Hel semesterbostad
Beached on Magnetic
3.5-stjärnigt boende
Fotogalleri för Beached on Magnetic





Populära bekvämligheter
- Pool
- Luftkonditionering
- Tvättjänster
- Kök
Utforska området

13 East Esplanade, Picnic Bay, QLD, 4819
- Picnic Bay BeachPlace, Picnic Bay Beach3 min till fots
- Magnetic Island National ParkPlace, Magnetic Island National Park5 min till fots
- Magnetic Island Golf CoursePlace, Magnetic Island Golf Course13 min till fots
- Townsville, QLD (TSV)Airport, Townsville, QLD (TSV)43 min med bil
Rumsalternativ
Liknande boenden

Picnic Bay Hotel
Picnic Bay
Picnic Bay Hotel
Picnic Bay
- Frukost ingår
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Restaurang

Grand Mercure Apartments Magnetic Island
Nelly Bay
Grand Mercure Apartments Magnetic Island
Nelly Bay
- Pool
- Bubbelpool
- Kök
- Tvättmaskin
4.2 av 5, Väldigt bra, 352 recensioner
4,2
Väldigt bra
352 recensioner
Priset är 2 350 kr
2 350 kr
inklusive skatter och avgifter
21 juli – 22 juli

Peppers Blue on Blue
Nelly Bay
Peppers Blue on Blue
Nelly Bay
- Pool
- Spa
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
4.4 av 5, Fantastiskt, 864 recensioner
4,4
Fantastiskt
864 recensioner
Priset är 2 048 kr
2 048 kr
inklusive skatter och avgifter
27 juli – 28 juli

Arcadia Village Motel
Arcadia
Arcadia Village Motel
Arcadia
- Pool
- Barnpool
- Parkering ingår
- Restaurang
4.4 av 5, Fantastiskt, 451 recensioner
4,4
Fantastiskt
451 recensioner

Serenity on Magnetic
Picnic Bay
Serenity on Magnetic
Picnic Bay
- Pool
- Kök
- Tvättmaskin
- Parkering ingår
4.1 av 5, Väldigt bra, 50 recensioner
4,1
Väldigt bra
50 recensioner

QCWA Kissing Point Units
Norra delen
QCWA Kissing Point Units
Norra delen
- Kök
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
4.7 av 5, Enastående, 121 recensioner
4,7
Enastående
121 recensioner
Priset är 1 160 kr
1 160 kr
inklusive skatter och avgifter
8 juli – 9 juli

Bounce Magnetic Island
Horseshoe Bay
Bounce Magnetic Island
Horseshoe Bay
- Pool
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Restaurang
4.6 av 5, Underbart, 74 recensioner
4,6
Underbart
74 recensioner
Priset är 1 058 kr
1 058 kr
inklusive skatter och avgifter
27 juli – 28 juli

Sails On Horseshoe
Horseshoe Bay
Sails On Horseshoe
Horseshoe Bay
- Pool
- Kök
- Tvättmaskin
- Torktumlare
4.5 av 5, Underbart, 118 recensioner
4,5
Underbart
118 recensioner

Picnic Bay Apartments Unit 1
Picnic Bay
Picnic Bay Apartments Unit 1
Picnic Bay
- Pool
- Barnpool
- Parkering ingår
- Luftkonditionering

Island Leisure Resort
Nelly Bay
Island Leisure Resort
Nelly Bay
- Pool
- Bubbelpool
- Kök
- Torktumlare
4.7 av 5, Enastående, 466 recensioner
4,7
Enastående
466 recensioner
Om boendet
Beached on Magnetic
Rökfria Beached on Magnetic är en semesterbostad med en utomhuspool, tvättmöjligheter och en trädgård. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som utomhusgrill. Semesterbostaden har 4 sovrum, privat gård och dvd-spelare. Gäster erbjuds exklusiva bekvämligheter som privat pool, och i köket finns stor kyl/frys och ugn. Städning är tillgänglig en gång i veckan.
Denna semesterbostad har luftkonditionerade rum med privata pooler och tvättmaskin/torktumlare. Rummen har inredda balkonger. Rummen har separat sittutrymme. Kök har stor kyl/frys, spishäll, mikrovågsugn och separat middagsplats.
Badrummen har badkar eller dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På tv:n kan du se digitalkanaler och ha tillgång till dvd-spelare. Dessutom har rummen kaffe- och tebryggare och strykjärn/strykbräda. Städning sker varje vecka.
Denna semesterbostad har bland annat en utomhuspool.
Denna semesterbostad ligger nära Picnic Bay Beach och mindre än tio minuters promenad från Magnetic Island National Park. Varje semesterbostad med 3,5 stjärnor har privat pool, kök och möblerad balkong.
Rum
Semesterbostaden har luftkonditionering, kök, 4 badrum och en möblerad balkong. Här får du gott om plats med 4 sovrum, middagsplats och sittutrymme. Gäster har tillgång till en tv med digitalkanaler och dvd-spelare. I badrummen finns hårtorkar och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som privat pool, tvättmaskin/torktumlare och privat trädgård. Städning är tillgänglig en gång i veckan.
På boendet
Gäster på denna semesterbostad har tillgång till en utomhuspool, en terrass och tvättmöjligheter. Personalen svarar gärna på frågor under din vistelse, och erbjuder receptionstjänster under begränsade tider. Denna semesterbostad vid stranden har dessutom en trädgård och utomhusgrillar.
Som gäst på denna semesterbostad har du tillgång till utomhuspool, en terrass och utomhusgrill. Denna semesterbostad lockar med trädgård och tvättmöjligheter. Receptionen har öppet dygnet runt.
Regler
Incheckning
Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00.
Kontaktfri incheckning erbjuds
Utcheckning
Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds
Incheckningsinstruktioner
Incheckning sker på annan plats än boendet. För att checka in, ta dig till [Best of Magnetic, Shop 3, 147 - 153 Sooning St].
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Åtkomst till boendet
Reception (begränsade öppettider)
Husdjur
- Inga djur tillåtna
Barn och extrasängar
- Barn är välkomna.
- Extrasängar finns att hyra för AUD 20 per natt.
- Spjälsängar finns att hyra för AUD 20 per natt.
Betalningstyper
Viktig information
Extra tillval
De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.
- Spjälsäng (babysäng): AUD 20 per natt
- Avgift för extrasäng: AUD 20 per natt
- Kreditkortsbetalningar medför tilläggsavgift
Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.
Att hålla koll på
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Gäster bör kontakta boendet i förväg för att boka spjälsängar och extrasängar.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet rengörs av städpersonal
Incheckning sker inte på boendet, utan gäster måste gå till Best of Magnetic, Shop 3, 147 - 153 Sooning St
Gäster måste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Gäster måste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Bra att veta
- Observera att det här boendet kan neka särskilda bokningar vid gruppevenemang eller fester, vilket inkluderar möhippor och svensexor.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.
Boendet kallas även
Beached Magnetic House Picnic Bay
Beached Magnetic House
Beached Magnetic Picnic Bay
Beached Magnetic
Beached on Magnetic Picnic Bay
Beached on Magnetic Private vacation home
Beached on Magnetic Private vacation home Picnic Bay