Hel lÀgenhet

Al Homur Building

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Al Homur Building

Vardagsrum
2 sovrum, sÀngtillbehör av högsta kvalitet och bÀddmadrasser
LÀgenhet Comfort | Eget kök | Stort kylskÄp, ugn, grytor/köksredskap och matbord
Utsikt frÄn boendet
Boendets fasad

Hel lÀgenhet

2 sovrum2 badrumSovplats för 5100 kvm

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Kök
  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi
  • Reception dygnet runt

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
New Salalah, 23th July st., Salalah, Dhofar Governorate, 211
  • Place, Salalahs park
    â€Ș4 min till fots‬
  • Place, Salalah Gardens Mall
    â€Ș11 min till fots‬
  • Place, Salalahs hamn
    â€Ș17 min med bil‬
  • Airport, Salalah (SLL)
    â€Ș12 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Al Homur Building

Denna lÀgenhet Àr en rökfri anlÀggning, dÀr gÀster erbjuds dygnet runt-öppen reception, expressutcheckning och avgiftsfri parkering. HÀr ingÄr wi-fi i allmÀnna utrymmen. Varje lÀgenhet har 2 sovrum, gratis wi-fi och sÀng med bÀddmadrass. Köket har stor kyl/frys och ugn som standard, och gÀster har Àven tillgÄng till 2 badrum och sÀngtillbehör av högsta kvalitet.
Al Homur Building har 11 rum. SÀngarna har bÀddmadrasser och sÀngtillbehör av högsta kvalitet. Rummen i denna lÀgenhet med 3 stjÀrnor har kök med stor kyl/frys och grytor/köksredskap.

Badrummen har dusch. Denna lĂ€genhet i Salalah erbjuder sina gĂ€ster gratis wi-fi, med en hastighet pĂ„ 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter).

Al Homur Building ligger en kort promenad frÄn Salalahs park och mindre Àn tvÄ kilometer frÄn Salalah Gardens Mall. Denna lÀgenhet med 3 stjÀrnor har 11 rum, vilka stÄtar med kök, stor kyl/frys och bÀddmadrass.
Rum
Varje lÀgenhet har kök och 2 badrum, och erbjuder gott om plats med 2 sovrum. GÀster hÄller koll under vistelsen med gratis wi-fi. Du kan sova gott i en sÀng med bÀddmadrass och sÀngtillbehör av högsta kvalitet. Varje lÀgenhet har dessutom matbord.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ Al Homur Building har tillgÄng till gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och expressutcheckning. HÀr har du tillgÄng till avgiftsfri parkering. Personalen i receptionen kan hjÀlpa dig dygnet runt med dina önskemÄl.
GÀster pÄ Al Homur Building har tillgÄng till expressutcheckning och hiss. Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen. Det finns parkeringsplatser som Àr gratis.

Denna lÀgenhet i Salalah har 3 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det

Kök

  • Grytor och köksredskap
  • Stor kyl/frys
  • Ugn

Matplats

  • Matbord

Sovrum

  • 2 sovrum
  • BĂ€ddmadrass
  • PremiumsĂ€ngklĂ€der

Badrum

  • 2 privata badrum
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • TvĂ„l

Utrymmen

  • Matbord

Arbetsutrymmen

  • ArbetsomrĂ„de för laptop

Husdjur

  • Inga husdjur tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Om du behöver tillgĂ€nglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjĂ€lp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • GĂ„ng utan trappsteg till ingĂ„ngen
  • Hiss (150 centimeter bred dörr)
  • Klinkergolv pĂ„ rum
  • TillgĂ€nglighetsanpassad gĂ„ng till hiss
  • TillgĂ€nglighetsanpassad lounge
  • TillgĂ€nglighetsanpassad registreringsdisk (50 centimeter hög)
  • TillgĂ€nglighetsanpassad restaurang
  • TillgĂ€nglighetsanpassad transfer
  • TillgĂ€nglighetsanpassning (kan finnas begrĂ€nsningar)
  • Rökfritt boende

TjÀnster och inrÀttningar

  • Reception öppen dygnet runt
  • Restaurangguider

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 11 enheter

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 13.00. Checka in fram till: 17.00.
Tidig incheckning i mÄn av tillgÄng

Utcheckning

Utcheckning innan 13.00
Snabb utcheckning tillgÀnglig

Incheckningsinstruktioner

GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Rökning tillÄten

Rökning förbjuden

Viktig information

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar bankkort och kontanter.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt. GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Boendet kallas Àven

Al Homur Building Salalah
Al Homur Building Apartment
Al Homur Building Apartment Salalah