Hel lägenhet

Le Perle del Centro

Fotogalleri för Le Perle del Centro

En byggnad med flera våningar, balkonger och en innergård.
Ett rum med en säng, ett blått skåp, ett matbord med stolar och ett färgstarkt konstverk på väggen.
Exteriör
En matplats med ett bord, stolar, ett färgstarkt konstverk på väggen och en krukväxt.
Ett sovrum med en säng, ett nattduksbord, en lampa och en garderob.

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Uteplats
  • Grill

Utforska området

Se på karta
Via Tibula, Santa Teresa di Gallura, SS, 07028
  • Place, Spiaggia Rena Bianca
    ‪10 min till fots‬
  • Place, Torre Longosarda
    ‪12 min till fots‬
  • Place, Porto Santa Teresa
    ‪2 min med bil‬
  • Airport, Olbia (OLB-Costa Smeralda)
    ‪90 min med bil‬

Rumsalternativ

Lägenhet - 1 sovrum

  • 40 kvadratmeter
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 bäddsoffa (enkel)

Lägenhet - 1 sovrum

  • 40 kvadratmeter
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 bäddsoffa (enkel)

Lägenhet - 1 sovrum

  • 40 kvadratmeter
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 bäddsoffa (enkel)

Lägenhet - 1 sovrum

  • 40 kvadratmeter
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 bäddsoffa (enkel)

Lägenhet - 1 sovrum

  • 40 kvadratmeter
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 bäddsoffa (enkel)

Lägenhet - 1 sovrum

  • 40 kvadratmeter
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 bäddsoffa (enkel)

Lägenhet - 1 sovrum

  • 40 kvadratmeter
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 bäddsoffa (enkel)

Lägenhet - 1 sovrum

  • 40 kvadratmeter
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 bäddsoffa (enkel)

Lägenhet - 1 sovrum

  • 40 kvadratmeter
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 bäddsoffa (enkel)

Liknande boenden

Om boendet

Le Perle del Centro

Denna lägenhet är en rökfri anläggning som har en snackbar/deli, utomhusgrill och flerspråkig personal. Varje lägenhet ståtar med djupt badkar och erbjuder kök och tv. Här erbjuds gäster kylskåp och vattenkokare, samt bekvämligheter som spishäll och regndusch. Städning är inte tillgänglig..
Le Perle del Centro erbjuder 9 rum med hårtork och strykjärn/strykbräda. Rummen är individuellt möblerade och inredda. Kök har stor kyl/frys, spishäll och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar eller dusch med djupa badkar och regndusch samt bidéer.
Le Perle del Centro ligger en kort promenad från Spiaggia Rena Bianca och La Punzesa. Denna lägenhet har 9 rum med kök, stor kyl/frys och vattenkokare.
Rum
Varje lägenhet har individuell inredning och kök och erbjuder gott om plats med sovrum. I badrummen hittar du regndusch och djupa badkar, såväl som hårtorkar och bidéer. Dessutom ingår bekvämligheter som vattenkokare och strykbräda. Ingen städning
På boendet
På Le Perle del Centro har gäster bland annat tillgång till en terrass. Flerspråkig personal svarar gärna på dina frågor. Denna lägenhet är en rökfri anläggning och har dessutom utomhusgrillar.
Det finns snackbar/deli på plats. En terrass, utomhusgrill och flerspråkig personal finns tillgängliga på Le Perle del Centro.

Denna lägenhet i Santa Teresa di Gallura tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Strand

  • Strand i närheten

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Spishäll
  • Stor kyl/frys

Matplats

  • Snackbar/deli

Sovrum

  • Sovrum

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • Bidé
  • Djupt badkar eller regndusch
  • Hårtork
  • Privat badrum

Underhållning

  • Tv

Utomhus

  • Grill
  • Terrass

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Flerspråkig personal
  • Ingen städning tillgänglig
  • Strykjärn/strykbräda

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)
  • Förbandslåda

Allmän information

  • 9 enheter
  • Enskild inredning
  • Enskild möblering

Regler

Incheckning

Checka in från: 17.00. Checka in fram till: 21.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Avgift för sen incheckning: EUR 50 för incheckning efter 21.00
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 21.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Spjälsängar finns att hyra för EUR 30 per vistelse.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Deposition: EUR 150 per vistelse
  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 oktober till 31 maj, EUR 0.00 per person per natt upp till 15 nätter. Skatten gäller inte barn under 12 år.
  • Stadsskatt: Från 1 juni till 30 september, EUR 2.50 per person per natt upp till 15 nätter. Skatten gäller inte barn under 12 år.
  • Avgift för städning: 60 EUR per boende och per vistelse
  • Avgift för lakan: EUR 20 per person, per vistelse
  • Energiavgift: EUR 40 per boende per vecka.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för sen incheckning: EUR 50 för incheckning efter 21.00
  • Spjälsäng (babysäng): EUR 30 per vistelse

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Gäster bör kontakta boendet i förväg för att boka spjälsängar.
Boendet accepterar kreditkort.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: förbandslåda.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 21.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Alla gäster, även barn, måste närvara vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner på plats kan inte överskrida EUR 5000, på grund av nationella bestämmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna från din bokningsbekräftelse.

Boendet kallas även

Perle Centro Apartment Santa Teresa Gallura
Perle Centro Santa Teresa Gallura
Perle Centro
Perle Centro ta Teresa Gallur
Perle Centro Santa Teresa di Gallura
Le Perle del Centro Apartment
Le Perle del Centro Santa Teresa di Gallura
Le Perle del Centro Apartment Santa Teresa di Gallura