Hel lägenhet

Garcha

2.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Garcha

Studio | Värdeförvaringsskåp på rummet och mörkläggningsgardiner
Studio | Eget kök
Studio | Badrum | Dusch
Studio | Värdeförvaringsskåp på rummet och mörkläggningsgardiner
Exteriör

Hel lägenhet

1 badrumSovplats för 320 kvm

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Städning

Utforska området

Se på karta
carrera 22, 21 07 Int. 201, Retiro, Antioquia, 055430
  • Place, Retiroparken
    ‪3 min till fots‬
  • Place, La Ceja-parken
    ‪41 min med bil‬
  • Place, Llanograndes shoppingcenter
    ‪44 min med bil‬
  • Airport, José María Córdova Intl. Airport (MDE), Medellín, Colombia
    ‪68 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Garcha

Varje lägenhet har gratis wi-fi, värdeförvaringsskåp och dusch.
Garcha erbjuder 10 rum med värdeförvaringsskåp och strykjärn/strykbräda. Denna lägenhet i Retiro erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter). Badrummen har dusch. Städning sker dagligen.
Garcha ligger nära Retiroparken och mindre än tio minuters bilfärd från TorreAlta bryggeri och provningsrum. Denna lägenhet med 10 rum erbjuder gäster bekvämligheter som gratis wi-fi på rummet.
Rum
Varje lägenhet har värdeförvaringsskåp och strykbräda. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi.
På boendet
Garcha är en lägenhet där rökning inte är tillåten.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Dusch

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Mörkläggningsgardiner
  • Restaurangguider
  • Strykjärn/strykbräda
  • Städning dagligen
  • Värdeförvaringsskåp

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 10 enheter

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 13.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 13.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 24 timmar före ankomst – värden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 15.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på Garcha

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: colombiansk moms (19 %). Utländska resenärer som betalar med ett utländskt kort eller via banköverföring från ett annat land och som visar upp ett giltigt pass samt turistvisum som visar att de inte är bosatta i Colombia kan slippa betala moms. Undantaget gäller endast bokningar av paketresor för turister (boende plus någon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 15.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 24 timmar före ankomst. Värden möter gästerna vid ankomst.
Boendets registreringsnummer 123
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • För besökare som reser med barn kan boendet kräva att få se följande dokument: Vid incheckning kan en föräldrar som reser till Colombia med barn under 18 år behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En släkting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande där båda föräldrarna godkänner resan, med attesterad signatur och kopia av båda föräldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av föräldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förälder behöva visa attesterat godkännande av resan, som signerats av den andra föräldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samråda med det colombianska konsulatet för att få mer information.
  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

Garcha Retiro
Garcha Apartment
Garcha Apartment Retiro