Hel semesterbostad

Villa Senang

4.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Villa Senang

Lusthus
Villa - 4 sovrum | Badrum | Badkar och dusch, gratis toalettartiklar, hårtork och handdukar
Interiör
Villa - 4 sovrum | 4 sovrum, värdeförvaringsskåp på rummet och skrivbord
Villa - 4 sovrum | Vardagsrum | LCD-tv och dvd-spelare

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Hel bostad

4 sovrum4 badrumSovplats för 8800 kvm

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Tvättjänster

Utforska området

Se på karta
Jl. Batu Belig Gg. Daksina No. 11A, Seminyak, Bali, 80361
  • Place, Batu Belig-stranden
    ‪4 min till fots‬
  • Place, Seminyak Beach
    ‪7 min till fots‬
  • Place, Eat Street
    ‪5 min med bil‬
  • Airport, Denpasar (DPS-Ngurah Rai Intl.)
    ‪22 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Villa Senang

Denna villa är en rökfri anläggning och ståtar med en utomhuspool, tvättmöjligheter och en trädgård. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som ett värdeförvaringsskåp i receptionen. Villan har 4 sovrum, gratis wi-fi och dvd-spelare. Gäster erbjuds exklusiva bekvämligheter som privat pool, och i pentryt finns kylskåp och spishäll.
Denna villa erbjuder 4 luftkonditionerade rum med privata pooler och dvd-spelare. LCD-tv med kabelkanaler. Rummen i denna villa med 4 stjärnor har pentry med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och separat middagsplats. Badrummen har badkar och dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Skrivbord och värdeförvaringsskåp finns. Dessutom har rummen kaffe- och tebryggare och strykjärn/strykbräda. Städning sker dagligen.

Denna villa har bland annat en utomhuspool.
Denna villa ligger i Batubelig, mindre än fem minuters promenad från Seminyak Beach och mindre än fem kilometer från andra populära sevärdheter, som Seminyak-torget. Denna villa med 4 stjärnor har 4 rum och ståtar med privata pooler på rummet samt en utomhuspool och gratis wi-fi på rummet.
Rum
Villan har luftkonditionering, pentry och 4 badrum, och erbjuder gott om plats med 4 sovrum och middagsplats. Här finns en LCD-tv med kabelkanaler och dvd-spelare, och gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. I badrummen finns hårtorkar och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som privat pool, kaffebryggare och värdeförvaringsskåp.
På boendet
Gäster på denna villa har tillgång till bland annat en utomhuspool, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och en terrass. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering och flygplatstransfer mot en avgift. Den vänliga personalen erbjuder värdeförvaringsskåp i receptionen, och kan ge dig information om närområdet. Här har gäster dessutom tillgång till tvättmöjligheter och en trädgård.
Denna villa lockar med utomhuspool, en terrass och trädgård. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Denna villa som passar dem som reser i arbetet lockar med tvättmöjligheter och värdeförvaringsskåp i receptionen. Det är gratis att parkera.

Denna villa i Keroboken Kelod har 4 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Strand

  • Strand i närheten

Pool/spa

  • Privat pool
  • Utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i villan: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur (tilläggsavgift)
  • Avgiftsfri och täckt parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Barnpassning (tilläggsavgift)
  • Barnstol
  • Gratis spjälsäng

Kokvrå

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Te-/kaffebryggare

Sovrum

  • 4 sovrum
  • Extrasäng: IDR 450 000 per dag
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 4 privata badrum
  • Badkar eller dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork

Utrymmen

  • Separat middagsplats
  • Vardagsrum

Underhållning

  • Dvd-spelare
  • LCD-tv med kabelkanaler

Utomhus

  • Terrass
  • Trädgård

Tvätt

  • Tvättmöjligheter

Arbetsutrymmen

  • Skrivbord

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Strykjärn/strykbräda
  • Städning dagligen
  • Värdeförvaringsskåp
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 4 enheter
  • Trädgård

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 20.30.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner – privat ingång.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Renoveringar och stängningar

I enlighet med lokala bestämmelser måste alla besökare stanna på boendet under det hinduiska nyårets dag av tystnad, Nyepi, under ett dygn (med start kl. 06.00). Nyepi infaller oftast i mars eller april (datumen ändras varje år). In- och utcheckning sker inte under detta dygn. Ngurah Rai Airport (Bali International Airport) är också stängd under Nyepi.

Åtkomst till boendet

Privat entré

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på denna villa

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns att hyra för IDR 450000 per dag.
  • Gratis spjälsängar!

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En skadedeposition på IDR 8400000 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för extrasäng: IDR 450000 per dag

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Gäster bör kontakta boendet i förväg för att boka barnstol.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster måste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

Villa Senang Seminyak
Senang Seminyak
Villa Senang Hotel
Villa Senang Seminyak
Villa Senang Hotel Seminyak