Renaco Glamping

2.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Renaco Glamping

Utomhuspool, parasoller och solstolar
LyxtÀlt - utsikt mot bergen | 1 sovrum, skrivbord, arbetsyta för laptop och gratis wi-fi
Mat och dryck
Restaurang
LyxtÀlt - utsikt mot bergen | Badrum | Dusch, gratis toalettartiklar, handdukar och tvÄl

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Pool
  • Frukost ingĂ„r
  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • TvĂ€ttjĂ€nster
Det nuvarande priset Àr 1 557 kr
23 juni – 24 juni

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
SECTOR LIMONCOCHA ALTURA DEL SHAPUMBAL, Sauce, San MartĂ­n, 22330
  • Place, Sauce Plaza de Armas
    â€Ș8 min till fots‬
  • Place, Laguna Azul
    â€Ș8 min till fots‬
  • Airport, Tarapoto (TPP-Comandante FAP Guillermo del Castillo Paredes)
    â€Ș97 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Renaco Glamping

Denna camping Àr en rökfri anlÀggning och stÄtar med en utomhuspool, en restaurang och en bar/lounge. Dessutom erbjuds gratis frukost enligt egen bestÀllning, gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och avgiftsfri parkering. HÀr erbjuds dessutom bland annat en snackbar/deli, en takterrass och ett kafé. Samtliga 4 boenden har gratis wi-fi, bÀddsoffa och separat sittutrymme. Rummen har dessutom dusch, skrivbord och gratis toalettartiklar.
Renaco Glamping erbjuder 4 rum med gratis toalettartiklar. Rummen Àr möblerade med dubbel bÀddsoffa och skrivbord, och har separat sittutrymme. Denna camping i Sauce erbjuder sina gÀster gratis wi-fi. Badrummen har dusch. StÀdning sker dagligen.
Denna camping har bland annat en utomhuspool.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgÀngliga pÄ plats eller i nÀrheten. Avgifter kan tillkomma.

Renaco Glamping ligger mindre Àn tio minuters promenad frÄn Laguna Azul och Sauce Plaza de Armas. Denna camping med 4 rum har gratis frukost, en utomhuspool och gratis wi-fi pÄ rummet.
Restaurangalternativ
Börja dagen med gratis frukost enligt egen bestÀllning, som serveras dagligen mellan 07.00 och 09.00. Du kan Àta gott pÄ restaurangen och ta en drink i deras bar. Ladda med energi pÄ deras kafé.
Rum
De 4 boendena erbjuder gott om plats med sovrum och sittutrymmen. GÀster hÄller sig uppkopplade med gratis wi-fi. BekvÀmligheter som bÀddsoffor och skrivbord ingÄr som standard.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ Renaco Glamping har tillgÄng till en utomhuspool, en takterrass och gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen. För den som kör bil erbjuds avgiftsfri parkering. FlersprÄkig personal i receptionen kan hjÀlpa dig med kemtvÀtt/tvÀttjÀnster och conciergetjÀnster. Denna camping med heta kÀllor har dessutom kaffe/te i allmÀnt utrymme, en bankomat och en vattenautomat.
Det finns restaurang pÄ plats, men Àven kafé och snackbar/deli. Du kan njuta av en drink pÄ baren/loungen. Gratis frukost finns tillgÀnglig dagligen. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi.

Utomhuspool, takterrass och flersprÄkig personal finns tillgÀngliga pÄ Renaco Glamping. Det Àr gratis att parkera.

Denna camping i Sauce tillÄter inte rökning.

GÀster kan Àta gratis frukost enligt egen bestÀllning dagligen frÄn 07.00 till 09.00.
Renaco Glamping har en restaurang.

HotellbekvÀmligheter

Pool/spa

  • Parasoller
  • Solstolar vid poolen
  • TillgĂ„ng till pool dygnet runt
  • Utomhuspool
  • Varma kĂ€llor i nĂ€rheten

Internet

  • TillgĂ€ngligt pĂ„ boendet: gratis wi-fi
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri, sĂ€ker och otĂ€ckt parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det

Mat och dryck

  • Vattenautomat

Matplats

  • Gratis frukost enligt egen bestĂ€llning tillgĂ€nglig alla dagar 07.00–09.00
  • Champagneservice
  • En bar/lounge
  • En restaurang
  • Ett kafĂ©/fik
  • Kaffe och te i gemensamma utrymmen
  • MĂ„ltider för par/privata mĂ„ltider
  • Privata picknickar
  • Snackbar/deli

Sovrum

  • BĂ€ddsoffa
  • Lakan tillhandahĂ„lls
  • Sovrum

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • TvĂ„l

Utrymmen

  • Gemensamt vardagsrum
  • Separat sittutrymme

UnderhÄllning

  • Tv i allmĂ€nna utrymmen

Utomhus

  • Eldstad
  • FritidsomrĂ„de utomhus
  • Gratis ved
  • GĂ„ngbana till vattnet
  • Helt inhĂ€gnat
  • PicknickomrĂ„de
  • Takterrass
  • Teleskop
  • TrĂ€dgĂ„rd
  • Uteplats/terrass
  • Utomhusmöbler

TvÀtt

  • KemtvĂ€tt/tvĂ€ttservice

Arbetsutrymmen

  • ArbetsomrĂ„de för laptop

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Om du behöver tillgĂ€nglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjĂ€lp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • Ingen hiss
  • VĂ€l upplyst gĂ„ng till ingĂ„ngen
  • Rökfritt boende

TjÀnster och inrÀttningar

  • ConciergetjĂ€nster
  • FlersprĂ„kig personal
  • LivsmedelsaffĂ€r
  • Portier/piccolo
  • Reception öppen under begrĂ€nsade tider
  • Romantiska paket och paket för frieri
  • StĂ€dning dagligen
  • Uttagsautomat

Att göra

  • Ekoturer
  • Grottutforskning i nĂ€rheten
  • Vandringsleder/cykelbanor i nĂ€rheten
  • Ziplining i nĂ€rheten

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 4 enheter
  • Ekoturer
  • TrĂ€dgĂ„rd
  • Vattenautomat

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 13.00. Checka in fram till: nÀr som helst.
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen Ă€r öppen alla dagar 07.00–21.00.
Receptionen Àr bemannad under begrÀnsade tider.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Åtkomst till boendet

Reception (begrÀnsade öppettider)

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar Ă€r tillĂ„tna pĂ„ Renaco Glamping

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • ExtrasĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.
  • SpjĂ€lsĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.

Rökning tillÄten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Du kan behöva betala följande kostnader pĂ„ boendet: peruansk moms pĂ„ upp till 18 %. UtlĂ€ndska resenĂ€rer som visar upp ett giltigt pass och turistvisum som visar att de inte Ă€r bosatta i Peru kan slippa betala moms. Undantaget gĂ€ller endast vistelser i Peru pĂ„ under 60 dagar.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Receptionen har öppet varje dag frÄn 07.00 till 21.00.
Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Barn under 18 Ă„r fĂ„r normalt inte bo pĂ„ boenden i Peru utan förĂ€lder, vĂ„rdnadshavare eller giltig ansvarstagare. Medföljande vuxna kan behöva visa legitimation för bĂ„de sig sjĂ€lva och barnet samt övrig giltig dokumentation. Besökare som planerar att resa med barn bör kontakta ett peruanskt konsulat innan resan för mer information.
  • Enligt lagstiftning i Peru tillĂ„ts inte kontanter för betalningar pĂ„ över PEN 2 000 eller USD 500. Betalningar som överstiger dessa belopp mĂ„ste ske via kreditkort eller andra metoder som godkĂ€nns av boendet och lokala lagar. Betalningar kan inte fördelas över olika valutor.
  • Poolen Ă€r tillgĂ€nglig dygnet runt.
  • Husdjur och assistanshundar Ă€r inte tillĂ„tna pĂ„ plats.

Boendet kallas Àven

Renaco Glamping Sauce
Renaco Glamping Safari/Tentalow
Renaco Glamping Safari/Tentalow Sauce