Hel semesterbostad

Casa Quinta Piscina Privada Ricaurte

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Casa Quinta Piscina Privada Ricaurte

Utomhuspool
Terrass/Patio
Lyxstuga | Eget kök
Lyxstuga | Badrum | Dusch
Lyxstuga | 4 sovrum och sÀngklÀder

Hel bostad

4 sovrumSovplats för 12120 kvm

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Pool
  • Parkering ingĂ„r
  • Luftkonditionering
  • Gratis wi-fi
  • Uteplats
  • HusdjursvĂ€nligt

Utforska omrÄdet

Map
Agua De Dios-Girardot, Ricaurte, Cundinamarca
  • Peñalisa Plaza
    â€Ș19 min med bil‬
  • El Penon golfbana
    â€Ș25 min med bil‬
  • ZoolĂłgico Piscilago
    â€Ș26 min med bil‬
  • Ibague (IBE-Perales)
    â€Ș81 min med bil‬

Rumsalternativ

Lyxstuga

  • 120 kvm
  • 4 sovrum
  • Sovplats för 12

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela bostaden för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

Casa Quinta Piscina Privada Ricaurte

Semesterboende i Ricaurte med avgiftsfri parkering
Rökfria Casa Quinta Piscina Privada Ricaurte Àr en semesterbostad med en utomhuspool, en trÀdgÄrd och avgiftsfri parkering. HÀr ingÄr wi-fi i allmÀnna utrymmen. Semesterbostaden har platt-tv med kabelkanaler och dusch.
Denna semesterbostad har rum med luftkonditionering. 32-tums platt-tv med kabelkanaler. Badrummen har dusch.
Denna semesterbostad har bland annat en utomhuspool.
Denna semesterbostad ligger mindre Àn 15 minuters bilfÀrd frÄn Magdalenafloden och Peñalisa Plaza. Varje semesterbostad med 3 stjÀrnor har platt-tv.
Rum
Semesterbostaden har luftkonditionering och 4 sovrum. HÀr fÄr gÀster tillgÄng till en 32-tumss platt-tv med kabelkanaler.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ denna semesterbostad har tillgÄng till bland annat en utomhuspool, gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och en terrass. HÀr ingÄr avgiftsfri parkering. Denna semesterbostad Àr en rökfri anlÀggning och har dessutom en trÀdgÄrd.
BekvÀmligheter
  • Gratis wi-fi i allmĂ€nna utrymmen
  • Avgiftsfri parkering
  • Utomhuspool
Denna semesterbostad lockar med utomhuspool, en terrass och trÀdgÄrd. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi. Det finns parkeringsplatser som Àr gratis.

SprÄk

Engelska och spanska

HotellbekvÀmligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det

Sovrum

  • 4 sovrum
  • Lakan tillhandahĂ„lls

Badrum

  • Dusch

UnderhÄllning

  • 32-tums platt-tv med kabelkanaler

Utomhus

  • Terrass
  • TrĂ€dgĂ„rd

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Husdjur vĂ€lkomna
  • Endast katter och hundar Ă€r vĂ€lkomna
  • Husdjur bor gratis

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • TrĂ€dgĂ„rd

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: 19.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
VÀrden tar emot gÀsterna vid ankomst.
Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt.

Åtkomst till boendet

VÀrd möter dig

Husdjur

  • Husdjur tillĂ„ts utan avgift
  • Endast katter och hundar tillĂ„ts

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Avgift för stĂ€dning: 80000 COP per boende och per vistelse
  • Du kan behöva betala moms (19 %) pĂ„ boendet. UtlĂ€ndska resenĂ€rer som betalar med ett utlĂ€ndskt kort eller via banköverföring och som visar upp ett giltigt pass och turistvisum kan slippa betala moms (19 %) pĂ„ bokningar av paketresor för turister (boende plus nĂ„gon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Detta boende har ingen reception. Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt. VÀrden tar emot gÀsterna vid ankomst.
Boendets registreringsnummer 49392

Bra att veta

  • För besökare som reser med barn kan boendet krĂ€va att fĂ„ se följande dokument: Vid incheckning kan en förĂ€ldrar som reser till Colombia med barn under 18 Ă„r behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En slĂ€kting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande dĂ€r bĂ„da förĂ€ldrarna godkĂ€nner resan, med attesterad signatur och kopia av bĂ„da förĂ€ldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av förĂ€ldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förĂ€lder behöva visa attesterat godkĂ€nnande av resan, som signerats av den andra förĂ€ldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samrĂ„da med det colombianska konsulatet för att fĂ„ mer information.

Boendet kallas Àven

Casa Quinta Piscina Privada Ricaurte Ricaurte
Casa Quinta Piscina Privada Ricaurte Private vacation home