The Elephant Hotel

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för The Elephant Hotel

Exteriör
Lobby
Standardrum - utsikt mot trädgården | 1 sovrum, värdeförvaringsskåp på rummet och skrivbord
Reception
Komplett frukost varje dag mot avgift

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Frukost tillgänglig
  • Tvättjänster
Det nuvarande priset är 139 kr
inklusive skatter och avgifter
24 juni – 25 juni

Utforska området

Se på karta
V-Square Near Sagar Villa Delhi Road, Rohtak, Haryana, 124001
  • Place, Mansarover Park
    ‪5 min med bil‬
  • Place, Pandit Bhagwat Dayal Sharma Post Graduate Institute of Medical Sciences
    ‪10 min med bil‬
  • Place, Rajiv Gandhi Sports Complex
    ‪12 min med bil‬

Rumsalternativ

Standardrum - utsikt mot trädgården

  • Utsikt mot trädgården
  • 140 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

The Elephant Hotel

Detta hotell är en rökfri anläggning som erbjuder gäster en restaurang, tvättmöjligheter och dygnet runt-öppen reception. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som en tv i allmänt utrymme och en reception. Handdukarna byts på begäran
The Elephant Hotel erbjuder 9 luftkonditionerade rum med värdeförvaringsskåp och gratis flaskvatten. Rummen har separat sittutrymme och skrivbord. Kuddmeny finns tillgänglig. 32-tums platt-tv med digitalkanaler.

Badrummen har dusch och gratis toalettartiklar. Detta hotell i Rohtak erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 25+ Mbps. Byte av handdukar och byte av lakan kan fås på begäran. Städning sker dagligen.

The Elephant Hotel ligger mindre än två kilometer från Mansarover Park och mindre än tre kilometer från Pandit Bhagwat Dayal Sharma Post Graduate Institute of Medical Sciences. Detta hotell med 3 stjärnor har 9 rum och ståtar med en restaurang, gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Komplett frukost serveras dagligen från 07.30 till 10.00 mot en avgift. Du kan beställa mat från rumsservice eller äta något gott på restaurangen.
Rum
Här får du tillgång till gratis wi-fi och en 32-tumss platt-tv med digitalkanaler. Samtliga sängar har kuddmenyer och i badrummen finns gratis toalettartiklar. 9 badrum, sittutrymmen och takfläktar erbjuds dessutom. Handdukarna byts på begäran
På boendet
Gäster på The Elephant Hotel har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, tvättmöjligheter och en tv i allmänt utrymme. Om du kör bil erbjuds avgiftsfri parkering. Receptionen är bemannad dygnet runt och kan hjälpa dig med bagageförvaring och tillgång till värdeskåp. Detta hotell är en rökfri anläggning och har dessutom reception.
Det finns restaurang på plats. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. The Elephant Hotel lockar med tvättmöjligheter, rumsservice (under begränsade tider) och tv i allmänt utrymme. Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Detta hotell i Rohtak har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Mot en avgift kan gäster dagligen äta komplett frukost och 07.30 till 10.00.
The Elephant Hotel har en restaurang.
Boendet har rumsservice (under begränsade tider).

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 25+ Mbps
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Komplett frukost tillgänglig dagligen 07.30–10.00 mot en avgift: INR 200 per person
  • En restaurang

Att göra

  • Tv i allmänna utrymmen

Familjevänligt

  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Låsbara skåp
  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättmöjligheter

Gästtjänster

  • Byte av handdukar på begäran
  • Byte av lakan på begäran
  • Städning varje dag

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Evenemangslokal
  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Kuddmeny
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 9 privata badrum
  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Toalettpapper
  • Tvål

Underhållning

  • 32-tums platt-tv med digitala kanaler

Mat och dryck

  • Begränsad rumsservice
  • Gratis vatten på flaska

Mer

  • Arbetsområde för laptop
  • Elektriska adapters
  • Luftkonditionering
  • Separat sittutrymme
  • Skrivbord
  • Takfläkt
  • Uppvärmning
  • Värdeförvaringsskåp

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 23.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för komplett frukost: INR 200 per person (ungefärligt pris)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

The Elephant Hotel Hotel
The Elephant Hotel Rohtak
The Elephant Hotel Hotel Rohtak