LĂ€genhetshotell
The Hope Plaza
Fotogalleri för The Hope Plaza





Recensioner
4,0 av 10,
PopulÀra bekvÀmligheter
Utforska omrÄdet

Carretera La Caleta, La Romana, La Romana, 22000
- Place, Playa CaletaâȘ3 min till fotsâŹ
- Place, La Romanas hamnâȘ7 min med bilâŹ
- Place, Teeth of the Dog golfbanaâȘ10 min med bilâŹ
- Airport, La Romana (LRM-La Romana Intl.)âȘ14 min med bilâŹ
Rumsalternativ
Ăppna alla foton för Superior Apartment

Superior Apartment
Ăppna alla foton för LĂ€genhet Standard - 1 sovrum - kök - torn

LÀgenhet Standard - 1 sovrum - kök - torn
Ăppna alla foton för LĂ€genhet Royal - 1 sovrum - utsikt mot stranden - vid havet

LĂ€genhet Royal - 1 sovrum - utsikt mot stranden - vid havet
Ăppna alla foton för LĂ€genhet Premium - 1 sovrum - kök - mot vattnet

LÀgenhet Premium - 1 sovrum - kök - mot vattnet
Ăppna alla foton för LĂ€genhet Basic - 1 sovrum - kök - torn

LÀgenhet Basic - 1 sovrum - kök - torn
Ăppna alla foton för LĂ€genhet Comfort - 1 sovrum - pentry

LĂ€genhet Comfort - 1 sovrum - pentry
Ăppna alla foton för LĂ€genhet Deluxe - 1 sovrum - kök - utsikt mot trĂ€dgĂ„rden

LÀgenhet Deluxe - 1 sovrum - kök - utsikt mot trÀdgÄrden
Ăppna alla foton för Traditionell lĂ€genhet - 1 sovrum - havsutsikt - mot havet

Traditionell lÀgenhet - 1 sovrum - havsutsikt - mot havet
Ăppna alla foton för Executive dubbelrum - 1 sovrum - utsikt mot trĂ€dgĂ„rden

Executive dubbelrum - 1 sovrum - utsikt mot trÀdgÄrden
Ăppna alla foton för Exklusiv lĂ€genhet - 1 sovrum - kök - havsutsikt

Exklusiv lÀgenhet - 1 sovrum - kök - havsutsikt
Liknande boenden

Los Flamencos Aparthotel
Los Flamencos Aparthotel
- Pool
- Kök
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
3.8 av 5, Bra, 145Â recensioner
Priset Àr 1 070 kr
inklusive skatter och avgifter
31 okt. â 1 nov.
Om boendet
The Hope Plaza
LĂ€genhetshotell vid stranden, med gratis parkeringsservice och nattklubb
The Hope Plaza Àr ett lÀgenhetshotell dÀr gÀster erbjuds tillgÄng till en nattklubb, en snackbar/deli och en takterrass. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och gratis parkeringsservice. GÀster fÄr Àven tillgÄng till bekvÀmligheter som business-service, kemtvÀtt och tvÀttmöjligheter. Varje lÀgenhet har stor kyl/frys, ugn, spishÀll och mikrovÄgsugn i pentryt. GÀster sover gott tack vare bÀddmadrasser och italienska Frette-lakan, och kan anvÀnda smidiga bekvÀmligheter som tvÀttmaskin/torktumlare och middagsplats.
The Hope Plaza har 7 rum som har ingÄng frÄn loftgÄng samt tvÀttmaskin/torktumlare och vÀrdeförvaringsskÄp. Rummen har inredda balkonger/terrasser. Rummen Àr individuellt möblerade och inredda. SÀngarna har bÀddmadrasser samt italienska Frette-lakan och sÀngtillbehör av högsta kvalitet. Rummen pÄ detta lÀgenhetshotell med 3 stjÀrnor har pentry med stor kyl/frys, spishÀll, mikrovÄgsugn och separat middagsplats. Badrummen har badkar/dusch med regndusch, gratis toalettartiklar och hÄrtorkar.
GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi. 32-tums platt-tv med kabelpremiumkanaler. Dessutom har rummen gratis flaskvatten och kaffe- och tebryggare. StÀdning erbjuds dagligen och massage pÄ rummet kan fÄs pÄ begÀran.
Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgÀngliga pÄ plats eller i nÀrheten. Avgifter kan tillkomma.
The Hope Plaza ligger en kort promenad frÄn Playa Caleta och mindre Àn fem kilometer frÄn Caribbean Cinemas Multiplaza La Romana. Detta lÀgenhetshotell med 3 stjÀrnor har 7 rum och stÄtar med gratis wi-fi pÄ rummet, gratis parkeringsservice och en nattklubb.
Restaurangalternativ
Passa pÄ att bestÀlla nÄt gott frÄn rumsservice.
Rum
Varje lÀgenhet har individuell inredning, pentry och möblerad balkong eller terrass, och erbjuder gott om plats med sovrum och middagsplats. HÀr fÄr gÀster tillgÄng till gratis wi-fi och en 32-tumss platt-tv med kabelkanaler. GÀster sover gott i sÀngar med bÀddmadrasser och italienska Frette-lakan och i badrummet finns regndusch, hÄrtork och gratis toalettartiklar. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som tvÀttmaskin/torktumlare, kaffebryggare och gratis flaskvatten.
PĂ„ boendet
The Hope Plaza erbjuder en nattklubb, en takterrass och gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen. HÀr Àr parkering och parkeringsservice gratis, och den som inte kör erbjuds flygplatstransfer (tillgÀnglig dygnet runt) för USD 90.00 per rum tur och retur. Receptionen Àr bemannad dygnet runt och kan hjÀlpa dig med bokning av guidade turer och biljetter och kemtvÀtt/tvÀttjÀnster. Detta lÀgenhetshotell vid stranden har dessutom business-service, en terrass och tvÀttmöjligheter.
BekvÀmligheter
- Gratis wi-fi pÄ rummet och i allmÀnna utrymmen
- Gratis parkeringsservice och parkering
- Nattklubb
- Takterrass
Det finns snackbar/deli pÄ plats. Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen. Det erbjuds business-service. Transport till/frÄn flygplatsen (tillgÀnglig dygnet runt) och lokaltransport finns tillgÀngliga mot en avgift. Nattklubb, takterrass och hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer finns tillgÀngliga pÄ The Hope Plaza. HÀr erbjuds parkering och parkeringsservice.
Boendet har rumsservice (under begrÀnsade tider).