Hotel be La Sierra

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Hotel be La Sierra

Utsikt från boendet
Sittområde i lobbyn
Utsikt från boendet
Utomhuspool
Bar (på boendet)

Recensioner

8,0 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Frukost tillgänglig
  • Företagstjänster
910 kr
19 mars – 20 mars

Utforska området

Se på karta
Cra 1 N° 9-47, El Rodadero, Santa Marta, Magdalena, 470006
  • Place, Mundo Marino-akvariet
    ‪3 min till fots‬
  • Place, Arrecife shoppingcenter
    ‪5 min till fots‬
  • Place, Rodadero-stranden
    ‪15 min till fots‬
  • Airport, Santa Marta (SMR-Simon Bolivar)
    ‪17 min med bil‬

Rumsalternativ

Standard dubbelrum

  • 16 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Superior dubbelrum - havsutsikt

7,8 av 10
Bra
(10 recensioner)
  • Utsikt mot havet
  • 21 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Trippelrum

  • 23 kvadratmeter
  • 3 sovplatser
  • 3 enkelsängar

Familjerum

8,0 av 10
Mycket bra
(1 recension)
  • 39 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 2 enkelsängar

Double Room Standard

  • 16 kvadratmeter
  • 2 sovplatser

Double Room Superior With View

  • 30 kvadratmeter
  • 2 sovplatser

Triple Room Standard

8,0 av 10
Mycket bra
(1 recension)
  • 30 kvadratmeter
  • 3 sovplatser

Quadruple Room Superior

  • 32 kvadratmeter
  • 4 sovplatser

Double Room

  • 17 kvadratmeter
  • 2 sovplatser

Tvåbäddsrum - 2 enkelsängar

7,4 av 10
Bra
(3 recensioner)
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Superior tvåbäddsrum

  • Utsikt mot havet
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar

Juniorrum - havsutsikt

8,0 av 10
Mycket bra
(1 recension)
  • Utsikt mot havet
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 2 enkelsängar

Liknande boenden

Om boendet

Hotel be La Sierra

Rökfria Hotel be La Sierra är ett hotell som har en utomhuspool, en restaurang och en bar/lounge. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som ett kafé, business-service och en barnpool.
Hotel be La Sierra erbjuder 74 luftkonditionerade rum med minibar och värdeförvaringsskåp. Sängarna har sängtillbehör av högsta kvalitet. LCD-tv med satellitkanaler.

Badrummen har dusch och hårtorkar. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Städning sker dagligen.

En utomhuspool och barnpool finns på området.
Hotel be La Sierra ligger i El Rodadero, nära Mundo Marino-akvariet och mindre än tio minuters promenad från Arrecife shoppingcenter. Detta hotell med 3 stjärnor har 74 rum och ståtar med en restaurang, en utomhuspool och gratis wi-fi på rummet.
Restaurangalternativ
Avnjut en utsökt måltid på restaurangen eller slå dig ned med en drink i deras bar. Ladda med energi på deras kafé. Kontinental frukost serveras dagligen från 07.00 till 09.00 mot en avgift.
Rum
Din LCD-tv har satellitkanaler, och du håller dig uppkopplad med gratis wi-fi. Samtliga sängar har sängtillbehör av högsta kvalitet och i badrummen finns hårtorkar. Dessutom erbjuds bekvämligheter som kylskåp, minibarer och värdeförvaringsskåp.
På boendet
Gäster på Hotel be La Sierra har tillgång till en utomhuspool, barnpool och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster erbjuds flygplatstransfer under begränsade tider för COP 10 per rum enkel resa. Receptionen är öppen dygnet runt och är bemannad med personal som kan hjälpa dig med förvaring av värdesaker, conciergetjänster samt bagageförvaring. Detta hotell vid stranden har dessutom mötesrum, business-service och gratis dagstidningar.
Hotel be La Sierra erbjuder gäster tillgång till en utomhuspool och barnpool. Det finns restaurang på plats, men även kafé. Du kan njuta av en drink på baren/loungen. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi.

Bekvämligheter för affärsresenärer som business-service och mötesrum erbjuds. Hotel be La Sierra lockar med hjälp med bokning av biljetter och guidade turer, conciergetjänster och gratis dagstidningar i lobbyn. Transport till/från flygplatsen under begränsade tider erbjuds mot en avgift.

Detta hotell i Santa Marta har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Mot en avgift kan gäster dagligen äta kontinental frukost och 07.00 till 09.00.
Hotel be La Sierra har en restaurang.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området
  • Flygtransfer tur och retur (tilläggsavgift) från 06.00 till 21.30

Mat och dryck

  • Kontinental frukost tillgänglig dagligen 07.00–09.00 mot en avgift: COP 37 000 för vuxna ochCOP 37 000 för barn
  • En bar/lounge
  • En restaurang
  • Ett kafé/fik

Att göra

  • Barnpool
  • Utomhuspool

Familjevänligt

  • Barnpool
  • Kylskåp på rummet
  • Tvättmöjligheter
  • Utomhuspool

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Gratis dagstidningar i lobbyn
  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättmöjligheter
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen

Gästtjänster

  • Conciergetjänster
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Portier/piccolo
  • Städning varje dag

Business-service

  • Business-service
  • Mötesrum

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Hiss
  • Rullstolsanpassning
  • Tillgänglighetsanpassad registreringsdisk
  • Tillgänglighetsanpassad väg
  • Tillgänglighetsanpassat (kan finnas begränsningar)

Mer

  • Bankettsal
  • Rökfritt boende

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Sängtillbehör av högsta kvalitet

Badrum

  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum

Underhållning

  • LCD-tv med satellitkanaler

Mat och dryck

  • Kylskåp
  • Minibar

Mer

  • Luftkonditionering
  • Värdeförvaringsskåp

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 13.00

Incheckningsinstruktioner

Gäster erbjuds transport från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet med reseinformation i förväg med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns att hyra för COP 30.0 per natt.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: colombiansk moms (19 %). Utländska resenärer som betalar med ett utländskt kort eller via banköverföring från ett annat land och som visar upp ett giltigt pass samt turistvisum som visar att de inte är bosatta i Colombia kan slippa betala moms. Undantaget gäller endast bokningar av paketresor för turister (boende plus någon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för kontinental frukost: COP 37000 för vuxna och COP 37000 för barn
  • Avgift för flygtransfer: COP 10 per rum (enkel resa)
  • Avgift för flygtransfer per barn: COP 10.00 (tur och retur), (ålder från 13 till 18 år)
  • Avgift för extrasäng: COP 30.0 per natt

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: brandsläckare, rökdetektor, säkerhetssystem och förbandslåda.
Hotel be La Sierra erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • För besökare som reser med barn kan boendet kräva att få se följande dokument: Vid incheckning kan en föräldrar som reser till Colombia med barn under 18 år behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En släkting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande där båda föräldrarna godkänner resan, med attesterad signatur och kopia av båda föräldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av föräldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förälder behöva visa attesterat godkännande av resan, som signerats av den andra föräldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samråda med det colombianska konsulatet för att få mer information.
  • Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).

Boendet kallas även

Hotel be Sierra Santa Marta
Hotel be Sierra
be Sierra Santa Marta
Hotel La Sierra
Hotel be La Sierra Hotel
Hotel be La Sierra Santa Marta
Hotel be La Sierra Hotel Santa Marta