King's garden -Ikseon Stay

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för King's garden -Ikseon Stay

En modern byggnad med en restaurang som heter ”King’s Garden” på bottenvåningen.
Ett kompakt kök med kylskåp, mikrovågsugn och diskho. Det finns ett fönster med tunna gardiner och en hänglampa ovanför bänkskivan.
En utsikt över staden från ett fönster, där gardinen är delvis fördragen.
En affisch med en björn som bär en jultomteluva och en julig tröja, och en digital display i en hiss som visar "B1".
En balkong med möbler i rotting, en satellitmottagare och utsikt över staden.

Recensioner

6,4 av 10,

Populära bekvämligheter

  • Frukost ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Bar
  • Tvättjänster
  • Städning

Utforska området

Se på karta
38, Samil-daero 32ga-gil, Jongno-gu, Seoul, Seoul, 03132
  • Place, Insa-dong
    ‪5 min till fots‬
  • Place, Changgyeong Palace
    ‪7 min till fots‬
  • Place, Cheonggyecheon
    ‪9 min till fots‬
  • Airport, Seoul (GMP-Gimpo Intl.)
    ‪46 min med bil‬

Rumsalternativ

Basic dubbelrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

King's garden -Ikseon Stay

Detta pensionat är en rökfri anläggning och ståtar med en bar/lounge, mikro i allmänt utrymme och kyl i allmänt utrymme. Frukost att ta med ingår. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som kemtvätt, tvättmöjligheter och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Lakanen byts på begäran
King's garden -Ikseon Stay erbjuder 18 luftkonditionerade rum med tvättmaskin/torktumlare. Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)). Städning erbjuds dagligen och byte av lakan kan fås på begäran.
King's garden -Ikseon Stay i Jongno-gu ligger på gångavstånd från populära sevärdheter som Insa-dong och Gwangjang-marknaden. Detta pensionat med 3 stjärnor har 18 rum och ståtar med gratis frukost, en bar/lounge och gratis wi-fi på rummet.
Restaurangalternativ
Gratis frukost att ta med ingår under din vistelse och serveras dagligen mellan 04.00 och 13.00. Efter en långdag är deras bar en perfekt plats att koppla av med något att dricka.
Rum
Gäster har tillgång till en tv och håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Här finns dessutom bekvämligheter som tvättmaskin/torktumlare som standard. Lakanen byts på begäran
På boendet
Gäster på King's garden -Ikseon Stay har bland annat tillgång till mikro i allmänt utrymme, kyl i allmänt utrymme och tvättmöjligheter. Personalen erbjuder kemtvätt/tvättjänster, hjälp med guidade turer och biljettbokning och bagageförvaring. Här hittar du dessutom en vattenautomat och gemensamt vardagsrum.
Du kan njuta av en drink på baren/loungen. Gratis frukost finns tillgänglig dagligen. King's garden -Ikseon Stay lockar med hjälp med bokning av biljetter och guidade turer, tvättmöjligheter och kemtvätt.

Detta pensionat i Seoul har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Gäster kan äta gratis frukost att ta med dagligen från 04.00 till 13.00.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Mat och dryck

  • Gratis frukost att ta med tillgänglig alla dagar 04.00–13.00
  • En bar/lounge

Familjevänligt

  • Ljudisolerade rum
  • Tvättmaskin/torktumlare på rummet
  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Delad mikrovågsugn
  • Delat kylskåp
  • Guideböcker
  • Låsbara skåp
  • Tvättmöjligheter
  • Vattenautomat

Gästtjänster

  • Byte av lakan på begäran
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Kemtvätt/tvättservice
  • Städning varje dag

Utomhus

  • Utomhusmöbler

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Gemensamt vardagsrum
  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Privat badrum

Underhållning

  • Tv

Mer

  • Ljudisolerade rum
  • Luftkonditionering
  • Mobilnyckel
  • Tvättmaskin/torktumlare
  • Uppvärmning

Regler

Incheckning

Checka in från: 17.00. Checka in fram till: 20.00.
Kontaktfri incheckning erbjuds
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.
Det är rekommenderat för gäster att hämta Whatsapp mobilapp innan incheckning
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Portkod, privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Kontantfria transaktioner erbjuds
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: kolmonoxiddetektor, brandsläckare, rökdetektor, säkerhetssystem, förbandslåda och utomhusbelysning.
Munskydd krävs på boendet för gäster som inte har vaccinerats för covid-19
Detta boende har ingen reception. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång. Det är rekommenderat för gäster att hämta boendets Whatsapp mobilapp före incheckning
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendeklass

Boendets klass, som har angetts av vårt betygsystem, är baserad på boendets typ, bekvämligheter och tjänster.

Boendet kallas även

King's Ikseon Stay Seoul
King's garden -Ikseon Stay Seoul
King's garden -Ikseon Stay Guesthouse
King's garden -Ikseon Stay Guesthouse Seoul