Lägenhetshotell
The Edge Apartment Hotel
Fotogalleri för The Edge Apartment Hotel





Recensioner
9,2 av 10,
Underbart
Populära bekvämligheter
1 305 kr
inklusive skatter och avgifter
20 sep. – 21 sep.
Utforska området

102 Victoria Parade, Rockhampton, QLD, 4700
- Pilbeam-teatern3 min till fots
- Nissan Navara Arena2 min med bil
- Rockhampton Showgrounds2 min med bil
- Rockhampton, QLD (ROK)6 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Lägenhet Standard - 1 sovrum

Lägenhet Standard - 1 sovrum
Öppna alla foton för Lägenhet Standard - 2 sovrum

Lägenhet Standard - 2 sovrum
Öppna alla foton för Standardrum

Standardrum
One-Bedroom Apartment
Studio Hotel Room
Two-Bedroom Apartment
Liknande boenden

Empire Apartment Hotel
Empire Apartment Hotel
- Pool
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Restaurang
4.7 av 5, Enastående, 802 recensioner
Priset är 1 468 kr
inklusive skatter och avgifter
19 sep. – 20 sep.
Om boendet
The Edge Apartment Hotel
Lägenhetshotell i lyxstil, med fitnesscenter och dygnet runt-öppen reception
Rökfria The Edge Apartment Hotel är ett lägenhetshotell som har en inomhuspool, en restaurang och ett fitnesscenter. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Här erbjuds dessutom bland annat en bar/lounge, ett konferenscenter och ett kafé. Pentryt i varje lägenhet har kylskåp och mikrovågsugn, och dessutom finns gratis wi-fi och tv med kabelkanaler. Dessutom finns minibar, rumsservice och sängtillbehör av högsta kvalitet.
The Edge Apartment Hotel erbjuder 97 luftkonditionerade rum med minibar och gratis flaskvatten. Rummen är möblerade individuellt. Sängarna har sängtillbehör av högsta kvalitet. Det finns kabelpremium-TV. Rummen på detta lägenhetshotell med 4,5 stjärnor har pentry med kylskåp, mikrovågsugn, grytor/köksredskap och kaffe- och tebryggare. Badrummen har dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar.
Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Skrivbord och telefon finns. Dessutom har rummen strykjärn/strykbräda och mörkläggningsgardiner. Städning sker dagligen.
Detta lägenhetshotell har bland annat en inomhuspool och fitnesscenter.
Barn under 16 år får endast vistas i pool eller fitnessanläggning under uppsikt av vuxen. Gäster under 16 år får inte vistas i pool eller fitnesscenter.
The Edge Apartment Hotel ligger i Rockhampton City, nära Pilbeam-teatern och mindre än fem minuters promenad från Rockhampton konstgalleri. Detta lägenhetshotell med 97 rum har 4,5 stjärnor samt en inomhuspool, gratis wi-fi på rummet och ett fitnesscenter.
Restaurangalternativ
Här hittar du både bar och restaurang, så du kan äta och dricka gott under vistelsen. Beställ nåt gott från rumsservice för att stilla hungern utan att lämna rummet, eller fyll på med energi på boendets kafé.
Rum
Varje lägenhet har unika möbler och pentry och erbjuder gott om plats med sovrum. Här finns en tv med kabelkanaler, och gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Samtliga sängar har sängtillbehör av högsta kvalitet och i badrummen finns hårtork och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som minibar, kaffebryggare och gratis flaskvatten.
På boendet
Gäster på The Edge Apartment Hotel har tillgång till en inomhuspool, ett fitnesscenter och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Här har du tillgång till begränsad parkering. Receptionen är öppen dygnet runt och har personal som kan hjälpa dig med kemtvätt/tvättjänster och bagageförvaring. Detta lägenhetshotell i lyxstil har dessutom ett konferenscenter och business-service.
Bekvämligheter
- Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
- Restaurang
- Inomhuspool
- Fitnesscenter
The Edge Apartment Hotel erbjuder gäster tillgång till en inomhuspool och fitnesscenter. Det finns restaurang och kafé på plats. Du kan njuta av en drink på baren/loungen. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen.
Business-service och mötesrum erbjuds. På The Edge Apartment Hotel i lyxstil finns även kemtvätt, rumsservice (under begränsade tider) och hiss.
Detta lägenhetshotell i Rockhampton har 4,5 stjärnor och tillåter inte rökning.
The Edge Restaurant Bar – restaurang som serverar frukost, lunch och middag. Gästerna kan beställa drinkar och umgås vid baren. Bokning krävs.
Boendet har rumsservice (under begränsade tider).