Hel semesterbostad

Tropical Breeze House 3 Bedroom

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Tropical Breeze House 3 Bedroom

Terrass/Patio
Altan
Familjehus | Eget kök | Kylskåp, mikrovågsugn, ugn och spishäll
Familjehus | Vardagsrum | 55-tums smart-tv med digitalkanaler och streamingtjänster
Familjehus | Boendets ingång

Recensioner

8,0 av 10,
Mycket bra

Hel bostad

3 sovrum2 badrumSovplats för 8129 kvm

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi

Utforska området

Se på karta
4669 Cheyenne Point, Unit 3, Kissimmee, FL, 34741
  • Place, Give Kids the World Village
    ‪20 min till fots‬
  • Place, Shingle Creek Regional Park
    ‪2 min med bil‬
  • Place, Walt Disney World® Resort
    ‪18 min med bil‬
  • Airport, Orlando, Florida (MCO-Orlando Intl.)
    ‪32 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Tropical Breeze House 3 Bedroom

Denna semesterbostad är en rökfri anläggning och ståtar med en utomhuspool, en utomhustennisbana och tvättmöjligheter. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som expressincheckning och expressutcheckning. Semesterbostaden har 3 sovrum, gratis wi-fi och möblerad terrass. Gäster erbjuds exklusiva bekvämligheter som privat pool, och i köket finns kylskåp och ugn. Städning är tillgänglig på begäran.
Denna semesterbostad erbjuder 3 luftkonditionerade rum med privata pooler och tvättmaskin/torktumlare. Rummen har inredda terrasser. Dessa individuellt inredda och möblerade rum har separat sittutrymme, och inkluderar matbord. 55-tums smart-tv med digitalkanaler. Kök har kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och separat middagsplats. Badrummen har badkar eller dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter)). Boendet tillhandahåller telefon; gratis lokalsamtal ingår (restriktioner kan förekomma). Dessutom har rummen kaffe- och tebryggare och strykjärn/strykbräda. Städning sker på begäran.

Denna semesterbostad har bland annat en utomhustennisbana och en utomhuspool.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.

Denna semesterbostad ligger i Indian Point, mindre än två kilometer från Give Kids the World Village och mindre än tre kilometer från Shingle Creek Regional Park. Denna semesterbostad med 3 stjärnor har 3 rum och ståtar med privata pooler på rummet samt en utomhuspool och gratis wi-fi på rummet.
Rum
Semesterbostaden har individuell inredning, kök, 2 badrum och en möblerad terrass. Här får du gott om plats med 3 sovrum, middagsplats och sittutrymme. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 55-tumss smart-tv med digitalkanaler. I badrummen finns hårtorkar och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som privat pool, tvättmaskin/torktumlare och kaffebryggare. Städning på begäran
På boendet
Gäster på denna semesterbostad har tillgång till en utomhuspool, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och en utomhustennisbana. Här ingår avgiftsfri parkering. Här finns dessutom expressincheckning, expressutcheckning och en terrass.
Denna semesterbostad erbjuder gäster tillgång till en utomhustennisbana och en utomhuspool. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Denna semesterbostad lockar med en terrass, tvättmöjligheter och expressincheckning. Det finns parkeringsplatser som är gratis. Du får tillgång till utomhuspool på ett partnerboende.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Privat pool
  • Solstolar vid poolen
  • Utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i huset: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området
  • Parkeringsalternativen på området omfattar ett garage

Familjevänligt

  • Barnservis
  • Barnstol
  • Gratis spjälsäng
  • Lekplats
  • Resesäng

Kök

  • Brödrost
  • Diskmaskin
  • Elektrisk vattenkokare
  • Frys
  • Grytor och köksredskap
  • Ismaskin
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Mixer
  • Pappersservetter
  • Smörgåsgrill
  • Spishäll
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Matplats

  • Matbord

Sovrum

  • 3 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 2 privata badrum
  • Badkar eller dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Toalettpapper

Utrymmen

  • Insektsnät för fönster
  • Matbord
  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme

Underhållning

  • 55-tums Smart-tv med digitala kanaler
  • Streamingtjänster

Utomhus

  • Möblerad terrass
  • Terrass
  • Utomhusmöbler

Tvätt

  • Tvättmaskin/torktumlare
  • Tvättmöjligheter

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Takfläkt
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Ingen hiss (endast en våning)
  • Klinkergolv i allmänna utrymmen
  • Mattor i allmänna utrymmen
  • Polerade golv i allmänna utrymmen
  • Tunn matta i allmänna utrymmen
  • Väl upplyst gång till ingången
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Gratis lokalsamtal
  • Strykjärn/strykbräda
  • Städning på begäran
  • Telefon
  • Virtuell reception

Höjdpunkter i området

  • Nära ett outletshoppingcenter
  • Nära ett sjukhus
  • Nära flygplatsen

Att göra

  • Temapark i närheten
  • Utomhuspool (gäståtkomst) i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)
  • Förbandslåda

Allmän information

  • 1 våning
  • 3 enheter
  • Enskild inredning
  • Enskild möblering
  • Städning (på begäran)
  • Traditionell arkitektur

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: när som helst.
Tidig incheckning i mån av tillgång
Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift
Snabb incheckning tillgänglig
Minimiålder för incheckning - 25 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Sen utcheckning i mån av tillgång
En avgift tas ut för sen utcheckning
Snabb utcheckning tillgänglig

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod inom 2 veckor före ankomst – privat ingång.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
Det är rekommenderat för gäster att hämta Happy Stays mobilapp innan incheckning
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Portkod, privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Gratis spjälsängar!

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
  • Städning finns tillgängligt mot en avgift, som varierar beroende på vistelsens längd

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Minimiålder för att checka in under springbreak är 25.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: förbandslåda.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet rengörs av städpersonal
Detta boende har ingen reception. Före ankomst måste gäster registrera dig online via en säker länk. Gäster ombeds att förse boendet med sitt statligt utfärdade foto-id före ankomst. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod 2 veckor före ankomst. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång. En virtuell reception erbjuder gäster assistans. Det är rekommenderat för gäster att hämta boendets Happy Stays mobilapp före incheckning
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Tropical Breeze Apartment House Kissimmee
Tropical Breeze Apartment House
Tropical Breeze Apartment Kissimmee
Tropical Breeze Apartment
Tropical Breeze House 3 Bedroom Kissimmee
Tropical Breeze House 3 Bedroom Private vacation home
Tropical Breeze House 3 Bedroom Private vacation home Kissimmee
Private vacation home Tropical Breeze House 3 Bedroom Kissimmee
Tropical Breeze House 3 Bedroom Kissimmee
Tropical Breeze Apartment 3 Bedroom
Tropical Breeze House Kissimmee
Tropical Breeze Kissimmee
Kissimmee Tropical Breeze House 3 Bedroom Private vacation home
Private vacation home Tropical Breeze House 3 Bedroom
Tropical Breeze House
Tropical Breeze
Tropical Breeze 3 Bedroom