Privat värd

Jaime Nuno 16

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Jaime Nuno 16

Mikrovågsugn, vattenkokare, mixer och grytor/köksredskap
Loft Deluxe | Allergitestade sängkläder, duntäcken och bäddmadrasser
Mikrovågsugn, vattenkokare, mixer och grytor/köksredskap
Terrass/Patio
40-tums smart-tv med digitalkanaler, Netflix och streamingtjänster

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Spa
  • Gratis wi-fi
  • Tvättjänster

Utforska området

Se på karta
16 Jaime Nuno Guadalupe, San Miguel de Allende, GTO, 37710
  • Place, Allende trädgård
    ‪9 min till fots‬
  • Place, San Miguel de Allende Historical Museum
    ‪9 min till fots‬
  • Place, San Miguel Arcángels kyrka
    ‪10 min till fots‬

Rumsalternativ

Basic dubbelrum

  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Deluxe dubbelrum

  • 16 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Deluxe dubbelrum

  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Tvåbäddsrum Deluxe

  • Utsikt mot staden
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Loft Deluxe

  • 36 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Familjehus

  • 100 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 2 dubbelsängar och 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Jaime Nuno 16

Jaime Nuno 16 är ett pensionat med ett fullständigt spa, mikro i allmänt utrymme och tvättmöjligheter. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som expressincheckning, expressutcheckning och gemensamt vardagsrum. Städning är tillgänglig en gång per vistelse.
Jaime Nuno 16 erbjuder 6 rum med gratis flaskvatten och hårtork. Dessa individuellt inredda rum inkluderar skrivbord. Sängarna har bäddmadrasser och duntäcken. 40-tums smart-tv med digitalkanaler och Netflix.

Gäster erbjuds gratis fast internetuppkoppling och wi-fi (hastighet: 50+ Mbps). Dessutom har rummen strykjärn/strykbräda och takfläkt. Städning erbjuds en gång per vistelse och allergitestade sängkläder kan fås på begäran. Städning sker i begränsad utsträckning.

Detta pensionat har ett fullständigt spa där gästerna kan njuta av olika behandlingar. Spat är öppet alla dagar.
Jaime Nuno 16 ligger i Colonia Guadalupe, mindre än tio minuters promenad från sevärdheter som Angela Peralta-teatern och Stadsbiblioteket i San Miguel de Allende. Detta pensionat med 3 stjärnor har 6 rum, vilka ståtar med mikrovågsugn, vattenkokare och smart-tv.
Rum
Gäster har tillgång till en 40-tumss smart-tv med digitalkanaler och Netflix, såväl som gratis wi-fi och fast internet. Badrummen har hårtorkar, och gäster sover gott i sängar med bäddmadrasser och duntäcken. Dessutom erbjuds mikrovågsugn, vattenkokare och takfläktar. Städning är tillgänglig en gång per vistelse.
På boendet
Gäster på Jaime Nuno 16 erbjuds ett fullständigt spa, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och mikro i allmänt utrymme. Detta pensionat med spa har dessutom expressincheckning, expressutcheckning och en terrass.
Jaime Nuno 16 erbjuder gäster tillgång till ett fullständigt spa. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Jaime Nuno 16 lockar med en terrass, tvättmöjligheter och expressincheckning.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på detta pensionat med 3 stjärnor i San Miguel de Allende.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi och fast internet
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 50+ Mbps
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering dygnet runt i närheten (MXN 100 per dag)

Att göra

  • Fullständigt spa

Familjevänligt

  • Mikrovågsugn på rummet
  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Delad mikrovågsugn
  • Tvättmöjligheter
  • Vattenautomat
  • Virtuell reception

Gästtjänster

  • Städning en gång per vistelse

Utomhus

  • Terrass

Fullständigt spa

  • Spa öppet alla dagar

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Gemensamt vardagsrum
  • Platser anvisade för rökning

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Allergitestade sängkläder
  • Bäddmadrass
  • Duntäcke
  • Lakan tillhandahålls
  • Mörkläggningsgardiner

Badrum

  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Underhållning

  • 40-tums smart-tv med digitala kanaler
  • Netflix
  • Streamingtjänster

Mat och dryck

  • Elektrisk vattenkokare
  • Gratis vatten på flaska
  • Grytor och köksredskap
  • Mikrovågsugn
  • Mixer
  • Pappersservetter
  • Städredskap

Mer

  • Enskild inredning
  • Skrivbord
  • Strykjärn/strykbräda
  • Takfläkt

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
Snabb incheckning tillgänglig

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Snabb utcheckning tillgänglig

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox inom 48 timmar före ankomst.
Kontakta boendet minst 48 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Instruktioner för låsbox

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på Jaime Nuno 16

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Deposition: MXN 3000 per boende, per vistelse
  • En skadedeposition på MXN 300 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för närliggande parkering: MXN 100 per per dag (500 meter bort, öppen dygnet runt)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 48 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox 48 timmar före ankomst. En virtuell reception erbjuder gäster assistans.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

Jaime Nuno 16 Guesthouse
Jaime Nuno 16 San Miguel de Allende
Jaime Nuno 16 Guesthouse San Miguel de Allende