Santa Clara Hotel Campestre
3.0-stjärnigt boende
Fotogalleri för Santa Clara Hotel Campestre





Recensioner
9,09,0 av 10,
Underbart
Populära bekvämligheter
- Pool
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
- Frukost tillgänglig
Det nuvarande priset är 500 kr
500 kr
inklusive skatter och avgifter
1 juli – 2 juli
Utforska området

2524 A Loma Alta San Nicolás de Bari, San Juan Bautista Tuxtepec, OAX, 68347
- Tuxtepec Institute of TechnologyPlace, Tuxtepec Institute of Technology4 min med bil
- Multiplaza TuxtepecPlace, Multiplaza Tuxtepec7 min med bil
- Modelo bryggeriPlace, Modelo bryggeri13 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Basic dubbelrum

Basic dubbelrum
8,08,0 av 10
Mycket bra
1 recension
(1 recension)
- 36 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 4 sovplatser
- 2 queensize-sängar
- Gratis wi-fi
Öppna alla foton för Basic enkelrum

Basic enkelrum
9,09,0 av 10
Underbart
2 recensioner
(2 recensioner)
- 1 sovrum
- 2 sovplatser
- 1 kingsize-säng
- Gratis wi-fi
Öppna alla foton för Exklusivt rum

Exklusivt rum
- 55 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 4 sovplatser
- 2 queensize-sängar
- Gratis wi-fi
Liknande boenden

Hotel Villa Esmeralda
San Juan Bautista Tuxtepec
Hotel Villa Esmeralda
San Juan Bautista Tuxtepec
- Pool
- Husdjursvänligt
- Barnpool
- Parkering ingår
4.7 av 5, Enastående, 87 recensioner
4,7
Enastående
87 recensioner
Priset är 694 kr
694 kr
inklusive skatter och avgifter
1 juli – 2 juli

City Express Junior by Marriott Tuxtepec
San Juan Bautista Tuxtepec
City Express Junior by Marriott Tuxtepec
San Juan Bautista Tuxtepec
- Frukost ingår
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
4.4 av 5, Fantastiskt, 136 recensioner
4,4
Fantastiskt
136 recensioner
Priset är 613 kr
613 kr
inklusive skatter och avgifter
1 juli – 2 juli

Hotel Bvld
San Juan Bautista Tuxtepec
Hotel Bvld
San Juan Bautista Tuxtepec
- Husdjursvänligt
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
4.7 av 5, Enastående, 45 recensioner
4,7
Enastående
45 recensioner
Priset är 438 kr
438 kr
inklusive skatter och avgifter
1 juli – 2 juli

Days Inn by Wyndham Tuxtepec
San Juan Bautista Tuxtepec
Days Inn by Wyndham Tuxtepec
San Juan Bautista Tuxtepec
- Pool
- Frukost ingår
- Parkering ingår
- Restaurang
4.1 av 5, Väldigt bra, 184 recensioner
4,1
Väldigt bra
184 recensioner

HOTEL VILLA BLANCA SUITES
San Juan Bautista Tuxtepec
HOTEL VILLA BLANCA SUITES
San Juan Bautista Tuxtepec
- Pool
- Spa
- Barnpool
- Parkering ingår
3.6 av 5, Bra, 14 recensioner
3,6
Bra
14 recensioner
Priset är 437 kr
437 kr
inklusive skatter och avgifter
1 juli – 2 juli

Hotel Verdi
San Juan Bautista Tuxtepec
Hotel Verdi
San Juan Bautista Tuxtepec
- Pool
- All inclusive-planer tillgängliga
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
3.4 av 5, 36 recensioner
3,4
36 recensioner
Priset är 534 kr
534 kr
inklusive skatter och avgifter
1 juli – 2 juli

Hotel El Rancho
San Juan Bautista Tuxtepec
Hotel El Rancho
San Juan Bautista Tuxtepec
- Pool
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Restaurang
4.1 av 5, Väldigt bra, 27 recensioner
4,1
Väldigt bra
27 recensioner
Priset är 562 kr
562 kr
inklusive skatter och avgifter
1 juli – 2 juli

OYO Hotel San Carlos
San Juan Bautista Tuxtepec
OYO Hotel San Carlos
San Juan Bautista Tuxtepec
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Städning
- Reception dygnet runt
Om boendet
Santa Clara Hotel Campestre
Detta hotell är en rökfri anläggning som erbjuder gäster en utomhuspool, en restaurang och en bar/lounge. Här erbjuds även gratis wi-fi i allmänna utrymmen, avgiftsfri parkering och gratis mottagning. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som en snackbar/deli, kaffe/te i allmänt utrymme och dygnet runt-öppen reception.
Santa Clara Hotel Campestre erbjuder 22 luftkonditionerade rum med gratis toalettartiklar. Sängarna har Select Comfort-madrasser och sängtillbehör av högsta kvalitet. Platt-tv med kabelkanaler.
Badrummen har dusch med regndusch. Detta hotell i San Juan Bautista Tuxtepec erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Städning sker dagligen.
Detta hotell har bland annat en utomhuspool.
Santa Clara Hotel Campestre ligger mindre än två kilometer från Tuxtepec Institute of Technology och mindre än tre kilometer från Modelo bryggeri. Detta hotell med 3 stjärnor har 22 rum och ståtar med en utomhuspool, gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Koppla av med en drink i deras bar eller besök restaurangen för att äta något gott. Du kan beställa mat från rumsservice eller träffa andra gäster på en gratis mottagning med manager, som anordnas varje dag. Komplett frukost serveras dagligen från 08.00 till 12.00 mot en avgift. LOCALIZE
Rum
Här erbjuds gäster gratis wi-fi och en platt-tv med kabelkanaler. Samtliga sängar med Select Comfort-madrasser har sängtillbehör av högsta kvalitet och i badrummen finns regnduschar och gratis toalettartiklar. Här finns dessutom bekvämligheter som garderober som standard.
På boendet
Santa Clara Hotel Campestre har en utomhuspool, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och mötesrum. Om du kör bil erbjuds avgiftsfri parkering. Receptionen är bemannad dygnet runt för att hjälpa dig med bagageförvaring och besvara dina frågor under vistelsen. Här har gäster dessutom tillgång till kaffe/te i allmänt utrymme, en terrass och en trädgård.
Det finns restaurang och snackbar/deli på plats. Du kan njuta av en drink på baren/loungen. Gratis mottagning med manager erbjuds dagligen. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi.
Utomhuspool, en terrass och trädgård finns på Santa Clara Hotel Campestre. Det är gratis att parkera.
Detta hotell i San Juan Bautista Tuxtepec har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.
Mottagning med manager arrangeras gratis varje dag på detta hotell.
Santa Clara Hotel Campestre har en restaurang.
Boendet har rumsservice (under begränsade tider).
Middag med värdfolket tillgänglig mot en tilläggsavgift alla dagar. Reservation krävs.
Hotellbekvämligheter
Internet
- Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
- Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi
Parkering och transport
- Avgiftsfri, säker och otäckt parkering på området
- Begränsad parkering på området
Mat och dryck
- Komplett frukost tillgänglig dagligen 08.00–12.00 mot en avgift: MXN 120 per person
- En bar/lounge
- En restaurang
- Gratis mottagning med hotellmanager varje dag
- Kaffe och te i gemensamma utrymmen
- Middag med värdfolket tillgänglig alla dagar mot en avgift på MXN 300, bokning krävs
- Snackbar/deli
Att göra
- Utomhuspool
Familjevänligt
- Snackbar/deli
- Utomhuspool
Bekvämligheter
- Bagageförvaring
- Reception öppen dygnet runt
Gästtjänster
- Romantiska paket och paket för frieri
- Städning varje dag
Business-service
- Mötesrum
Utomhus
- Poolparasoller
- Solstolar vid poolen
- Terrass
- Trädgård
- Utomhusmöbler
Tillgänglighetsanpassning
- Ingen hiss
- Klinkergolv i rum
Mer
- Bankettsal
- Rökning ej tillåten
Bekvämligheter på rummet
Sovrum
- Select Comfort-madrass
- Sängtillbehör av högsta kvalitet
Badrum
- Dusch
- Gratis toalettartiklar
- Handdukar tillhandahålles
- Privat badrum
- Regndusch
- Schampo
- Toalettpapper
- Tvål
Underhållning
- Platt-tv med kabelkanaler
Mat och dryck
- Begränsad rumsservice
Mer
- Luftkonditionering
Regler
Incheckning
Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 06.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år
Utcheckning
Utcheckning innan 12.00
Incheckningsinstruktioner
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du planerar att ankomma efter 00.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Åtkomst till boendet
Bemannad reception
Husdjur
- Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på Santa Clara Hotel Campestre
Barn och extrasängar
- Barn är välkomna.
Betalningstyper
Viktig information
Extra tillval
De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.
- Avgift för komplett frukost: MXN 120.00 per person (ungefärligt pris)
- Middag med värdfolket: MXN 300
Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.
Att hålla koll på
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Gäster som anländer efter 00.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Bra att veta
- Poolen är tillgänglig från 09.00 till 22.00.
- Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.
Boendet kallas även
Santa Clara Campestre
Santa Clara Hotel Campestre Hotel
Santa Clara Hotel Campestre San Juan Bautista Tuxtepec
Santa Clara Hotel Campestre Hotel San Juan Bautista Tuxtepec