Hel semesterbostad·Privat värd

Villa Neptune Uluwatu

4.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Villa Neptune Uluwatu

Villa - 1 queensize-säng - icke-rökare - utsikt mot poolen | Egyptiska bomullslakan och sängtillbehör av högsta kvalitet
Villa - 1 queensize-säng - icke-rökare - utsikt mot poolen | Vardagsrum
Villa - 1 queensize-säng - icke-rökare - utsikt mot poolen | Vardagsrum
Villa - 1 queensize-säng - icke-rökare - utsikt mot poolen | Eget kök | Kylskåp, mikrovågsugn, spishäll och grytor/köksredskap
Utomhuspool

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Hel bostad

1 badrumSovplats för 29 kvm

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Städning

Utforska området

Se på karta
Neptune Villa Jl. Amerta Sari, Pecatu, Pecatu, Bali, 80361
  • Place, Bingin Beach
    ‪14 min till fots‬
  • Place, Padang Padang Beach
    ‪4 min med bil‬
  • Place, Dreamland strand
    ‪5 min med bil‬
  • Airport, Denpasar (DPS-Ngurah Rai Intl.)
    ‪27 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Villa Neptune Uluwatu

Denna villa är en rökfri anläggning med en utomhuspool. Villan ståtar med privat pool och erbjuder gratis wi-fi och kök. Här erbjuds gäster sittutrymme och kylskåp, samt bekvämligheter som mikrovågsugn och spishäll.
Denna villa har luftkonditionerade rum med privata pooler och strykjärn/strykbräda. Rummen har separat sittutrymme. Sängarna har egyptiska bomullslakan och sängtillbehör av högsta kvalitet. Rummen i denna villa med 4 stjärnor har kök med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap.

Badrummen har dusch med regndusch och gratis toalettartiklar. Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)). Städning sker dagligen.

Denna villa har bland annat en utomhuspool.
Denna villa ligger mindre än två kilometer från populära attraktioner som Padang Padang Beach och Bingin Beach. Varje villa med 4 stjärnor har privat pool, kök och sittutrymme.
Rum
Villan har luftkonditionering och kök och erbjuder gott om plats med sittutrymme. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi. Samtliga sängar har egyptiska bomullslakan och i badrummen finns regndusch och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som privat pool, takfläkt och strykbräda.
På boendet
Gäster på denna villa har bland annat tillgång till en utomhuspool.
På denna villa har gäster tillgång till utomhuspool. Receptionen har öppet dygnet runt.

Denna villa i Pecatu har 4 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Privat pool
  • Utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i villan: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Kök

  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Städredskap

Sovrum

  • Egyptiska bomullslakan

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Regndusch
  • Schampo
  • Tvål

Utrymmen

  • Separat sittutrymme

Utomhus

  • Uteplats/terrass

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Takfläkt

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Strykjärn/strykbräda
  • Städning dagligen

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 18.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Värden tar emot gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Renoveringar och stängningar

I enlighet med lokala bestämmelser måste alla besökare stanna på boendet under det hinduiska nyårets dag av tystnad, Nyepi, under ett dygn (med start kl. 06.00). Nyepi infaller oftast i mars eller april (datumen ändras varje år). In- och utcheckning sker inte under detta dygn. Ngurah Rai Airport (Bali International Airport) är också stängd under Nyepi.

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar endast kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Värden tar emot gästerna vid ankomst.

Boendet kallas även

Villa Neptune Uluwatu Villa
Villa Neptune Uluwatu pecatu
Villa Neptune Uluwatu Villa pecatu