Hel lägenhet

Casa Camilla

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Casa Camilla

Boendeområde
Kylskåp, mikrovågsugn, ugn och kaffe- och tebryggare
Pool
Platt-tv
Kylskåp, mikrovågsugn, ugn och kaffe- och tebryggare

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Kök

Utforska området

Se på karta
Via Zorzi 31a, Paradiso, Ticino, 6900
  • Place, MASILugano Museo d'arte della Svizzera italiana
    ‪16 min till fots‬
  • Place, Via Nassa
    ‪17 min till fots‬
  • Place, LAC Lugano Arte e Cultura
    ‪17 min till fots‬
  • Airport, Lugano (LUG-Agno)
    ‪5 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Casa Camilla

Rökfria Casa Camilla är en lägenhetsbyggnad med gratis wi-fi i allmänna utrymmen och flerspråkig personal. I varje lägenhet finns balkong, och köket har kylskåp, ugn och mikrovågsugn. Dessutom finns bäddsoffa, platt-tv och kaffe- och tebryggare.
Casa Camilla har rum med kaffe- och tebryggare och strykjärn/strykbräda. Rummen har balkonger/terrasser. Rummen i denna lägenhet med 3 stjärnor har kök eller pentry med kylskåp, mikrovågsugn och grytor/köksredskap.

Badrummen har badkar eller dusch. Platt-tv finns på rummen.

Casa Camilla ligger en kort promenad från Konstmuseum Lugano och Gabriele och Anna Braglia-stiftelsen. Denna lägenhet med 3 stjärnor har rum med kök, balkonger och bäddsoffa.
Rum
Varje lägenhet har uppvärmning, kök och balkong. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som bäddsoffa, kaffebryggare och strykbräda.
På boendet
Gäster på Casa Camilla har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen och en terrass. Flerspråkig personal svarar gärna på dina frågor.
Casa Camilla lockar med en terrass, flerspråkig personal och hiss. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen.

Denna lägenhet i Paradiso har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Stadsskatt: 2.00 CHF per person per natt. Skatten gäller inte barn under 15 år.
  • Turistavgift: CHF 0.15 per person per natt

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar bank- eller kreditkort.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Casa Camilla Paradiso
Casa Camilla Apartment
Casa Camilla Apartment Paradiso