Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende

Terrass/Patio
1 sovrum och gratis wi-fi
Vardagsrum
Boendets fasad
Exteriör

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Spa
  • Bar
  • Parkering tillgĂ€nglig
  • Reception dygnet runt
  • Frukost ingĂ„r
  • Pool

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
Cjon. de Loreto Zona Centro, 29, San Miguel de Allende, GTO, 37700
  • Allende trĂ€dgĂ„rd
    â€Ș5 min till fots‬
  • San Miguel de Allende Historical Museum
    â€Ș5 min till fots‬
  • San Miguel ArcĂĄngels kyrka
    â€Ș7 min till fots‬

Rumsalternativ

Svit Comfort - utsikt mot innergÄrden

10,0 av 10
EnastÄende
(1 recension)
  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-sĂ€ng

Svit Deluxe - 2 dubbelsÀngar - utsikt mot innergÄrden

  • 40 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsĂ€ngar

Svit Comfort - balkong - utsikt mot innergÄrden

10,0 av 10
EnastÄende
(1 recension)
  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-sĂ€ng

Traditionell villa

  • 100 kvadratmeter
  • 6 sovrum
  • 20 sovplatser
  • 2 dubbelsĂ€ngar, 4 kingsize-sĂ€ngar och 2 queensize-sĂ€ngar

Svit Classic

  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng

Svit Comfort - balkong - utsikt mot poolen

  • 40 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 kingsize-sĂ€ng och 1 dubbelsĂ€ng

Svit Comfort

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-sĂ€ng

Liknande boenden

Om boendet

Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende

Hotell dÀr djur Àr vÀlkomna som erbjuder gratis frukost i anslutning till kongresscentret i San Miguel de Allende
Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende Àr ett hotell med en utomhuspool, en restaurang och en bar/lounge. Dessutom erbjuds gratis kontinental frukost, gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och gratis mottagning. HÀr erbjuds dessutom bland annat en poolbar, en snackbar/deli och ett kafé.
Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende erbjuder 7 rum med hÄrtork och gratis toalettartiklar. Detta hotell i San Miguel de Allende erbjuder sina gÀster gratis wi-fi, med en hastighet pÄ 50+ Mbps. StÀdning sker dagligen.
Detta hotell har bland annat en utomhuspool.
GÀster kan skÀmma bort sig med en spabehandling pÄ plats. HÀr erbjuds tjÀnster som massage.
Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende ligger i Zona Centro, nÀra Hantverksmarknad och mindre Àn fem minuters promenad frÄn San Felipe Neris oratorium. Detta hotell med 3 stjÀrnor har 7 rum och stÄtar med gratis frukost, en utomhuspool och gratis wi-fi pÄ rummet. Hotellet ligger centralt i San Miguel de Allende, i anslutning till kongresscentret och en kort promenad frÄn San Miguel Arcångels kyrka och Ignacio Ramírez-marknaden.
Restaurangalternativ
Börja dagen med gratis kontinental frukost, som serveras dagligen mellan 08.00 och 12.00. Avnjut en utsökt mÄltid pÄ restaurangen eller slÄ dig ned med en drink i deras bar. Du kan ladda med energi pÄ deras kafé och trÀffa andra gÀster pÄ deras gratis mottagning med manager, som anordnas varje dag.
Rum
GÀster hÄller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Badrummen har hÄrtorkar och gratis toalettartiklar.
PĂ„ boendet
Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende har en utomhuspool, gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och spatjÀnster. Om du planerar att köra kostar parkeringsservice MXN 300 per natt, annars erbjuds flygplatstransfer (tillgÀnglig dygnet runt) för MXN 8000 per fordon tur och retur. Personalen i receptionen Àr tillgÀnglig dygnet runt och hjÀlper dig gÀrna med tillgÄng till vÀrdeskÄp, förvaring av vÀrdesaker samt kemtvÀtt/tvÀttjÀnster. LOCALIZEHÀr har gÀster dessutom tillgÄng till kaffe/te i allmÀnt utrymme, ett bibliotek och tvÀttmöjligheter.
BekvÀmligheter
  • GĂ„ngavstĂ„nd till San Miguel ArcĂĄngels kyrka
  • Gratis kontinental frukost
  • Gratis wi-fi pĂ„ rummet och i allmĂ€nna utrymmen
  • Restaurang
Förutom restaurang och kafé finns snackbar/deli pÄ plats. Du kan njuta av en drink pÄ en av barerna. Du har att vÀlja mellan en poolbar och en bar/lounge. Gratis frukost serveras dagligen och kostnadsfri mottagning med manager erbjuds varje kvÀll. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi.

Utomhuspool, spatjÀnster och bibliotek finns tillgÀngliga pÄ Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende. Transport till/frÄn flygplatsen (tillgÀnglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. Det finns tillgÀngliga parkeringsplatser mot en avgift.

Rökning tillÄts endast pÄ sÀrskilda platser pÄ detta hotell med 3 stjÀrnor i San Miguel de Allende.

GÀster kan Àta gratis kontinental frukost dagligen frÄn 08.00 till 12.00. Mottagning med manager arrangeras gratis varje dag pÄ detta hotell.
Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende har en restaurang.

SprÄk

Engelska och spanska

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet pĂ„ rummet: 50+ Mbps
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering dygnet runt i nĂ€rheten (MXN 350 per natt)
  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt pĂ„ begĂ€ran mot en tillĂ€ggsavgift
  • SĂ€ker, otĂ€ckt parkeringsservice pĂ„ omrĂ„det (MXN300 per natt: omfattar möjlighet att köra in/ut)

Mat och dryck

  • Gratis kontinental frukost tillgĂ€nglig alla dagar 08.00–12.00
  • En bar/lounge
  • En poolbar
  • En restaurang
  • Ett kafĂ©/fik
  • Gratis mottagning med hotellmanager varje dag
  • Kaffe och te i gemensamma utrymmen
  • Snackbar/deli

Att göra

  • Bibliotek
  • Tv i allmĂ€nna utrymmen
  • Utomhuspool

FamiljevÀnligt

  • LivsmedelsaffĂ€r
  • Snackbar/deli
  • TvĂ€ttmöjligheter
  • Utomhuspool

BekvÀmligheter

  • Bagageförvaring
  • LivsmedelsaffĂ€r
  • LĂ„sbara skĂ„p
  • Presentbutik/tidningskiosk
  • Reception öppen dygnet runt
  • TvĂ€ttmöjligheter
  • VĂ€rdeförvaringsskĂ„p i receptionen

GÀsttjÀnster

  • BröllopstjĂ€nster
  • ConciergetjĂ€nster
  • HjĂ€lp med bokning av guidade turer och biljetter
  • KemtvĂ€tt/tvĂ€ttservice
  • StĂ€dning varje dag

Spa

  • Massage
  • SpatjĂ€nster

TillgÀnglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgĂ€nglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjĂ€lp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • Ingen hiss
  • VĂ€l upplyst gĂ„ng till ingĂ„ngen

Mer

  • Eldstad i lobbyn
  • Gemensamt vardagsrum
  • Platser anvisade för rökning (böter kan tillĂ€mpas)

BekvÀmligheter pÄ rummet

Badrum

  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork
  • Privat badrum
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • TvĂ„l

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
Sen incheckning i mÄn av tillgÄng
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Boendet erbjuder transfer frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). GÀster mÄste kontakta boendet 72 timmar innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera hÀmtning.
Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du planerar att ankomma efter 18.00 ska du kontakta boendet i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Husdjur: MXN 500 per husdjur, per dag, plus en deposition pĂ„ MXN 500 per vistelse
  • Endast hundar tillĂ„ts
  • Upp till 1 per rum (maxvikt: 5 kg per husdjur)
  • Husdjur fĂ„r inte lĂ€mnas utan uppsikt
  • Mat- och vattenskĂ„lar erbjuds
  • BegrĂ€nsningar gĂ€ller
  • Hör av dig till boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen för mer information
  • Assistanshundar Ă€r avgiftsbefriade.

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • Barn bor gratis! Barn bor gratis vid bruk av ordinarie sĂ€ngar. Barn som bor gratis fĂ„r inte alltid gratis frukost.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Deposition för skador: MXN 500 per vistelse

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för flygtransfer: MXN 8000 per fordon (tur och retur, max. antal passagerare 3)
  • Avgift för parkeringsservice: MXN 300 per natt (möjlighet att köra ivĂ€g och komma tillbaka)
  • Avgift för nĂ€rliggande parkering: MXN 350 per per natt (200 meter bort, öppen dygnet runt)
  • Deposition för husdjur: MXN 500 per vistelse
  • Avgift för husdjur: MXN 500 per husdjur per dag
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende erbjuder transfer frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet genom att ringa numret i bokningsbekrÀftelsen 72 timmar innan ankomsten med uppgifter om din ankomst. GÀster som anlÀnder efter 18.00 mÄste kontakta boendet i förvÀg med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Poolen Ă€r tillgĂ€nglig frĂ„n 08.00 till 21.00.
  • Bokning behövs för massage och spabehandlingar. Vill du boka kan du kontakta detta hotell innan ankomst, med hjĂ€lp av informationen i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • Barn Ă€r inte alltid berĂ€ttigade till gratis frukost.
  • Kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekrĂ€ftelsen för att ordna för ditt husdjur (relaterade kostnader gĂ„r att hitta i sektionen för avgifter).

Boendet kallas Àven

Casa Loreto San Miguel Allende
Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende Hotel
Hotel Casa Loreto San Miguel de Allende San Miguel de Allende