Hel semesterbostad·Privat värd

Aconchego da Serra Geminados

2.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Aconchego da Serra Geminados

1 sovrum och gratis wi-fi
Terrass/Patio
Lägenhet - uteplats | 1 sovrum och gratis wi-fi
Lägenhet - uteplats | 1 sovrum och gratis wi-fi
Terrass/Patio

Recensioner

9,4 av 10,
Enastående

Hel bostad

1 sovrumSovplats för 235 kvm

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi

Utforska området

Se på karta
Rua Geovani Proença de Souza, s/n, São Joaquim, SC, 88600000
  • Place, Parque Nacional da Uva
    ‪6 min med bil‬
  • Place, Villa Francioni-vineriet
    ‪12 min med bil‬
  • Place, Snödalen
    ‪21 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Aconchego da Serra Geminados

Denna semesterbostad erbjuder gäster avgiftsfri parkering. Semesterbostaden har gratis wi-fi.
Denna semesterbostad har 4 rum. Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)).
Denna semesterbostad ligger 3,1 km från Parque Nacional da Uva och en kvarts bilfärd från Villa Francioni-vineriet. Denna semesterbostad med 4 rum erbjuder gäster bekvämligheter som gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Rum
Semesterbostaden har sovrum. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi.
På boendet
I vistelsen ingår avgiftsfri parkering.
Det är gratis att parkera.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i huset: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och otäckt parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Sovrum

  • Sovrum

Husdjur

  • Husdjur välkomna
  • Avgift: BRL 50 per husdjur per natt
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss

Tjänster och inrättningar

  • Virtuell reception

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 4 enheter

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner och portkod – privat ingång.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet minst 48 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Portkod, privat entré

Husdjur

  • Husdjur: BRL 50.00 per husdjur, per natt
  • Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för husdjur: BRL 50.00 per husdjur per natt
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster måste kontakta boendet minst 48 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Före ankomst måste gäster registrera dig online via en säker länk. Gäster ombeds att förse boendet med sitt statligt utfärdade foto-id före ankomst. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner och portkod. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång. En virtuell reception erbjuder gäster assistans.

Bra att veta

  • Vid incheckning måste förälder eller vårdnadshavare som reser med barn under 18 år visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (exempelvis pass). Internationella resenärer till Brasilien som reser som enda förälder med barnet måste visa födelsebevis, identitetshandling med bild, samt ett uttalande med attesterad signatur från den andra föräldern, där de godkänner resan. Om tillämplig förälder eller vårdnadshavare inte kan eller vill ge sitt medgivande krävs rättsligt tillstånd. För att få mer information måste personer som avser att resa till Brasilien med barn samråda med brasilianska konsulatet.

Boendet kallas även

Aconchego da Serra Geminados Inn
Aconchego da Serra Geminados São Joaquim
Aconchego da Serra Geminados Inn São Joaquim