Hel lÀgenhet

Carlo Felice

Fotogalleri för Carlo Felice

LÀgenhet - 2 sovrum | Eget kök | KylskÄp, ugn, spishÀll och vattenkokare
LĂ€genhet - 2 sovrum | Terrass/Patio
LĂ€genhet - 2 sovrum | Vardagsrum | Tv
LÀgenhet - 2 sovrum | 2 sovrum, ljudisolering, strykjÀrn/strykbrÀda och barnsÀngar
LÀgenhet - 2 sovrum | Badrum | Dusch, hÄrtork, bidé och handdukar

Recensioner

8,0 av 10,
Mycket bra

Hel lÀgenhet

2 sovrum1 badrumSovplats för 675.0 kvm

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Kök
  • TvĂ€ttmaskin
  • Parkering ingĂ„r
  • Luftkonditionering
  • Uteplats

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
Via Carlo Felice, Santa Teresa di Gallura, SS, 07028
  • Place, Spiaggia Rena Bianca
    â€Ș5 min till fots‬
  • Place, Torre Longosarda
    â€Ș7 min till fots‬
  • Place, Porto Santa Teresa
    â€Ș10 min till fots‬
  • Airport, Olbia (OLB-Costa Smeralda)
    â€Ș88 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela lÀgenheten för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

Carlo Felice

LĂ€genhet med pentry i Santa Teresa di Gallura
Denna lÀgenhet Àr en rökfri anlÀggning, dÀr gÀster erbjuds avgiftsfri parkering. LÀgenheten har tv med digitalkanaler, och pentryt har kylskÄp, ugn och spishÀll. HÀr finns bekvÀmligheter som tvÀttmaskin, vattenkokare och hÄrtork. StÀdning Àr inte tillgÀnglig..
Denna lÀgenhet har luftkonditionerade rum med hÄrtork och strykjÀrn/strykbrÀda. Pentry har kylskÄp, spishÀll och grytor/köksredskap.

Badrummen har badkar eller dusch och bidéer. PÄ tv:n kan du se digitalkanaler.

Denna lÀgenhet ligger mindre Àn tio minuters promenad frÄn La Punzesa och Torre Longosarda. Varje lÀgenhet har pentry, kylskÄp och vattenkokare.
Rum
LÀgenheten har ljudisolering och pentry och erbjuder gott om plats med 2 sovrum. GÀster kan koppla av vid en tv med digitalkanaler. I badrummen finns hÄrtorkar och bidéer. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som tvÀttmaskin, vattenkokare och strykbrÀda. Ingen stÀdning
PĂ„ boendet
PÄ denna lÀgenhet har gÀster bland annat tillgÄng till en terrass. HÀr har du tillgÄng till avgiftsfri parkering och flygplatstransfer mot en avgift.
BekvÀmligheter
  • Avgiftsfri parkering
  • Flygtransfer (avgift tillkommer)
PÄ denna lÀgenhet har gÀster tillgÄng till en terrass. Receptionen har öppet dygnet runt.Det Àr gratis att parkera.

Denna lÀgenhet i Santa Teresa di Gallura tillÄter inte rökning.

HotellbekvÀmligheter

Strand

  • Strand i nĂ€rheten

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur (tillĂ€ggsavgift)
  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det

FamiljevÀnligt

  • SpjĂ€lsĂ€ng: EUR 30 per vistelse

KokvrÄ

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • KylskĂ„p
  • SpishĂ€ll
  • Ugn

Sovrum

  • 2 sovrum

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Badkar eller dusch
  • BidĂ©
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork

UnderhÄllning

  • Tv med digitala kanaler

Utomhus

  • Terrass

TvÀtt

  • TvĂ€ttmaskin

Komfort

  • Luftkonditionering
  • VĂ€rme

Husdjur

  • Inga husdjur tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Rökfritt boende

TjÀnster och inrÀttningar

  • Ingen stĂ€dning tillgĂ€nglig
  • StrykjĂ€rn/strykbrĂ€da

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • Ljudisolering

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 17.00. Checka in fram till: 21.00.
Sen incheckning i mÄn av tillgÄng
Avgift för sen incheckning: EUR 50 för incheckning mellan 21.00 och 00.00
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Incheckning sker pÄ annan plats Àn boendet. För att checka in, ta dig till [via don Francesco Tedde 6].
GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 48 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • SpjĂ€lsĂ€ngar finns att hyra för EUR 30 per vistelse.

Rökning tillÄten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Deposition: EUR 150 per vistelse
  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas pĂ„ boendet. Skatten Ă€r sĂ€songsbunden och gĂ€ller inte alltid Ă„ret om. Undantag frĂ„n skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjĂ€lp av uppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: FrĂ„n 1 oktober till 31 maj, EUR 0.00 per person per natt upp till 15 nĂ€tter. Skatten gĂ€ller inte barn under 12 Ă„r.
  • Stadsskatt: FrĂ„n 1 juni till 30 september, EUR 2.50 per person per natt upp till 15 nĂ€tter. Skatten gĂ€ller inte barn under 12 Ă„r.
  • Avgift för stĂ€dning: 80 EUR per boende och per vistelse
  • Avgift för lakan: EUR 20 per person, per vistelse
  • Energiavgift: EUR 40 per boende per vecka.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för sen incheckning: EUR 50 för incheckning mellan 21.00 och 00.00
  • SpjĂ€lsĂ€ng (babysĂ€ng): EUR 30 per vistelse

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
GÀster bör kontakta boendet i förvÀg för att boka spjÀlsÀngar.
Boendet accepterar kreditkort.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Detta boende har ingen reception. Incheckning sker inte pÄ boendet, utan gÀster mÄste gÄ till via don Francesco Tedde 6
GÀster mÄste kontakta boendet minst 48 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Alla gĂ€ster, Ă€ven barn, mĂ„ste nĂ€rvara vid incheckning och uppvisa statligt utfĂ€rdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner pĂ„ plats kan inte överskrida EUR 5000, pĂ„ grund av nationella bestĂ€mmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna frĂ„n din bokningsbekrĂ€ftelse.

Boendet kallas Àven

Carlo Felice Santa Teresa Gallura
Carlo Felice ta Teresa Gallur
Carlo Felice Apartment Santa Teresa di Gallura
Carlo Felice Apartment
Carlo Felice Santa Teresa di Gallura
Carlo Felice Apartment Santa Teresa di Gallura