Hel stuga

Red House - Minutes to Shaver Lake!

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Red House - Minutes to Shaver Lake!

Grill- och picknickområde
Hus - flera sängar - balkong - utsikt mot bergen (Red House) | Eget kök | Kylskåp, mikrovågsugn, ugn och spishäll
Hus - flera sängar - balkong - utsikt mot bergen (Red House) | Eget kök | Kylskåp, mikrovågsugn, ugn och spishäll
Hus - flera sängar - balkong - utsikt mot bergen (Red House) | Utsikt från rummet
Exteriör

Recensioner

8,4 av 10,
Mycket bra

Hel stuga

3 sovrum2 badrum

Populära bekvämligheter

  • Jacuzzi
  • Torktumlare
  • Tvättmaskin
  • Eldstad
  • Kök
  • Parkering ingår

Utforska området

Se på karta
Limber Lane 42230, 93664 Shaver Lake,, United States, Shaver Lake, CA, 93664
  • Place, Museum of the Sierra
    ‪2 min med bil‬
  • Place, Shaver Lake
    ‪4 min med bil‬
  • Place, Sierra Marina
    ‪7 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela hytten för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Red House - Minutes to Shaver Lake!

Stuga vid sjön med kök och balkong
Denna stuga är en rökfri anläggning som har en bubbelpool, avgiftsfri parkering och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Stugan har 3 sovrum, gratis wi-fi och balkong. Gäster erbjuds exklusiva bekvämligheter som eldstad, och i köket finns kylskåp och ugn.
Denna stuga har rum med eldstad och tvättmaskin/torktumlare. Rummen har balkonger/terrasser. Rummen i denna stuga med 3,5 stjärnor har kök med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och separat middagsplats.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Det finns kabel-TV. Dessutom har rummen kaffe- och tebryggare och strykjärn/strykbräda.

Denna stuga har bland annat en bubbelpool.
Denna stuga ligger i West Village, nära Sierra National Forest och mindre än två kilometer från Shaver Lake. Varje stuga med 3,5 stjärnor har kök, eldstad och balkong.
Rum
Stugan har kök, 2 badrum och balkong eller terrass. Här får du gott om plats med 3 sovrum och middagsplats. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 40-tumss tv med kabelkanaler. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som tvättmaskin/torktumlare, eldstad och kaffebryggare.
På boendet
På denna stuga erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och en bubbelpool. I vistelsen ingår avgiftsfri parkering.
Bekvämligheter
  • Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
  • Avgiftsfri parkering
På denna stuga har gäster tillgång till bubbelpool. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Det är gratis att parkera.

Denna stuga i Shaver Lake har 3,5 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Bubbelpool

Internet

  • Tillgängligt i stugan: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området

Kök

  • Diskmaskin
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Sovrum

  • 3 sovrum

Badrum

  • 2 privata badrum

Utrymmen

  • Eldstad
  • Separat middagsplats

Underhållning

  • 40-tums tv med kabelkanaler

Utomhus

  • Balkong/terrass

Tvätt

  • Tvättmaskin/torktumlare

Husdjur

  • Endast assistanshundar (inga husdjur tillåtna)

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Strykjärn/strykbräda

Höjdpunkter i området

  • I bergen
  • I ett shoppingområde
  • Vid en sjö

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Incheckning från 16.00
Kontaktfri incheckning erbjuds
Minimiålder för incheckning - 25 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

En myndig person på minst 18 år måste ansvara för bokningen.
Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 7 dagar före ankomst – värden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Husdjur är ej tillåtna, men assistanshundar är välkomna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet rengörs av städpersonal
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 7 dagar före ankomst. Värden möter gästerna vid ankomst. En vuxen person över 18 år måste ansvara för bokningen.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Red House
Red House Minutes To Shaver
Red House - Minutes to Shaver Lake! Cabin
Red House - Minutes to Shaver Lake! Shaver Lake
Red House - Minutes to Shaver Lake! Cabin Shaver Lake