Lägenhetshotell

Aparthotel Les Olimpiades

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Aparthotel Les Olimpiades

Ett modernt hotellrum med en säng, en soffa, en TV och stora fönster med utsikt över en snötäckt stad.
En byggnad med flera våningar, där det finns en restaurang på bottenvåningen, och som är omgiven av snö.
Ett utomhusområde med sittplatser, bestående av träbord och metallstolar, stora fönster och utsikt över stadsbilden.
Frukost, lunch och middag serveras
Ett rymligt vardagsrum med flera sittplatser, en julgran och en tv.

Recensioner

8,6 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Uteplats
  • Frukost tillgänglig
  • Parkering tillgänglig

Utforska området

Se på karta
Carrer De La Solana 33, Pas de la Casa, AD200
  • Place, Pas de la Casa Resort
    ‪1 min till fots‬
  • Place, TSF4 Solana skidlift
    ‪3 min till fots‬
  • Place, TSD4 Pas De La Casa skidlift
    ‪6 min till fots‬
  • Airport, La Seu d'Urgell (LEU)
    ‪121 min med bil‬

Rumsalternativ

Studio (4 pax)

  • 4 sovplatser
  • 4 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Lägenhet - 1 sovrum (4 pax)

  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Studio (5 pax)

  • 5 sovplatser
  • 5 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Lägenhet - 1 sovrum (5 pax)

  • 1 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 3 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Studio Basic - 3 enkelsängar

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 3 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Rum

  • 10 sovplatser
  • Gratis wi-fi

Rum

  • 45 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • Gratis wi-fi

1 ROOM APARTMENT 5 PEOPLE

  • 45 kvadratmeter
  • 5 sovplatser
  • 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Aparthotel Les Olimpiades

Du kan ta en drink i baren/loungen eller avnjuta en god middag på restaurangen på Aparthotel Les Olimpiades med ski-in/ski-out. De erbjuder även skidförvaring och skidpass. Pentryt i varje lägenhet har kylskåp och mikrovågsugn, och dessutom finns gratis wi-fi och LCD-tv med kabelkanaler. Hårtork, värdeförvaringsskåp och dusch finns också.
Aparthotel Les Olimpiades erbjuder 27 rum med värdeförvaringsskåp och hårtork. Rummen på detta lägenhetshotell med 3 stjärnor har pentry med kylskåp, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har dusch och gratis toalettartiklar.

Detta lägenhetshotell i Pas de la Casa erbjuder sina gäster gratis wi-fi. 72-centimeters LCD-tv med kabelkanaler. Städning sker dagligen.

Detta lägenhetshotell har bland annat direktanslutning till skidbacke.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.

Aparthotel Les Olimpiades ligger nära både Pas de la Casa Resort och TSF4 Solana skidlift. Detta lägenhetshotell med 3 stjärnor har 27 rum och ståtar med en restaurang, tillgång till ski-in/ski-out och gratis wi-fi på rummet.
Restaurangalternativ
Lägenhetshotellet har både restaurang och bar. Frukostbuffé serveras dagligen från 08.00 till 10.30 mot en avgift.
Rum
Varje lägenhet har uppvärmning och pentry med kylskåp och mikrovågsugn. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 72-centimeterss LCD-tv med kabelkanaler. I badrummen finns hårtorkar och gratis toalettartiklar. Varje lägenhet har dessutom värdeförvaringsskåp.
På boendet
Gäster på Aparthotel Les Olimpiades erbjuds tillgång till ski-in/ski-out, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och en terrass. Parkering erbjuds för EUR 20.00 per natt. Receptionen är öppen dygnet runt och har personal som kan hjälpa dig med bokning av guidade turer och biljetter och bagageförvaring.
Du kan roa dig med vinteraktiviteter såsom utförsåkning och snowboardåkning. Tack vare skidförvaring, uthyrning av skidutrustning och skidpass slipper du lägga tid på att planera och kan tillbringa mer tid i backarna. På detta lägenhetshotell kan du ta en after ski-drink framåt kvällen i deras bar.

Det finns restaurang på plats. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Parkeringsplatser finns tillgängliga mot en avgift.

Mot en avgift kan gäster dagligen äta frukostbuffé och 08.00 till 10.30.
Restaurang på platsen – restaurang som serverar frukost, lunch och middag.

Hotellbekvämligheter

Skidåkning

  • Direktanslutning till skidbacke
  • Skidförvaring
  • Skidpass
  • Utförsåkning på området
  • Uthyrning av skidutrustning

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering på området (EUR 20 per natt)
  • Begränsad parkering på området

Kokvrå

  • Brödrost
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn

Matplats

  • Frukostbuffé tillgänglig dagligen 08.00–10.30 mot en avgift: EUR 15 för vuxna ochEUR 8,20 för barn
  • En bar/lounge
  • En restaurang

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Hårtork

Underhållning

  • 72-centimeters LCD-tv med kabelkanaler
  • Stereo

Utomhus

  • Terrass

Komfort

  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Hiss

Tjänster och inrättningar

  • Bagageförvaring
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Mörkläggningsgardiner
  • Reception öppen dygnet runt
  • Städning dagligen
  • Värdeförvaringsskåp

Att göra

  • Direktanslutning till skidbacke
  • Liftkort
  • Skidförvaring
  • Snowboardåkning
  • Utförsåkning
  • Uthyrning av skidutrustning

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 1 byggnad
  • 27 enheter
  • 7 våningar
  • Byggdes 2009

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: när som helst.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Deposition: EUR 200.0 per boende, per vistelse
  • Stadsskatt: 1.57 EUR per person per natt i upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 16 år.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för frukostbuffé: EUR 15.00 för vuxna och EUR 8.20 för barn
  • Parkeringsavgift: EUR 20.00 per natt

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Olimpiades
Olimpiades Aparthotel
Olimpiades Aparthotel Pas de la Casa
Olimpiades Pas de la Casa
Aparthotel Olimpiades Pas de la Casa
Aparthotel Olimpiades
Les Olimpiades
Aparthotel Les Olimpiades
Les Olimpiades Pas De La Casa
Aparthotel Les Olimpiades Aparthotel
Aparthotel Les Olimpiades Pas de la Casa
Aparthotel Les Olimpiades Aparthotel Pas de la Casa