Privat vÀrd

ROYAL CHATEAU

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för ROYAL CHATEAU

Exteriör
Exteriör
Reception
Exteriör
32-tums LCD-tv med satellitkanaler

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Frukost ingĂ„r
  • HusdjursvĂ€nligt
  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • StĂ€dning

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
UNA QUADRA DEL MERCADO, San Juan del Sur, Rivas
  • Place, Johannes Döparens kyrka
    â€Ș3 min till fots‬
  • Place, Stranden i San Juan del Sur
    â€Ș5 min till fots‬
  • Place, Puerto de San Juan del Sur
    â€Ș11 min till fots‬

Rumsalternativ

Grand-rum

  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sĂ€ngar

Familjerum

  • 5 sovplatser
  • 3 queensize-sĂ€ngar

Liknande boenden

Om boendet

ROYAL CHATEAU

ROYAL CHATEAU har 20 luftkonditionerade rum som har ingÄng frÄn loftgÄng samt delat/gemensamt kök och mörklÀggningsgardiner. Rummen har separat sittutrymme. Kuddmeny finns tillgÀnglig. 32-tums LCD-tv med satellitpremiumkanaler.

Badrummen har badkar eller dusch. GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi. UppbÀddningsservice erbjuds varje kvÀll och stÀdning sker dagligen.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgÀngliga pÄ plats eller i nÀrheten. Avgifter kan tillkomma.
ROYAL CHATEAU ligger i Centro, nÀra Johannes Döparens kyrka och mindre Àn fem minuters promenad frÄn HÀllristning.
Restaurangalternativ
Gratis komplett frukost serveras dagligen mellan 08.30 och 10.30. Ta en paus och mingla med andra gÀster pÄ deras gratis mottagning med manager, som anordnas varje dag.
Rum
HÀr fÄr du tillgÄng till gratis wi-fi och en 32-tumss LCD-tv med satellitkanaler. Samtliga sÀngar har kuddmenyer. Till bekvÀmligheterna hör dessutom sittutrymmen, privata trÀdgÄrdar och kylskÄp.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ ROYAL CHATEAU har tillgÄng till gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen, kaffe i allmÀnt utrymme och mikro i allmÀnt utrymme. HÀr har du tillgÄng till avgiftsfri parkering och transport till/frÄn stranden. Receptionspersonalen kan hjÀlpa dig med bagageförvaring och ge lokala restaurangtips. HÀr har gÀster dessutom tillgÄng till kyl i allmÀnt utrymme, en terrass och en tv i allmÀnt utrymme.
Gratis frukost serveras dagligen och kostnadsfri mottagning med manager erbjuds varje kvÀll. Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen. ROYAL CHATEAU lockar med en terrass, kaffe i allmÀnt utrymme och gemensamt vardagsrum. Det finns parkeringsplatser som Àr gratis.
GÀster kan Àta gratis komplett frukost dagligen frÄn 08.30 till 10.30.

Regler

Incheckning

Incheckning frÄn 13.00
Sen incheckning i mÄn av tillgÄng
MinimiÄlder för incheckning - 15 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen Ă€r öppen alla dagar 07.00–22.30.
Receptionen Àr bemannad under begrÀnsade tider.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Åtkomst till boendet

Reception (begrÀnsade öppettider)

Husdjur

  • Husdjur tillĂ„ts utan avgift
  • Endast katter och hundar tillĂ„ts

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Deposition för husdjur: USD 50 per vistelse

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Receptionen har öppet varje dag frÄn 07.00 till 22.30.
Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.

Boendet kallas Àven

ROYAL CHATEAU Hotel
ROYAL CHATEAU San Juan del Sur
ROYAL CHATEAU Hotel San Juan del Sur