Lägenhetshotell
Muelles del Diablo Tranquilo
Fotogalleri för Muelles del Diablo Tranquilo





Recensioner
10 av 10,
Enastående
Populära bekvämligheter
Utforska området

Calle 12 Av. Central, Punta del Diablo, Departamento de Rocha, 27204
- Pescaderia Punta del Diablo9 min till fots
- Santa Teresa-nationalparken13 min med bil
- Santa Teresa-fortet15 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Lägenhet Superior

Lägenhet Superior
Öppna alla foton för Loft

Loft
Öppna alla foton för Familjelägenhet - havsutsikt

Familjelägenhet - havsutsikt
Öppna alla foton för Lägenhet - havsutsikt

Lägenhet - havsutsikt
Öppna alla foton för Studiosvit - havsutsikt

Studiosvit - havsutsikt
Öppna alla foton för Stuga

Stuga
Öppna alla foton för Lägenhet Deluxe

Lägenhet Deluxe
Öppna alla foton för Loft Deluxe

Loft Deluxe
Öppna alla foton för Studio

Studio
Öppna alla foton för Lägenhet Panoramic

Lägenhet Panoramic
Öppna alla foton för Duplex

Duplex
Öppna alla foton för Familjehus

Familjehus
Liknande boenden

Complejo Oceanico
Complejo Oceanico
- Pool
- Frukost ingår
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
3.5 av 5, Bra, 2 recensioner
Om boendet
Muelles del Diablo Tranquilo
Lägenhetshotell i Punta del Diablo med säsongsöppen utomhuspool och dygnet runt-öppen reception
Muelles del Diablo Tranquilo är ett lägenhetshotell med en säsongsöppen utomhuspool, tvättmöjligheter och dygnet runt-öppen reception. Parkering ingår. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som en trädgård och ett picknickområde. Varje lägenhet har stor kyl/frys, ugn, spishäll och mikrovågsugn i köket. Gäster kan slappa framför en platt-tv med kabelkanaler och boendet har även vattenkokare och riskokare.
Muelles del Diablo Tranquilo erbjuder 12 luftkonditionerade rum med riskokare och hårtork. Rummen på detta lägenhetshotell med 3 stjärnor har kök med stor kyl/frys, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar eller dusch.
Detta lägenhetshotell i Punta del Diablo erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Platt-tv med kabelkanaler.
Detta lägenhetshotell har bland annat en säsongsöppen utomhuspool.
Muelles del Diablo Tranquilo ligger mindre än tio minuters promenad från Biologiska stationen Potrerillo de Santa Teresa och Pescaderia Punta del Diablo. Detta lägenhetshotell med 3 stjärnor har 12 rum, vilka ståtar med bekvämligheter som kök, stor kyl/frys och mikrovågsugn.
Rum
Varje lägenhet har luftkonditionering och kök och erbjuder gott om plats med 2 sovrum. Här finns en platt-tv med kabelkanaler, och gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Dessutom ingår bekvämligheter som vattenkokare och riskokare.
På boendet
Gäster på Muelles del Diablo Tranquilo har bland annat tillgång till en säsongsöppen utomhuspool, en terrass och tvättmöjligheter. Avgiftsfri parkering är tillgänglig. Receptionen är öppen dygnet runt, så personalen står alltid till tjänst. Här hittar du dessutom en trädgård och ett picknickområde.
Bekvämligheter
- Gratis wi-fi på rummet
- Avgiftsfri parkering
- Tvättmöjligheter
- Reception öppen dygnet runt
Muelles del Diablo Tranquilo lockar med en säsongsöppen utomhuspool, en terrass och trädgård. Muelles del Diablo Tranquilo lockar med picknickområde, tvättmöjligheter och parasoller. Receptionen har öppet dygnet runt.Det är gratis att parkera.