Lägenhetshotell
Heritage Collection on Chinatown - A Digital ApartHotel
Fotogalleri för Heritage Collection on Chinatown - A Digital ApartHotel





Recensioner
9,4 av 10,
Enastående
Populära bekvämligheter
Utforska området

227 South Bridge Road, Singapore, 58776
- Place, Club Street1 min till fots
- Place, Maxwell Food Centre3 min till fots
- Place, Raffles Place7 min till fots
- Airport, Singapore (SIN-Changi)26 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Studio - 1 enkelsäng - inga fönster (Studio)

Studio - 1 enkelsäng - inga fönster (Studio)
Öppna alla foton för Studio

Studio
Öppna alla foton för Studio Skylight

Studio Skylight
Öppna alla foton för Studio Single (Skylight)

Studio Single (Skylight)
Öppna alla foton för Studio Premium

Studio Premium
Öppna alla foton för Loft

Loft
Öppna alla foton för Premium Loft

Premium Loft
Öppna alla foton för Premium Loft With Skylight

Premium Loft With Skylight
Öppna alla foton för Studio Premium

Studio Premium
Öppna alla foton för Studio With Skylight

Studio With Skylight
Öppna alla foton för Double Studio With No Window

Double Studio With No Window
Öppna alla foton för Single Studio With Skylight

Single Studio With Skylight
Öppna alla foton för Single Studio With No Window

Single Studio With No Window
Öppna alla foton för Studio Premium - inga fönster

Studio Premium - inga fönster
Liknande boenden

Hotel Mono
Hotel Mono
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Tvättjänster
- Städning
4.1 av 5, Väldigt bra, 912 recensioner
Priset är 974 kr
inklusive skatter och avgifter
4 mars – 5 mars
Om boendet
Heritage Collection on Chinatown - A Digital ApartHotel
Detta lägenhetshotell är en rökfri anläggning och ståtar med tvättmöjligheter, ett värdeförvaringsskåp i receptionen och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Pentryt i varje lägenhet har spishäll och mikrovågsugn, och dessutom finns gratis wi-fi och smart-tv med digitalkanaler. Dessutom finns Netflix, regndusch och vattenkokare. Städning är tillgänglig en gång i veckan.
Heritage Collection on Chinatown - A Digital ApartHotel erbjuder 9 luftkonditionerade rum med värdeförvaringsskåp och hårtork. Rummen på detta lägenhetshotell med 3 stjärnor har pentry med spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har dusch med regndusch, bidéer och gratis toalettartiklar.
Detta lägenhetshotell i Singapore erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Smart-tv med digitalkanaler och Netflix. Dessutom har rummen strykjärn/strykbräda och mörkläggningsgardiner. Städning sker varje vecka.
Heritage Collection on Chinatown - A Digital ApartHotel i Centrala Singapore ligger en kort promenad från Raffles Place och mindre än två kilometer från populära sevärdheter som Bugis Street Shopping District. Detta lägenhetshotell med 3 stjärnor har 9 rum, vilka ståtar med pentry, mikrovågsugn och vattenkokare.
Rum
Varje lägenhet har luftkonditionering och pentry med mikrovågsugn och spishäll. Här finns en smart-tv med digitalkanaler och Netflix, och gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. I badrummen finns regndusch, hårtorkar och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som vattenkokare, värdeförvaringsskåp och strykbräda. Städning är tillgänglig en gång i veckan.
På boendet
Gäster på Heritage Collection on Chinatown - A Digital ApartHotel har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen och tvättmöjligheter. Den vänliga personalen kan erbjuda bagageförvaring och värdeförvaringsskåp i receptionen.
Gäster på Heritage Collection on Chinatown - A Digital ApartHotel har tillgång till tvättmöjligheter och värdeförvaringsskåp i receptionen. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi.
Detta lägenhetshotell i Singapore har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.








