Hel semesterbostad·Privat värd
Villa Gemuk
3.5-stjärnigt boende
Fotogalleri för Villa Gemuk





Recensioner
8,48,4 av 10,
Mycket bra
Populära bekvämligheter
- Pool
- Kök
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Tvättjänster
Utforska området

Jalan Dewi Saraswati III No. 5, Seminyak, Badung, 80361
- Prana SpaPlace, Prana Spa7 min till fots
- Sunset Point shoppingcenterPlace, Sunset Point shoppingcenter14 min till fots
- Eat StreetPlace, Eat Street18 min till fots
- Denpasar (DPS-Ngurah Rai Intl.)Airport, Denpasar (DPS-Ngurah Rai Intl.)16 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Villa Deluxe - 3 sovrum - privat pool

Villa Deluxe - 3 sovrum - privat pool
- Utsikt mot trädgården
- 300 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 8 sovplatser
- 3 kingsize-sängar
- Gratis wi-fi
Öppna alla foton för Villa Superior - 3 sovrum - privat pool

Villa Superior - 3 sovrum - privat pool
- Utsikt mot trädgården
- 275 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 8 sovplatser
- 3 kingsize-sängar
- Gratis wi-fi
Liknande boenden

Jayani Villa
Sunset Road
Jayani Villa
Sunset Road
- Pool
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering

Loft 360 Apartment
Sunset Road
Loft 360 Apartment
Sunset Road
- Pool
- Kök
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi

Villa Chloe by Pertama Stay
Sunset Road
Villa Chloe by Pertama Stay
Sunset Road
- Pool
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
5.0 av 5, Enastående, 1 recension
5
Enastående
1 recension

Luxury Villa Kalyca
Sunset Road
Luxury Villa Kalyca
Sunset Road
- Pool
- Frukost ingår
- Kök
- Parkering ingår

Cyrus Villa Seminyak by Ini Vie Hospitality
Seminyak
Cyrus Villa Seminyak by Ini Vie Hospitality
Seminyak
- Pool
- Husdjursvänligt
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
4.4 av 5, Fantastiskt, 6 recensioner
4,4
Fantastiskt
6 recensioner

Elegant 3BR Oasis in the Heart of Seminyak
Sunset Road
Elegant 3BR Oasis in the Heart of Seminyak
Sunset Road
- Pool
- Kök
- Parkering ingår
- Luftkonditionering

Q LE Villas
Sunset Road
Q LE Villas
Sunset Road
- Pool
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
Priset är 655 kr
655 kr
inklusive skatter och avgifter
11 aug. – 12 aug.

Private Villa in Seminyak 1142
Sunset Road
Private Villa in Seminyak 1142
Sunset Road
- Pool
- Kök
- Parkering ingår
- Luftkonditionering

Seminyak Loft Villa by Betterplace
Sunset Road
Seminyak Loft Villa by Betterplace
Sunset Road
- Pool

Ruma Villas Seminyak
Sunset Road
Ruma Villas Seminyak
Sunset Road
- Pool
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
Om boendet
Hela stället
Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.
Villa Gemuk
Villa Gemuk är en villa med en utomhuspool, kemtvätt och tvättmöjligheter. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som en trädgård och en tv i allmänt utrymme. Samtliga 3 villor har 3 sovrum såväl som gratis wi-fi. Gäster erbjuds exklusiva bekvämligheter som privata pooler, såväl som pentryn med kylskåp och spishäll.
Villa Gemuk erbjuder 3 luftkonditionerade rum med privata pooler och värdeförvaringsskåp. Rummen i denna villa med 3,5 stjärnor har pentry med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och separat middagsplats. Badrummen har dusch, bidéer och hårtorkar.
Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 50+ Mbps). 42-tums smart-tv med kabelkanaler. Dessutom har rummen riskokare och strykj ärn/strykbräda. Städning sker dagligen.
Denna villa har bland annat en utomhuspool.
Villa Gemuk ligger i Sunset Road, mindre än två kilometer från Eat Street och mindre än tre kilometer från populära sevärdheter som Seminyak Beach. Denna villa med 3,5 stjärnor har 3 rum och ståtar med privata pooler på rummet samt en utomhuspool och gratis wi-fi på rummet.
Rum
De 3 luftkonditionerade villorna har pentryn och erbjuder gott om plats med 3 sovrum och middagsplatser. Din 42-tumss smart-tv har kabelkanaler, och du håller dig uppkopplad med gratis wi-fi. Badrummen har hårtorkar och bidéer. Dessutom ingår bekvämligheter som privata pooler, vattenkokare och riskokare.
På boendet
Gäster på Villa Gemuk har tillgång till bland annat en utomhuspool, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och en terrass. Gäster har tillgång till avgiftsfri parkering, samt flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för IDR 250000 per fordon enkel resa. Receptionspersonalen kan hjälpa dig med bagageförvaring samt kemtvätt/tvättjänster. Här har gäster dessutom tillgång till tvättmöjligheter, en vattenautomat och en tv i allmänt utrymme.
Villa Gemuk lockar med utomhuspool, en terrass och trädgård. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. Villa Gemuk lockar med tvättmöjligheter, kemtvätt och tv i allmänt utrymme. Det är gratis att parkera.Villa Gemuk helrenoverades juni 2023.
Rökning tillåts endast på särskilda platser på denna villa med 3,5 stjärnor i Seminyak.
Hotellbekvämligheter
Strand
- Strand i närheten
Pool/spa
- Privat pool
- Utomhuspool
Internet
- Tillgängligt i villan: gratis wi-fi
- Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi
Parkering och transport
- Flygtransfer tur och retur dygnet runt på begäran mot en tilläggsavgift
- Avgiftsfri och otäckt parkering på området
- Begränsad parkering på området
Familjevänligt
- Gratis spjälsäng
Kokvrå
- Elektrisk vattenkokare
- Grytor och köksredskap
- Kylskåp
- Mikrovågsugn
- Riskokare
- Spishäll
- Vattenautomat
Sovrum
- 3 sovrum
- Extrasäng: IDR 350 000 per dag
- Lakan tillhandahålls
Badrum
- Bidé
- Dusch
- Handdukar tillhandahålles
- Hårtork
- Schampo
- Toalettpapper
- Tvål
Utrymmen
- Separat middagsplats
- Vardagsrum
Underhållning
- 42-tums Smart-tv med kabelkanaler
- Tv i allmänna utrymmen
Utomhus
- Terrass
- Trädgård
Tvätt
- Kemtvätt/tvättservice
- Tvättmöjligheter
Komfort
- Luftkonditionering
Husdjur
- Inga husdjur eller assistanshundar tillåts
Anpassning/tillgänglighet
- Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
- Platser anvisade för rökning (böter kan tillämpas)
Tjänster och inrättningar
- Bagageförvaring
- Reception öppen under begränsade tider
- Strykjärn/strykbräda
- Städning dagligen
- Värdeförvaringsskåp
Säkerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
- Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)
- Förbandslåda
- Brandsläckare
Allmän information
- 2 våningar
- 3 enheter
- Byggdes 2023
- Renoverades i juni 2023
- Traditionell arkitektur
- Trädgård
- Vattenautomat
Regler
Incheckning
Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 01.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 15 år
Utcheckning
Utcheckning innan 12.00
Incheckningsinstruktioner
Gäster erbjuds transport från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet med reseinformation i förväg med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Receptionen är öppen alla dagar 08.00–00.00.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 72 timmar före ankomst. Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Om du planerar att ankomma efter 22.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Renoveringar och stängningar
I enlighet med lokala bestämmelser måste alla besökare stanna på boendet under det hinduiska nyårets dag av tystnad, Nyepi, under ett dygn (med start kl. 06.00). Nyepi infaller oftast i mars eller april (datumen ändras varje år). In- och utcheckning sker inte under detta dygn. Ngurah Rai Airport (Bali International Airport) är också stängd under Nyepi.
Åtkomst till boendet
Reception (begränsade öppettider)
Husdjur
- Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på Villa Gemuk
Barn och extrasängar
- Barn är välkomna.
- Extrasängar finns att hyra för IDR 350000.0 per dag.
- Gratis spjälsängar!
Viktig information
Extra tillval
De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.
- Avgift för flygtransfer: IDR 250000 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 4)
- Avgift för extrasäng: IDR 350000.0 per dag
Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.
Att hålla koll på
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar endast kontanter.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: brandsläckare och förbandslåda.
Boendet rengörs av städpersonal
Villa Gemuk erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen. Receptionen har öppet varje dag från 08.00 till 00.00.
Gäster som anländer efter 22.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 72 timmar före ankomst. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Gäster som anländer efter 22.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 72 timmar före ankomst. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Bra att veta
- Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.
Boendet kallas även
Villa Gemuk Seminyak
Gemuk Seminyak
Villa Gemuk Villa
Villa Gemuk Seminyak
Villa Gemuk Villa Seminyak
Fler reseidéer
- The Christina Estate
- Ts Suites Seminyak
- Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali
- Grand Seminyak Lifestyle Boutique Bali Resort by Accor
- Samaja Villas Kunti
- Villa for Rent in Bali 2084
- Villa Lodek Deluxe
- Double-Six Luxury Hotel
- Villa Seminyak Estate & Spa - By Astadala
- Tonys Villas & Resort
- Courtyard By Marriott Bali Seminyak Resort
- Cicada Luxury Townhouses
- Lloyd's Inn Bali
- Villa Malou
- Chandra Bali Villas
- Tevana
- Viva Dash Hotel Seminyak
- Alila Seminyak, Bali
- Smv . 10-BR · 10BR Pool Prime Area Walk to Beach and Shops
- The Bandha Hotel & Suites