Hel lägenhet·Privat värd

Torre de lujo con piscina y seguridad

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Torre de lujo con piscina y seguridad

Egyptiska bomullslakan och sängtillbehör av högsta kvalitet
Stort kylskåp, mikrovågsugn, ugn och brödrost
Lyxlägenhet | Vardagsrum | 50-tums smart-tv med digitalkanaler och tv
Matservice på rummet
Exteriör

Recensioner

6,6 av 10,

Hel lägenhet

Sovplats för 5116 kvm

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
Det nuvarande priset är 1 109 kr
inklusive skatter och avgifter
30 juni – 1 juli

Utforska området

Se på karta
Av. Sabaneta La Paloma, Santiago de los Caballeros, Santiago, 51000
  • Place, Mundo Acuático
    ‪4 min med bil‬
  • Place, Monument to the Heroes of the Restoration
    ‪7 min med bil‬
  • Place, Estadio Cibao
    ‪10 min med bil‬
  • Airport, Santiago (STI-Cibao Intl.)
    ‪11 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Torre de lujo con piscina y seguridad

Denna lägenhet är en lägenhetsbyggnad där gäster erbjuds tillgång till en utomhuspool, ett fitnesscenter och en portier/piccolo. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som en reception. Lägenheten erbjuder gratis wi-fi och gratis fast internet, samt smart-tv med digitalkanaler. Dessutom har köket stor kyl/frys, ugn och mikrovågsugn. Gäster sover gott tack vare memory foam-madrasser och egyptiska bomullslakan, och kan använda smidiga bekvämligheter som tvättmaskin/torktumlare och middagsplats. Städning är tillgänglig på begäran.
Denna lägenhet erbjuder 6 luftkonditionerade rum med tvättmaskin/torktumlare och hårtork. Rummen har balkonger. Dessa individuellt inredda och möblerade rum inkluderar matbord. Sängarna har memory foam-madrasser samt egyptiska bomullslakan och sängtillbehör av högsta kvalitet. Kuddmeny finns tillgänglig. 50-tums smart-tv med digitalpremiumkanaler. Rummen i denna lägenhet med 3 stjärnor har kök med stor kyl/frys, mikrovågsugn, separat middagsplats och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar eller dusch med regndusch.

Denna lägenhet i Santiago de los Caballeros erbjuder gratis fast internetuppkoppling och wi-fi. Skrivbord och skrivbordsstolar finns. Dessutom har rummen strykjärn/strykbräda och takfläkt. Städning sker på begäran.

Denna lägenhet har bland annat en utomhuspool, fitnesscenter och träning på rummet.
Denna lägenhet i Los Álamos ligger 1,8 km från Mundo Acuático och mindre än fem minuters bilfärd från Gran Teatro Del Cibao. Denna lägenhet med 3 stjärnor har 6 rum och ståtar med en utomhuspool, gratis wi-fi på rummet och ett fitnesscenter.
Rum
Lägenheten har individuell inredning, kök och balkong, och erbjuder gott om plats med middagsplats. Här finns en 50-tumss smart-tv med digitalkanaler, och gäster har dessutom tillgång till gratis wi-fi och fast internet. Gäster sover gott i sängar med memory foam-madrasser, egyptiska bomullslakan och kuddmenyer, och i badrummen finns regndusch och hårtork. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som tvättmaskin/torktumlare, takfläkt och strykbräda. Städning på begäran
På boendet
Denna lägenhet byggdes 100 och erbjuder en utomhuspool, ett fitnesscenter och träning på rummet. Gäster erbjuds flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för USD 50 per fordon tur och retur. Här hittar du dessutom gratis wi-fi i allmänna utrymmen, reception och en portier/piccolo.
Denna lägenhet erbjuder gäster tillgång till en utomhuspool, fitnesscenter och träning på rummet. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. På denna lägenhet som passar dem som reser i arbetet finns även gratis tillgång till närliggande fitnesscenter, piccolo och hiss.

Denna lägenhet iSantiago de los Caballeros är i medelhavsstil och tillåter endast rökning på särskilda platser.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi och fast internet
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt på begäran mot en tilläggsavgift
  • Bil krävs inte
  • Tillgänglighetsanpassad parkering finns tillgänglig
  • Parkering på området, inte bara på gatan

Kök

  • Brödrost
  • Frys
  • Grytor och köksredskap
  • Hummer/krabbtina
  • Mikrovågsugn
  • Mixer
  • Mixer
  • Pappersservetter
  • Stekbord
  • Stor kyl/frys
  • Städredskap
  • Ugn
  • Vattenautomat

Matplats

  • Matbord

Sovrum

  • Egyptiska bomullslakan
  • Extrasäng: USD 20 per natt
  • Kuddmeny
  • Memory foam-madrass

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Regndusch

Utrymmen

  • Matbord
  • Separat middagsplats

Underhållning

  • 50-tums Smart-tv med digitala premiumkanaler

Utomhus

  • Balkong

Tvätt

  • Tvättmaskin/torktumlare
  • Tvättmedel
  • Tvättomat i närheten

Arbetsutrymmen

  • Arbetsområde för laptop
  • Kontorsstol

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Takfläkt

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Gång utan trappsteg till ingången
  • Hiss
  • Tillgänglighetsanpassad lounge
  • Tillgänglighetsanpassad parkering
  • Tillgänglighetsanpassad pool
  • Tillgänglighetsanpassat gym
  • Tillgänglighetsanpassning (kan finnas begränsningar)
  • Väl upplyst gång till ingången
  • Platser anvisade för rökning

Tjänster och inrättningar

  • Mörkläggningsgardiner
  • Portier/piccolo
  • Restaurangguider
  • Strykjärn/strykbräda
  • Städning (på begäran, mot en avgift)

Höjdpunkter i området

  • I ett historiskt område
  • Nära en tunnelbanestation
  • Nära ett sjukhus
  • Nära ett spa
  • Nära flygplatsen

Att göra

  • Crosstrainer
  • Fria vikter
  • Gym
  • Motionscykel
  • Kasino i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)
  • Förbandslåda
  • Säkerhetssystem
  • Fönsterspärrar
  • Brandsläckare

Allmän information

  • 4 byggnader
  • 6 enheter
  • 8 våningar
  • Anslutande enheter tillgängliga
  • Byggdes 100
  • Enskild inredning
  • Enskild möblering
  • Evenemangslokal
  • Medelhavsarkitektur
  • Miljövänliga rengöringsprodukter
  • Städning (på begäran)
  • Vattenautomat

Regler

Incheckning

Incheckning från 15.00
Kontaktfri incheckning erbjuds

Utcheckning

Utcheckning innan 11.30
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Gäster erbjuds transport från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet med reseinformation i förväg med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Detta boende har ingen reception.
Gäster som planerar att anlända utanför de normala incheckningstiderna kommer att få ett e-postmeddelande inom 48 timmar före ankomst med incheckningsinstruktioner och portkod – privat ingång.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 14.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Portkod, privat entré

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på denna lägenhet

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns att hyra för USD 20 per natt.

Rökning tillåten

Rökning tillåten i avsedda områden

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Kontantdeposition för skador: USD 200 per vistelse
  • Avgift för städning: 25 USD per boende och per vistelse

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för flygtransfer: USD 50 per fordon (tur och retur, max. antal passagerare 4)
  • Avgift för städning: USD 20 per vistelse
  • Avgift för extrasäng: USD 20 per natt

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar endast kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: brandsläckare, säkerhetssystem, förbandslåda och fönstergaller.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Denna lägenhet erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen. Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 14.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gäster som anländer utanför de vanliga incheckningstiderna måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner och portkod. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.

Bra att veta

  • Poolen är tillgänglig från 08.00 till 09.00.
  • I mån av tillgång kan anslutande rum efterfrågas genom att kontakta boendet med hjälp av numret på din bokningsbekräftelse.
  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

TORRE DE LUJO CON PISCINA Y SEGURIDAD Apartment
TORRE DE LUJO CON PISCINA Y SEGURIDAD Santiago De Los Caballeros