La Casa del Patio Hotel Boutique by Xarm Hotels

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för La Casa del Patio Hotel Boutique by Xarm Hotels

Utomhuspool
Lobby
Minibar, värdeförvaringsskåp på rummet och unika möbler
Deluxe dubbelrum - terrass | Minibar, värdeförvaringsskåp på rummet och unika möbler
Deluxe dubbelrum - terrass | Balkong

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Frukost ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Tvättjänster
  • Städning

Utforska området

Se på karta
Calle 21 # 3 - 47, Centro Historico, Santa Marta, Magdalena, 47004
  • Place, Santa Marta-katedralen
    ‪3 min till fots‬
  • Place, Parque de los Novios
    ‪3 min till fots‬
  • Place, Parque Simón Bolívar
    ‪6 min till fots‬
  • Airport, Santa Marta (SMR-Simon Bolivar)
    ‪23 min med bil‬

Rumsalternativ

Deluxe dubbelrum

  • 20 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Deluxe dubbelrum - terrass

  • 30 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Liknande boenden

Om boendet

La Casa del Patio Hotel Boutique by Xarm Hotels

Detta hotell är en rökfri anläggning som erbjuder gäster en utomhuspool, conciergetjänster och kemtvätt. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Dessutom erbjuds tvättmöjligheter, hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och gratis frukost.
La Casa del Patio Hotel Boutique by Xarm Hotels erbjuder 6 luftkonditionerade rum med minibar och värdeförvaringsskåp. Rummen är möblerade individuellt. LCD-tv med satellitkanaler.

Rummen har delvis öppna badrum. Badrummen har dusch och gratis toalettartiklar. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Dessutom har rummen takfläkt och mörkläggningsgardiner. Städning erbjuds dagligen och hårtork kan fås på begäran.

Detta hotell har bland annat en utomhuspool.
La Casa del Patio Hotel Boutique by Xarm Hotels ligger i Historisk stadsdel, nära Parque de los Novios och mindre än fem minuters promenad från Museo Antiguo Hospital de San Juan de Dios. Detta hotell med 3 stjärnor har 6 rum och ståtar med gratis frukost samt en utomhuspool och gratis wi-fi på rummet.
Restaurangalternativ
Gratis frukost ingår under din vistelse.
Rum
Din LCD-tv har satellitkanaler, och du håller dig uppkopplad med gratis wi-fi. Minibarer, takfläktar och värdeförvaringsskåp är också tillgängliga.
På boendet
Gäster på La Casa del Patio Hotel Boutique by Xarm Hotels har tillgång till bland annat en utomhuspool, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och tvättmöjligheter. Här erbjuds flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för COP 35000 per fordon enkel resa, samt lokaltransport mot en avgift. Den vänliga personalen kan erbjuda kemtvätt/tvättjänster, conciergetjänster och bagageförvaring.
Gratis frukost finns tillgänglig. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) och lokaltransport finns tillgängliga mot en avgift. Utomhuspool, hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och conciergetjänster finns på La Casa del Patio Hotel Boutique by Xarm Hotels.

Detta hotell i Santa Marta är i kolonial stil och tillåter inte rökning.

Gäster kan äta gratis frukost.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området
  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt (tilläggsavgift)
  • Transport i närområdet (tilläggsavgift)

Mat och dryck

  • Gratis frukost tillgänglig

Att göra

  • Utomhuspool

Familjevänligt

  • Ljudisolerade rum
  • Tvättmöjligheter
  • Utomhuspool

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Tvättmöjligheter

Gästtjänster

  • Conciergetjänster
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Kemtvätt/tvättservice
  • Städning (varje dag, mot en avgift)

Spa

  • Massage

Mer

  • Kolonial arkitektur
  • Rökfritt boende

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Mörkläggningsgardiner

Badrum

  • Delvis öppet badrum
  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork (på begäran)

Underhållning

  • LCD-tv med satellitkanaler

Mat och dryck

  • Minibar

Mer

  • Enskild möblering
  • Ljudisolerade rum
  • Luftkonditionering
  • Takfläkt
  • Telefon
  • Värdeförvaringsskåp

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på La Casa del Patio Hotel Boutique by Xarm Hotels

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Deposition: COP 100000.00 per vistelse
  • Avgift för städning: 3364 COP per person och per natt
  • Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: colombiansk moms (19 %). Utländska resenärer som betalar med ett utländskt kort eller via banköverföring från ett annat land och som visar upp ett giltigt pass samt turistvisum som visar att de inte är bosatta i Colombia kan slippa betala moms. Undantaget gäller endast bokningar av paketresor för turister (boende plus någon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för flygtransfer: COP 35000 per fordon (enkel resa)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • För besökare som reser med barn kan boendet kräva att få se följande dokument: Vid incheckning kan en föräldrar som reser till Colombia med barn under 18 år behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En släkting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande där båda föräldrarna godkänner resan, med attesterad signatur och kopia av båda föräldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av föräldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förälder behöva visa attesterat godkännande av resan, som signerats av den andra föräldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samråda med det colombianska konsulatet för att få mer information.
  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

Casa Patio Hotel Boutique Xarm Hotels Santa Marta
Casa Patio Hotel Boutique Xarm Hotels
Casa Patio Boutique Xarm Hotels Santa Marta
Casa Patio Boutique Xarm Hotels
Casa Patio Xarm Hotels
Casa Del Patio By Xarm Hotels
La Casa del Patio Hotel Boutique by Xarm Hotels Hotel
La Casa del Patio Hotel Boutique by Xarm Hotels Santa Marta