Hel lägenhet

Koox La Mar CondHotel

4.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Koox La Mar CondHotel

Lägenhet Standard - 2 sovrum - havsutsikt - vid stranden | Balkong
Ett hotell med flera våningar, en svart fasad och namnet ”Ocean Plaza” på bottenvåningen.
Ett vardagsrum med en balkong, en soffa, ett bord och stolar.
Ett hotellrum med en stor säng, en vit stol, ett litet bord och en tavla på väggen.
Lägenhet Standard - 2 sovrum - havsutsikt - vid stranden | Eget kök | Espressobryggare, stort kylskåp, mikrovågsugn och spishäll

Recensioner

7,6 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Bubbelpool
  • Kök
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Tvättjänster

Utforska området

Se på karta
1 Avenida Norte, Playa del Carmen, QROO, 77710
  • Place, Playa del Carmen stora strand
    ‪1 min till fots‬
  • Place, Quinta Avenida
    ‪2 min till fots‬
  • Place, Playa Mamitas
    ‪5 min till fots‬

Rumsalternativ

Lägenhet Standard - 1 sovrum (Back )

  • 67 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-säng ELLER 1 bäddsoffa (dubbel)
  • Gratis wi-fi

Lägenhet Standard - 2 sovrum (Back )

  • 94 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 kingsize-säng ELLER 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Lägenhet Standard - 2 sovrum - havsutsikt - vid stranden

  • Utsikt mot stranden
  • 2 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 2 kingsize-sängar och 1 bäddsoffa (dubbel)
  • Gratis wi-fi

Lägenhet Standard - 3 sovrum

  • 3 sovrum
  • 8 sovplatser
  • 3 dubbelsängar och 2 bäddsoffor (dubbla)
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Koox La Mar CondHotel

Koox La Mar CondHotel är en lägenhetsbyggnad med ett fullständigt spa, en utomhuspool och en bubbelpool. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som spatjänster, kemtvätt och dygnet runt-öppen reception. Varje lägenhet har platt-tv med satellitkanaler, och köket har stor kyl/frys, spishäll och mikrovågsugn. Dessutom finns gratis wi-fi, bäddsoffa och dvd-spelare. Tillgång till städning är begränsad.
Koox La Mar CondHotel erbjuder 12 luftkonditionerade rum med dvd-spelare och espressobryggare. Rummen är möblerade med dubbel bäddsoffa. Rummen i denna lägenhet med 4 stjärnor har kök med stor kyl/frys, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har dusch med regndusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 50+ Mbps). 30-tums platt-tv med satellitkanaler. Dessutom har rummen värdeförvaringsskåp och gratis flaskvatten. Städning sker i begränsad utsträckning.

En utomhuspool och en bubbelpool finns på området.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.

Denna lägenhet har ett fullständigt spa där gästerna kan njuta av olika behandlingar. Här erbjuds tjänster som massage. Spat är öppet alla dagar.
Koox La Mar CondHotel i Playa del Carmen Centro ligger nära populära attraktioner som Quinta Avenida och Playa del Carmen stora strand. Denna lägenhet med 4 stjärnor har 12 rum och ståtar med ett fullständigt spa, en utomhuspool och gratis wi-fi på rummet.
Rum
Varje lägenhet har luftkonditionering och kök med kylskåp, mikrovågsugn och spishäll. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 30-tumss platt-tv med satellitkanaler och dvd-spelare. I badrummen finns regndusch, hårtorkar och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som bäddsoffa, espressobryggare och gratis flaskvatten. Tillgång till städning är begränsad.
På boendet
Gäster på Koox La Mar CondHotel erbjuds ett fullständigt spa, en utomhuspool och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Receptionen är bemannad dygnet runt för att hjälpa dig med bagageförvaring, bokning av guidade turer och biljetter samt kemtvätt/tvättjänster. Denna lägenhet med spa har dessutom en bubbelpool och en terrass.
Koox La Mar CondHotel erbjuder gäster tillträde till ett fullständigt spa, en utomhuspool och en bubbelpool. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Spatjänster, en terrass och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer finns tillgängliga på Koox La Mar CondHotel.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på denna lägenhet med 4 stjärnor i Playa del Carmen.

Hotellbekvämligheter

Strand

  • Strand i närheten
  • Strandhanddukar

Pool/spa

  • Bubbelpool
  • Fullständigt spa
  • Massage
  • Parasoller
  • Solstolar vid poolen
  • Utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Familjevänligt

  • Barn bor gratis (läs mer)
  • Gratis spjälsäng

Kök

  • Espressobryggare
  • Grytor och köksredskap
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Stor kyl/frys

Sovrum

  • Bäddsoffa
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Hårtork
  • Regndusch

Underhållning

  • 30-tums platt-tv med satellitkanaler
  • Dvd-spelare

Utomhus

  • Terrass

Tvätt

  • Kemtvätt/tvättservice

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Takfläkt

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Hiss
  • Platser anvisade för rökning (böter kan tillämpas)

Tjänster och inrättningar

  • Bagageförvaring
  • Begränsad städning
  • Gratis vatten på flaska
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Reception öppen dygnet runt
  • Strykjärn/strykbräda
  • Värdeförvaringsskåp

Höjdpunkter i området

  • I centrum
  • I ett nöjesdistrikt

Att göra

  • Ekoturer i närheten
  • Golf i närheten
  • Snorkling i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)
  • Förbandslåda

Allmän information

  • 1 byggnad
  • 12 enheter
  • 6 våningar
  • Byggdes 2011

Regler

Incheckning

Incheckning från 15.00
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på Koox La Mar CondHotel

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Barn upp till 10 år bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Gratis spjälsängar!

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: förbandslåda.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Bokning behövs för massage. Vill du boka kan du kontakta denna lägenhet innan ankomst, med hjälp av informationen i din bokningsbekräftelse.
  • Barn som är upp till 10 år bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

Club Aparthotel
Koox Mar Club
Koox Mar Club Aparthotel
Koox Mar Club Aparthotel Playa del Carmen
Koox Mar Club Playa del Carmen
Koox Mar CondHotel Aparthotel Playa del Carmen
Koox Mar CondHotel Aparthotel
Koox Mar CondHotel Playa del Carmen
Koox Mar CondHotel
Koox La Mar Club Aparthotel
Koox La Condhotel Del Carmen
Koox La Mar CondHotel Apartment
Koox La Mar CondHotel Playa del Carmen
Koox La Mar CondHotel Apartment Playa del Carmen