – privat ingång.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
Om du planerar att ankomma efter 21.30 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
Det är rekommenderat för gäster att hämta Salto mobilapp innan incheckning
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Portkod, privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Stadsskatt: 1.50 EUR per person per natt i upp till 15 nätter. Skatten gäller inte barn under 18 år.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Frukostavgift: EUR 8.50 per person (ungefärligt pris)
  • Avgift för sen incheckning: EUR 100 för incheckning mellan 11.00 och 19.00

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Detta boende har ingen reception. Före ankomst måste gäster registrera dig online via en säker länk. Gäster ombeds att förse boendet med sitt statligt utfärdade foto-id före ankomst. Gäster som anländer efter 21.30 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gäster som anländer utanför de vanliga incheckningstiderna får ett e-postmeddelande före ankomsten med incheckningsinstruktioner och portkod. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång. En virtuell reception erbjuder gäster assistans. Det är rekommenderat för gäster att hämta boendets Salto mobilapp före incheckning
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Belle Boutique Sliema
Belle Boutique Bed & breakfast
Belle Boutique Bed & breakfast Sliema