Hel lägenhet

Mabaat - Al Malqa - 547

Fotogalleri för Mabaat - Al Malqa - 547

Ett modernt vardagsrum med en soffa, fåtöljer, ett soffbord och en tv. I bakgrunden finns ett köksområde.
Ett modernt sovrum med en stor säng, sängbord, en garderob och en spegel.
Balkongutsikt
En flervåningsbostadsbyggnad med en symmetrisk fasad, som har en central entré med en dörr och fönster på varje våningsplan.
Ett modernt kök med en central köksö, inbyggda vitvaror och ett takfönster.

Recensioner

6,4 av 10,

Hel lägenhet

3 sovrum3 badrumSovplats för 5125 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Parkering ingår
  • Luftkonditionering

Utforska området

Se på karta
Abdul Latif Abdul Malik Al Sheikh, Riyadh, Al Malqa, 13524
  • Place, Vinterunderland
    ‪6 min med bil‬
  • Place, Boulevard World
    ‪7 min med bil‬
  • Place, Princess Nora Bint Abdul Rahmans universitet
    ‪9 min med bil‬
  • Airport, Riyadh (RUH-King Khaled Intl.)
    ‪18 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Mabaat - Al Malqa - 547

Denna lägenhet erbjuder gäster avgiftsfri parkering. Lägenheten har kylskåp, ugn, spishäll och mikrovågsugn i köket. Här har gäster tillgång till 3 badrum och tvättmaskin, och kan njuta av välkomnande detaljer som espressobryggare och badrockar.
Denna lägenhet har luftkonditionerade rum med espressobryggare och badrock. Rummen är individuellt möblerade och inredda. Kök har kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och separat middagsplats.

Badrummen har dusch och bidéer. På tv:n kan du se digitalkanaler.

Denna lägenhet ligger i Al Malqa, mindre än fem kilometer från sevärdheter som Vinterunderland och Al Ajlan konstgalleri. Varje lägenhet har kök, middagsplats och kylskåp.
Rum
Lägenheten har individuell inredning, kök och 3 badrum, och erbjuder gott om plats med 3 sovrum och middagsplats. I badrummen finns badrockar och bidéer. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som tvättmaskin, espressobryggare och strykbräda.
På boendet
Kör du bil har du tillgång till avgiftsfri parkering.
Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Hotellbekvämligheter

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Espressobryggare
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Ugn

Sovrum

  • 3 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 3 privata badrum
  • Badrockar
  • Bidé
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Utrymmen

  • Separat middagsplats

Underhållning

  • Digitala kanaler

Tvätt

  • Tvättmaskin

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss

Tjänster och inrättningar

  • Strykjärn/strykbräda

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Enskild inredning
  • Enskild möblering

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 23.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod inom 24 timmar före ankomst – privat ingång.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Det är rekommenderat för gäster att hämta Whatsapp mobilapp innan incheckning
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Portkod, privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Avgift för städning: 100 SAR per boende och per vistelse

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod 24 timmar före ankomst. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång. Det är rekommenderat för gäster att hämta boendets Whatsapp mobilapp före incheckning
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Par som vill dela rum måste uppvisa äktenskapsbevis.

Boendet kallas även

Mabaat - Al Malqa - 547 Riyadh
Mabaat - Al Malqa - 547 Apartment
Mabaat - Al Malqa - 547 Apartment Riyadh